| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LAGERCRANTZ A/S | 117,5 mio. kr. | 8,9 mio. kr. | 3 | 8,5 | Vallensbæk Strand |
| 2 | Incentia Invest ApS | 39,0 mio. kr. | -64.287 kr. | — | 7,3 | Greve |
| 3 | RFP Holding ApS | 38,9 mio. kr. | -57.928 kr. | — | 7,5 | Vallensbæk Strand |
| 4 | PLANDENT HOLDING ApS | 33,0 mio. kr. | 549,0 mio. kr. | — | 8,3 | Vallensbæk |
| 5 | CHALLENGE HOLDING ApS | 19,1 mio. kr. | -702 kr. | — | 7,8 | Vallensbæk Strand |
| 6 | TORBEN S. NIELSEN HOLDING ApS | 16,9 mio. kr. | -187.727 kr. | 3 | 7,5 | Vallensbæk Strand |
| 7 | REUSSER HOLDING ApS | 10,5 mio. kr. | -27.636 kr. | — | 7,2 | Vallensbæk Strand |
| 8 | JSInvest ApS | 9,6 mio. kr. | -85.094 kr. | 2 | 6,6 | Vallensbæk |
| 9 | SUSANNE FISCHLEIN HANSEN ApS | 8,7 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,3 | Vallensbæk Strand |
| 10 | HGW2019 Holding ApS | 6,5 mio. kr. | -36.059 kr. | — | 7,1 | Vallensbæk Strand |
| 11 | GREENWOOD HOLDING ApS | 6,3 mio. kr. | -22.411 kr. | — | 7,4 | Vallensbæk Strand |
| 12 | L.S.L. Holding ApS | 5,8 mio. kr. | 914.346 kr. | 1 | 6,9 | Vallensbæk Strand |
| 13 | PB2015 Holding ApS | 5,8 mio. kr. | -23.701 kr. | — | 7,6 | Vallensbæk |
| 14 | BO SPORT HOLDING A/S | 4,6 mio. kr. | -265.164 kr. | 1 | 6,3 | Vallensbæk Strand |
| 15 | NYCK Holding ApS | 4,5 mio. kr. | -2.627 kr. | — | 6,7 | Vallensbæk |
| 16 | A.S. NIELSEN HOLDING ApS | 4,3 mio. kr. | -9.501 kr. | — | 6,9 | Vallensbæk Strand |
| 17 | MGN Holding af 2023 ApS | 4,3 mio. kr. | -3.791 kr. | — | 7,3 | Vallensbæk Strand |
| 18 | ANCA INVEST ApS | 4,0 mio. kr. | -201.796 kr. | — | 7,4 | Vallensbæk Strand |
| 19 | KPHS HOLDING ApS | 3,7 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,5 | Vallensbæk Strand |
| 20 | Holst & Partner Holding ApS | 3,5 mio. kr. | -13.969 kr. | — | 8,0 | Vallensbæk Strand |
| 21 | IKS Holding af 2017 ApS | 2,5 mio. kr. | -25.122 kr. | — | 7,0 | Vallensbæk |
| 22 | Koers Family Holding ApS | 2,4 mio. kr. | -43.298 kr. | — | 7,4 | Vallensbæk Strand |
| 23 | SLS Limited ApS | 2,3 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | — | 7,4 | Vallensbæk |
| 24 | Glad 2 Holding ApS | 2,3 mio. kr. | -55.431 kr. | — | 7,5 | Vallensbæk |
| 25 | AMAGER AUTOGUMMI ApS | 1,9 mio. kr. | -12.308 kr. | — | 6,3 | Vallensbæk |
| 26 | Hilmi Kanat Holding ApS | 1,9 mio. kr. | -7.853 kr. | — | 6,1 | Vallensbæk |
| 27 | Mehmet Kanat Holding ApS | 1,9 mio. kr. | -7.871 kr. | — | 6,1 | Vallensbæk |
| 28 | THOMAS SINDT NIELSEN HOLDING ApS | 1,9 mio. kr. | -48.724 kr. | — | 7,5 | Vallensbæk |
| 29 | Thomas Pabian Holding ApS | 1,8 mio. kr. | — | — | 6,8 | Vallensbæk |
| 30 | KIM FREDERIKSEN HOLDING ApS | 1,7 mio. kr. | — | — | 7,6 | Vallensbæk Strand |
| 31 | Glad 1 Holding ApS | 1,7 mio. kr. | -19.688 kr. | — | 7,3 | Vallensbæk |
| 32 | Arlo Holding 2003 ApS | 1,6 mio. kr. | -26.575 kr. | — | 7,3 | Vallensbæk Strand |
| 33 | LINDH HOLDING ApS | 1,5 mio. kr. | -39.683 kr. | — | 6,8 | Vallensbæk |
| 34 | BENT OVESEN ApS | 1,5 mio. kr. | — | — | 7,1 | Vallensbæk Strand |
| 35 | ERIK SØRENSEN & SØN ApS | 1,5 mio. kr. | — | — | 8,1 | Vallensbæk |
| 36 | Speich Holding ApS | 1,3 mio. kr. | -31.894 kr. | — | 7,0 | Vallensbæk |
| 37 | C.S.A. Vama Holding ApS | 1,3 mio. kr. | -13.427 kr. | — | 6,5 | Vallensbæk |
| 38 | C.S. Andersen Holding ApS | 1,3 mio. kr. | -13.653 kr. | — | 6,5 | Vallensbæk |
| 39 | Bonus Pater Advokatanpartsselskab | 1,2 mio. kr. | -6.510 kr. | — | 6,8 | Vallensbæk Strand |
| 40 | AMAY Holding ApS | 1,2 mio. kr. | -2.439 kr. | — | 6,8 | Greve |
| 41 | BY FREDERIKS HOLDING ApS | 1,2 mio. kr. | — | — | 6,2 | Vallensbæk Strand |
| 42 | DIF INTERNATIONAL A/S | 1,2 mio. kr. | -16.760 kr. | 1 | 6,5 | Vallensbæk |
| 43 | ANDERS BROSTRUP JENSEN HOLDING ApS | 1,1 mio. kr. | -137.509 kr. | — | 7,6 | Vallensbæk |
| 44 | B.N.T. HOLDING ApS | 1,0 mio. kr. | -17.745 kr. | — | 7,3 | Vallensbæk Strand |
| 45 | Frisbæk Invest ApS | 934.732 kr. | -5.997 kr. | — | 6,5 | Vallensbæk |
| 46 | JN HOLDING ApS AF APRIL 2007 | 912.890 kr. | -6.499 kr. | — | 7,3 | Måløv |
| 47 | KIEL´S HOLDING ApS | 909.698 kr. | -15.301 kr. | — | 6,4 | Vallensbæk Strand |
| 48 | LONE CHRISTENSEN HOLDING ApS | 905.264 kr. | -9.700 kr. | — | 7,2 | Vallensbæk |
| 49 | Tina Vesterholm Holding ApS | 897.430 kr. | -7.450 kr. | — | 6,9 | Vallensbæk Strand |
| 50 | Lasse F Holding ApS | 893.098 kr. | — | — | 6,6 | Vallensbæk Strand |
Ranglisten dækker alle 325 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i vallensbæk sorteret efter resultat. Topplaceret er LAGERCRANTZ A/S med 117,5 mio. kr., efterfulgt af Incentia Invest ApS (39,0 mio. kr.) og RFP Holding ApS (38,9 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.