| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | V SCHMIDT HOLDING ApS | 101,7% | -2.890 kr. | — | 5,9 | Løgumkloster |
| 2 | CLASSEN AKTIEINVEST A/S | 100,0% | — | — | 8,0 | Løgumkloster |
| 3 | KLASSISK HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Løgumkloster |
| 4 | PO 2010 HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Toftlund |
| 5 | MOSEHØJ EJENDOMME ApS | 100,0% | — | — | 8,1 | Løgumkloster |
| 6 | WAMA HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Bredebro |
| 7 | PNE Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Toftlund |
| 8 | M2W ApS | 100,0% | -5.701 kr. | — | 6,6 | Tønder |
| 9 | RH Holding Toftlund ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Toftlund |
| 10 | NoLife ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Toftlund |
| 11 | Røll Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Tønder |
| 12 | Runge Invest Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Tønder |
| 13 | Thika Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Agerskov |
| 14 | Black Flag Holding ApS | 100,0% | -6.237 kr. | — | 6,7 | Tønder |
| 15 | Jon Lund Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Branderup J |
| 16 | CAVO Invest ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Skærbæk |
| 17 | JAVO Invest ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Skærbæk |
| 18 | Vodder Invest Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Skærbæk |
| 19 | ATUH Capital ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Agerskov |
| 20 | MAUH Capital ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Agerskov |
| 21 | EUH Capital ApS | 100,0% | -2.500 kr. | — | 7,5 | Agerskov |
| 22 | NIELS LAURSEN ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Tønder |
| 23 | MT HOLDING, SKÆRBÆK ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Skærbæk |
| 24 | Sivgård Holding ApS | 100,0% | -500 kr. | — | 8,2 | Bredebro |
| 25 | Familien Hamann, Skærbæk ApS | 100,0% | -19.907 kr. | — | 7,4 | Skærbæk |
| 26 | Johan Stenger Holding 2 ApS | 100,0% | -25.847 kr. | — | 7,1 | Toftlund |
| 27 | J P HOLDING, HØJER ApS | 99,9% | -60.195 kr. | — | 7,1 | Højer |
| 28 | JBF HOLDING ApS | 99,9% | — | — | 7,8 | Tønder |
| 29 | CTY HOLDING ApS | 99,9% | -91.534 kr. | — | 8,0 | Tønder |
| 30 | PTY HOLDING ApS | 99,9% | -30.044 kr. | 1 | 6,5 | Tønder |
| 31 | KOF HOLDING ApS | 99,9% | — | — | 7,2 | Tønder |
| 32 | FRANZ JÄGER HOLDING ApS | 99,9% | -2.500 kr. | — | 6,5 | Tønder |
| 33 | BUCKA INVEST ApS | 99,9% | -9.375 kr. | — | 6,8 | Tønder |
| 34 | NØRGAARD HOLDING. TØNDER ApS | 99,9% | — | 2 | 6,4 | Tønder |
| 35 | LEOS ALLÉ 35 HOLDING ApS | 99,9% | -19.976 kr. | — | 7,2 | Tønder |
| 36 | Finn Abild Holding ApS | 99,9% | -6.250 kr. | — | 7,0 | Tønder |
| 37 | Randal Holding ApS | 99,9% | — | — | 6,7 | Tønder |
| 38 | Gads Maskinstation Holding ApS | 99,9% | 0 kr. | — | 6,9 | Skærbæk |
| 39 | M. ANDERSEN ApS | 99,9% | -109.498 kr. | — | 6,2 | Skærbæk |
| 40 | TC HOLDING, SÆD ApS | 99,9% | -5.001 kr. | — | 7,6 | Tønder |
| 41 | JTK Holding ApS | 99,9% | -13.304 kr. | — | 6,9 | Branderup J |
| 42 | JH INVEST AF 2010 ApS | 99,9% | -42.097 kr. | — | 6,1 | Løgumkloster |
| 43 | ANPARTSSELSKABET AF 2. OKTOBER 2011 | 99,9% | — | — | 8,4 | Bredebro |
| 44 | Jette BK Holding ApS | 99,9% | — | — | 7,1 | Toftlund |
| 45 | LJ Holding Tønder ApS | 99,9% | — | — | 7,4 | Tønder |
| 46 | LLOM Holding ApS | 99,9% | -6.875 kr. | — | 6,8 | Højer |
| 47 | ELB 2010 HOLDING ApS | 99,8% | -2.998 kr. | — | 6,1 | Tønder |
| 48 | Christian Frisk Holding ApS | 99,8% | — | — | 7,6 | Højer |
| 49 | Aage Seidelin Holding ApS | 99,8% | — | — | 6,2 | Bredebro |
| 50 | J & H INVEST, ØSTER HØJST ApS | 99,8% | 1.726 kr. | — | 7,9 | Løgumkloster |
Ranglisten dækker alle 521 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i tønder sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er V SCHMIDT HOLDING ApS med 101,7%, efterfulgt af CLASSEN AKTIEINVEST A/S (100,0%) og KLASSISK HOLDING ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.