| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | STRUER ENERGI HOLDING A/S | 36,4 mio. kr. | 175,6 mio. kr. | — | 8,7 | Struer |
| 2 | Asmus Munkebo Holding ApS | 29,9 mio. kr. | 41,8 mio. kr. | — | 8,1 | Struer |
| 3 | MUNKEBO HOLDING, STRUER A/S | 29,8 mio. kr. | 41,8 mio. kr. | — | 8,1 | Struer |
| 4 | HOUE HOLDING THYHOLM ApS | 21,5 mio. kr. | -71.802 kr. | 1 | 6,4 | Thyholm |
| 5 | SLK Holding ApS | 14,8 mio. kr. | -18.170 kr. | — | 7,0 | Struer |
| 6 | HOJ Holding ApS | 14,4 mio. kr. | — | — | 6,4 | Struer |
| 7 | Kærlund ApS | 11,9 mio. kr. | -15.026 kr. | — | 7,9 | Struer |
| 8 | MARSLUND HOLDING A/S | 11,8 mio. kr. | — | — | 7,7 | Struer |
| 9 | Lund Family Holding ApS | 11,8 mio. kr. | -48.794 kr. | — | 7,2 | Struer |
| 10 | CARL ERIK LARSEN HOLDING ApS | 11,7 mio. kr. | 1,8 mia. kr. | — | 8,3 | Struer |
| 11 | Færch af 2010 ApS | 10,1 mio. kr. | -94.768 kr. | 1 | 7,5 | Struer |
| 12 | Sidsel Munkebo Holding ApS | 9,2 mio. kr. | -9.599 kr. | — | 7,3 | Struer |
| 13 | Malte Munkebo Holding ApS | 9,2 mio. kr. | -9.754 kr. | — | 7,3 | Struer |
| 14 | ANE MARIE SØNDERGÅRD HOLDING ApS | 8,4 mio. kr. | 55.313 kr. | 1 | 6,5 | Thyholm |
| 15 | JØRGEN SØVNDAL HANSEN. HOLDING ApS | 8,4 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,6 | Struer |
| 16 | Ivan Jakobsen 2021 Holding A/S | 7,9 mio. kr. | 16,3 mio. kr. | — | 7,7 | Struer |
| 17 | A. S. HOLDING AF 13. SEPTEMBER 2005 ApS | 7,8 mio. kr. | -68.222 kr. | 3 | 7,1 | Thyholm |
| 18 | FH INVEST HOLDING ApS | 7,8 mio. kr. | 53,6 mio. kr. | — | 7,8 | Struer |
| 19 | JENS RYSGAARD HOLDING ApS | 7,1 mio. kr. | -296.452 kr. | 1 | 7,1 | Struer |
| 20 | PER STEN PEDERSEN HOLDING ApS | 5,9 mio. kr. | 0 kr. | 1 | 6,5 | Struer |
| 21 | PBJ HOLDING STRUER ApS | 5,9 mio. kr. | -72.071 kr. | — | 7,9 | Struer |
| 22 | KNora ApS | 5,8 mio. kr. | -48.745 kr. | — | 8,1 | Struer |
| 23 | Jesper Balle Holding ApS | 5,1 mio. kr. | -15.350 kr. | — | 6,5 | Struer |
| 24 | ØSTERMARK HOLDING ApS | 4,9 mio. kr. | -61.999 kr. | 1 | 6,6 | Struer |
| 25 | Steiner Invest Holding ApS | 4,8 mio. kr. | — | — | 7,3 | Struer |
| 26 | KASPER OK HOLDING ApS | 4,5 mio. kr. | — | — | 7,6 | Thyholm |
| 27 | Ny Odgaard Holding ApS | 4,4 mio. kr. | — | — | 7,1 | Thyholm |
| 28 | HHM Finans ApS | 4,4 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,4 | Struer |
| 29 | JC LIBERTY HOLDING ApS | 4,1 mio. kr. | -8.126 kr. | — | 7,6 | Struer |
| 30 | K Bjørnkjær Holding ApS | 4,0 mio. kr. | -9.073 kr. | — | 6,8 | Vinderup |
| 31 | HOVE-NYBORG HOLDING ApS | 4,0 mio. kr. | -12.225 kr. | — | 8,2 | Struer |
| 32 | Malau Invest ApS | 3,9 mio. kr. | -64.293 kr. | — | 7,8 | Struer |
| 33 | J. JAKOBSEN HOLDING ApS | 3,6 mio. kr. | — | — | 7,8 | Struer |
| 34 | Laurs Lysgård Pedersen Holding ApS | 3,6 mio. kr. | -16.925 kr. | — | 7,2 | Struer |
| 35 | CL Færch Invest ApS | 3,6 mio. kr. | -53.815 kr. | — | 7,9 | Struer |
| 36 | ERIK SØNDERGÅRD HOLDING ApS | 3,4 mio. kr. | 182.939 kr. | 1 | 6,3 | Thyholm |
| 37 | GRAVGAARD HOLDING ApS | 3,4 mio. kr. | — | — | 6,9 | Thyholm |
| 38 | Magnus Risom Christensen Holding ApS | 3,4 mio. kr. | -7.500 kr. | — | 7,5 | Struer |
| 39 | KB Jegindø Holding ApS | 3,2 mio. kr. | -14.154 kr. | — | 7,5 | Thyholm |
| 40 | Hvidbjerg i A/S | 3,1 mio. kr. | 34,6 mio. kr. | — | 7,2 | Thyholm |
| 41 | SLAF ApS | 3,0 mio. kr. | -45.550 kr. | — | 7,8 | Struer |
| 42 | 4XM ApS | 2,7 mio. kr. | -16.478 kr. | — | 6,8 | Thyholm |
| 43 | IvanBJ Holding ApS | 2,5 mio. kr. | -11.817 kr. | — | 6,1 | Struer |
| 44 | SAMMN Holding ApS | 2,3 mio. kr. | — | — | 7,2 | Thyholm |
| 45 | CRAMM Holding ApS | 2,3 mio. kr. | — | — | 7,3 | Thyholm |
| 46 | HD HOLDING STRUER ApS | 2,3 mio. kr. | 12,5 mio. kr. | — | 7,5 | Struer |
| 47 | MG HOLDING, STRUER ApS | 2,1 mio. kr. | -20.858 kr. | — | 7,2 | Struer |
| 48 | Martin Munkebo Holding ApS | 2,1 mio. kr. | -11.610 kr. | — | 6,6 | Struer |
| 49 | ST Holding, Vinderup ApS | 2,0 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,7 | Hjerm |
| 50 | Livbjerggaard Holding ApS | 2,0 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,0 | Hjerm |
Ranglisten dækker alle 375 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i struer sorteret efter resultat. Topplaceret er STRUER ENERGI HOLDING A/S med 36,4 mio. kr., efterfulgt af Asmus Munkebo Holding ApS (29,9 mio. kr.) og MUNKEBO HOLDING, STRUER A/S (29,8 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.