| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Adundas Kapital ApS | 100,6% | 0 kr. | — | 6,9 | Ishøj |
| 2 | KVIK GROUP ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Ishøj |
| 3 | LAHAM HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Ishøj |
| 4 | R. DYBDAL HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Ishøj |
| 5 | Klenø Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Ishøj |
| 6 | Roenholt Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Ishøj |
| 7 | SOMMR Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Ishøj |
| 8 | Kesgin Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Ishøj |
| 9 | KB SB Holding ApS | 100,0% | -9.498 kr. | — | 7,2 | Ishøj |
| 10 | ABTL HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Ishøj |
| 11 | Zeidan Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Ishøj |
| 12 | Rehms Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Ishøj |
| 13 | Sentinel ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Hedehusene |
| 14 | 22 & Partners ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,4 | Ishøj |
| 15 | Selskabet af 29032022 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Ishøj |
| 16 | Companies Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Ishøj |
| 17 | DENIZ Y. HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,1 | Ishøj |
| 18 | P N Holding ApS | 100,0% | -1.188 kr. | — | 6,0 | Ishøj |
| 19 | Awan Capital ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Ishøj |
| 20 | Zekioglu Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Ishøj |
| 21 | AJ Holding 2024 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Ishøj |
| 22 | KRULL HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Ishøj |
| 23 | Prasertsak Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Ishøj |
| 24 | NBF Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Ishøj |
| 25 | EN ES HOLDING ApS | 100,0% | -3.905 kr. | — | 6,7 | Ishøj |
| 26 | Samet Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Ishøj |
| 27 | AX VI INV5 Holding II ApS | 100,0% | -25.000 kr. | — | 7,9 | Ishøj |
| 28 | AX VI INV5 Holding I ApS | 100,0% | -26.000 kr. | — | 8,0 | Ishøj |
| 29 | C&E HOLDING ApS | 100,0% | -14.674 kr. | — | 7,4 | Ishøj |
| 30 | Nornir Holding ApS | 100,0% | -16.173 kr. | — | 7,7 | Ishøj |
| 31 | SIBMAK Invest ApS | 100,0% | -1.428 kr. | — | 6,7 | Ishøj |
| 32 | MCDK Holding ApS | 99,9% | -17.119 kr. | — | 8,0 | Ishøj |
| 33 | DL Investment ApS | 99,9% | 0 kr. | — | 1,5 | Ishøj |
| 34 | KeystonePaymentSystem Invest ApS | 99,9% | -11.750 kr. | — | 7,1 | Ishøj |
| 35 | MY Logistik Holding ApS | 99,9% | — | — | 7,0 | Ishøj |
| 36 | PETER NISSEN HOLDING ApS | 99,9% | -10.375 kr. | — | 7,3 | Hedehusene |
| 37 | CG MARINE HOLDING ApS | 99,8% | -2.028 kr. | — | 6,6 | Ishøj |
| 38 | Aarosiin Invest ApS | 99,8% | -45.926 kr. | 2 | 5,8 | Ishøj |
| 39 | DaSu HOLDING ApS | 99,8% | -62.038 kr. | — | 7,5 | Ishøj |
| 40 | ENGRAF HOLDING ApS | 99,8% | -13.696 kr. | — | 8,0 | Ishøj |
| 41 | Bonzai Holding ApS | 99,8% | -3.125 kr. | — | 7,5 | Ishøj |
| 42 | KB149 Holding ApS | 99,8% | -5.185 kr. | — | 7,0 | Ishøj |
| 43 | NIELS NISSEN HOLDING ApS | 99,8% | -11.143 kr. | — | 6,5 | Hedehusene |
| 44 | MKL invest ApS | 99,8% | — | — | 6,8 | Ishøj |
| 45 | PER HANSEN MATERIEL ApS | 99,7% | -168.512 kr. | 2 | 5,9 | Ishøj |
| 46 | BÜNGER HOLDING ApS | 99,7% | 61 kr. | — | 7,0 | Ishøj |
| 47 | PMM HOLDING ApS | 99,7% | — | — | 7,3 | Ishøj |
| 48 | NØRREBROS FORKROMNING HOLDING A/S | 99,7% | 0 kr. | — | 6,4 | Ishøj |
| 49 | Malik Aykas Holding ApS | 99,6% | -3.000 kr. | — | 6,3 | Ishøj |
| 50 | MLH Holding ApS | 99,6% | -10.017 kr. | — | 6,9 | Ishøj |
Ranglisten dækker alle 290 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i ishøj sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Adundas Kapital ApS med 100,6%, efterfulgt af KVIK GROUP ApS (100,0%) og LAHAM HOLDING ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.