| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FLA HOLDING, GREVE ApS | 36,9 mio. kr. | -345.469 kr. | 5 | 7,8 | Ishøj |
| 2 | DANX GROUP A/S | 33,6 mio. kr. | — | — | 8,0 | Ishøj |
| 3 | REMONDIS Danmark Holding ApS | 18,5 mio. kr. | 344,9 mio. kr. | — | 5,2 | Ishøj |
| 4 | ISHØJ FORSYNING HOLDING A/S | 17,0 mio. kr. | — | — | 8,1 | Ishøj |
| 5 | PMM HOLDING ApS | 15,0 mio. kr. | — | — | 7,3 | Ishøj |
| 6 | H.C. HOLDING ApS AF 1.5.2000 | 10,4 mio. kr. | -90.928 kr. | — | 7,8 | Ishøj |
| 7 | Casadana Holding ll ApS | 8,3 mio. kr. | -15.251 kr. | — | 6,8 | Ishøj |
| 8 | JG FREDERIK CHRISTIANSEN HOLDING ApS | 7,8 mio. kr. | -65.433 kr. | — | 7,2 | Ishøj |
| 9 | MESTER JACOB HOLDING ApS | 7,7 mio. kr. | 707.543 kr. | — | 7,6 | Ishøj |
| 10 | DIG Holding II ApS | 6,6 mio. kr. | -26.250 kr. | — | 7,5 | Ishøj |
| 11 | Tonny Erleben Holding ApS | 6,2 mio. kr. | -11.185 kr. | — | 7,7 | Ishøj |
| 12 | LYNENSKJOLD HOLDING ApS | 5,0 mio. kr. | -26.250 kr. | — | 7,0 | Ishøj |
| 13 | TORBEN ADSTOFTE HOLDING ApS | 4,3 mio. kr. | — | — | 7,7 | Ishøj |
| 14 | BG INTERIØR 2008 ApS | 4,1 mio. kr. | — | — | 7,2 | Ishøj |
| 15 | KARL A. HOLDING ApS | 3,9 mio. kr. | 219.706 kr. | — | 7,6 | Ishøj |
| 16 | SIBMAK Invest ApS | 3,6 mio. kr. | -1.428 kr. | — | 6,7 | Ishøj |
| 17 | C&E HOLDING ApS | 3,5 mio. kr. | -14.674 kr. | — | 7,4 | Ishøj |
| 18 | CAJ INTERNATIONAL HOLDING ApS | 3,4 mio. kr. | 124,6 mio. kr. | — | 7,8 | Ishøj |
| 19 | Mannik Holding ApS | 3,2 mio. kr. | -11.285 kr. | — | 6,9 | Ishøj |
| 20 | EDUTERM A/S | 2,9 mio. kr. | 886.990 kr. | — | 7,4 | Ishøj |
| 21 | Oscar Ferraro Holding ApS | 2,8 mio. kr. | -1.228 kr. | — | 6,8 | Ishøj |
| 22 | Andersson & Sørensen 2023 A/S | 2,7 mio. kr. | -12.000 kr. | — | 6,2 | Ishøj |
| 23 | HERO INVEST ApS | 2,6 mio. kr. | -172.758 kr. | — | 7,6 | Ishøj |
| 24 | Darna holding ApS | 2,5 mio. kr. | — | — | 7,7 | Ishøj |
| 25 | Kasper Ancher Holding ApS | 2,5 mio. kr. | -14.687 kr. | — | 6,1 | Ishøj |
| 26 | VK Holding 2016 ApS | 2,4 mio. kr. | 15.503 kr. | — | 7,5 | Ishøj |
| 27 | Ankerkilde Holding ApS | 2,4 mio. kr. | -16.741 kr. | — | 7,3 | Hedehusene |
| 28 | Holdingselskabet John Poulsen ApS | 2,3 mio. kr. | -165.576 kr. | 0 | 7,3 | Ishøj |
| 29 | YAK Holding ApS | 2,1 mio. kr. | -9.700 kr. | — | 6,4 | Ishøj |
| 30 | ENGRAF HOLDING ApS | 2,1 mio. kr. | -13.696 kr. | — | 8,0 | Ishøj |
| 31 | T. NYGAARD HOLDING ApS | 2,0 mio. kr. | -6.322 kr. | 1 | 6,9 | Ishøj |
| 32 | RUDBERG HOLDING ApS | 1,7 mio. kr. | -8.089 kr. | — | 7,1 | Ishøj |
| 33 | Groeningen Energy ApS | 1,6 mio. kr. | -40.143 kr. | — | 6,0 | Ishøj |
| 34 | Özel Group Holding ApS | 1,6 mio. kr. | -10.000 kr. | — | 6,9 | Ishøj |
| 35 | JACC ApS | 1,5 mio. kr. | -26.807 kr. | — | 7,2 | Ishøj |
| 36 | HANS HØJ HOLDING ApS | 1,5 mio. kr. | -17.088 kr. | — | 7,1 | Ishøj |
| 37 | Michael Bondesen Holding ApS | 1,5 mio. kr. | -14.486 kr. | — | 7,5 | Ishøj |
| 38 | PM HOLDING AF 1. DECEMBER 2005 ApS | 1,4 mio. kr. | — | — | 6,9 | Ishøj |
| 39 | MY Logistik Holding ApS | 1,4 mio. kr. | — | — | 7,0 | Ishøj |
| 40 | GTH INVEST ApS | 1,4 mio. kr. | -26.395 kr. | — | 7,0 | Ishøj |
| 41 | ISMAIL BULUT HOLDING ApS | 1,4 mio. kr. | — | — | 7,4 | Ishøj |
| 42 | CITY BOLIG.DK ApS | 1,3 mio. kr. | -68.038 kr. | — | 7,4 | Ishøj |
| 43 | Dyhrberg-Krantz HOLDING ApS | 1,3 mio. kr. | -9.468 kr. | — | 7,3 | Ishøj |
| 44 | Faldsikring Holding ApS | 1,3 mio. kr. | 4,8 mio. kr. | — | 7,0 | Ishøj |
| 45 | B.A. Holding ApS | 1,2 mio. kr. | -8.344 kr. | — | 7,5 | Ishøj |
| 46 | MKL invest ApS | 1,2 mio. kr. | — | — | 6,8 | Ishøj |
| 47 | Zkop Holding ApS | 1,2 mio. kr. | -2.021 kr. | — | 6,1 | Ishøj |
| 48 | TF INV HOLDING ApS | 1,1 mio. kr. | -10.379 kr. | — | 7,1 | Ishøj |
| 49 | NESEC INVEST ApS | 1,1 mio. kr. | — | — | 8,1 | Ishøj |
| 50 | Ali Holdingselskab ApS | 1,1 mio. kr. | — | — | 6,9 | Ishøj |
Ranglisten dækker alle 298 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i ishøj sorteret efter resultat. Topplaceret er FLA HOLDING, GREVE ApS med 36,9 mio. kr., efterfulgt af DANX GROUP A/S (33,6 mio. kr.) og REMONDIS Danmark Holding ApS (18,5 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.