| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SAABYG HOLDING ApS | 100,0% | -34.493 kr. | — | 6,5 | Regstrup |
| 2 | BT VVS HOLDING ApS | 100,0% | -1.375 kr. | — | 6,7 | Holbæk |
| 3 | PRS HOLDING AF 2002 ApS | 100,0% | -1.308 kr. | — | 6,9 | Holbæk |
| 4 | J BRANDT HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Holbæk |
| 5 | KB HOLBÆK HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Vipperød |
| 6 | C2-INVEST ApS | 100,0% | -2.774 kr. | — | 7,0 | Holbæk |
| 7 | LISE BACHER HOLDING ApS | 100,0% | -1.860 kr. | — | 6,8 | Vipperød |
| 8 | KOMPLEMENTARSELSKABET SKEL.DK LANDINSPEKTØRER ApS | 100,0% | -8.563 kr. | — | 5,6 | Slagelse |
| 9 | INATOR HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Tølløse |
| 10 | ILLIOIL HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Holbæk |
| 11 | SBJC HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Tølløse |
| 12 | NEMA HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Store Merløse |
| 13 | Sustainabuild Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Jyderup |
| 14 | Bo Puggard Hansen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Regstrup |
| 15 | Køreskole Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Gislinge |
| 16 | HOLTBÆK INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 8,5 | Holbæk |
| 17 | Kirk Holbæk Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Holbæk |
| 18 | MOMA Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Vipperød |
| 19 | N8 Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Holbæk |
| 20 | Mihai-Dan Mustea Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Holbæk |
| 21 | Ronnie Stokholm Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Holbæk |
| 22 | NH 2018 APS | 100,0% | — | — | 6,0 | Gislinge |
| 23 | Holdingselskabet Lilleskov ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Holbæk |
| 24 | Tirpan Holding ApS | 100,0% | 3,5 mio. kr. | — | 7,3 | Store Merløse |
| 25 | Daniel Hassing Holding ApS | 100,0% | -4.350 kr. | — | 6,2 | Holbæk |
| 26 | Barslund Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Holbæk |
| 27 | Move Views ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Regstrup |
| 28 | TLDV Holding ApS | 100,0% | -31.250 kr. | — | 7,1 | Regstrup |
| 29 | Kusk Invest ApS | 100,0% | -250 kr. | — | 4,8 | Jyderup |
| 30 | Northscale Capital Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Vipperød |
| 31 | Great Heart Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Holbæk |
| 32 | Torbin holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Mørkøv |
| 33 | S.R.Cihan Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Holbæk |
| 34 | Kvistgård ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Regstrup |
| 35 | Sales Attention ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,1 | Holbæk |
| 36 | Keep In Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Holbæk |
| 37 | No Spoon Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Holbæk |
| 38 | Von Valentin Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Tølløse |
| 39 | KP HOLDING 2023 APS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Store Merløse |
| 40 | R R Holding 2023 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Holbæk |
| 41 | Ejsing ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Regstrup |
| 42 | C-P-S Holding ApS | 100,0% | -3.377 kr. | — | 7,5 | Regstrup |
| 43 | Aries One Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Holbæk |
| 44 | Skadkaer Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,6 | Kirke Eskilstrup |
| 45 | MW Company Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Svinninge |
| 46 | Better Energy Aosta Komplementar ApS | 100,0% | -7.545 kr. | — | 7,1 | Jyderup |
| 47 | Casa12 Holding A/S | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Holbæk |
| 48 | Kenoro Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Svinninge |
| 49 | NORDLIS Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Holbæk |
| 50 | Møllegaard Consulting ApS | 100,0% | 113.489 kr. | 1 | 5,4 | Holbæk |
Ranglisten dækker alle 1.395 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i holbæk sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er SAABYG HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af BT VVS HOLDING ApS (100,0%) og PRS HOLDING AF 2002 ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.