| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sunrise Holding ApS | 100,9% | 0 kr. | — | 6,1 | Taastrup |
| 2 | UL TRANSFER ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,9 | Taastrup |
| 3 | BSD ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Taastrup |
| 4 | PER THOMSEN HOLDING ApS | 100,0% | -27.500 kr. | — | 6,2 | Taastrup |
| 5 | LARS MARIUS HOLDING ApS | 100,0% | -8.240 kr. | — | 7,8 | Hedehusene |
| 6 | ANLÆGSGARTNERFIRMAET ACER HOLDING ApS | 100,0% | -3.515 kr. | — | 6,6 | Taastrup |
| 7 | BOCONS HOLDING ApS | 100,0% | -3.093 kr. | 1 | 6,4 | Taastrup |
| 8 | FAIGH HOLDING ApS | 100,0% | -8.109 kr. | — | 7,2 | Taastrup |
| 9 | Jabla ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Taastrup |
| 10 | KLDU HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Hedehusene |
| 11 | EJENDOMSSELSKABET 2104 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Hedehusene |
| 12 | MALKOWSKI CAPITAL ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,5 | Taastrup |
| 13 | DANQI HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Taastrup |
| 14 | DØLLNER HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Hedehusene |
| 15 | CHRISTIAN RASMUSSEN CONSULTING ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,8 | Hedehusene |
| 16 | Zenia Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Taastrup |
| 17 | Global Lab Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Taastrup |
| 18 | Higrip ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Taastrup |
| 19 | BioHolding Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Hedehusene |
| 20 | C&H ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Hedehusene |
| 21 | Tonny Lykke Ring Holding ApS | 100,0% | -5.026 kr. | — | 6,2 | Hedehusene |
| 22 | KCMS Holding Aps | 100,0% | -850 kr. | — | 6,7 | Taastrup |
| 23 | Lions Invest ApS | 100,0% | -21.088 kr. | — | 7,3 | Taastrup |
| 24 | LNZ Holding Zafe ApS | 100,0% | -20.000 kr. | — | 8,4 | Taastrup |
| 25 | A.M.G ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Hedehusene |
| 26 | Sigaard Knoth Holding ApS | 100,0% | -60 kr. | — | 5,5 | Taastrup |
| 27 | MVH Komplementar ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Taastrup |
| 28 | Viadukt Holding apS | 100,0% | — | — | 7,0 | Taastrup |
| 29 | Jacob Grothe Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Taastrup |
| 30 | Susan Alsø Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Taastrup |
| 31 | Løgi & Skovlund ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Taastrup |
| 32 | Westendahl Online Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Hedehusene |
| 33 | MS1 Stupa Hills ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Taastrup |
| 34 | MS2 Wave ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Taastrup |
| 35 | Fragus Group Admin. ApS | 100,0% | -25.349 kr. | — | 4,8 | Taastrup |
| 36 | Maincode komplementar ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Taastrup |
| 37 | Arabaci Holding 2021 ApS | 100,0% | -575 kr. | — | 5,9 | Taastrup |
| 38 | First Strike ApS | 100,0% | -11.448 kr. | — | 5,6 | Hedehusene |
| 39 | MarWay ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Taastrup |
| 40 | NABAT Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,2 | Hedehusene |
| 41 | Baunebakkevej ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Hvidovre |
| 42 | WA-OL Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Hedehusene |
| 43 | Zander Investment ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Taastrup |
| 44 | Knight Ventures Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,4 | Taastrup |
| 45 | Kemsa Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Taastrup |
| 46 | MT Coffee Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Taastrup |
| 47 | Bozkurt Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Greve |
| 48 | Aidanov Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Taastrup |
| 49 | Walid Salah Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Taastrup |
| 50 | Preene Binderup Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Taastrup |
Ranglisten dækker alle 790 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i høje-taastrup sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Sunrise Holding ApS med 100,9%, efterfulgt af UL TRANSFER ApS (100,0%) og BSD ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.