| # | Virksomhed | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vennelyst Holding ApS | 179,0 mio. kr. | — | 8,2 | Hjørring |
| 2 | Solbjerghovedgaard Holding ApS | 171,5 mio. kr. | — | 7,4 | Hjørring |
| 3 | EL INVEST ApS | 121,4 mio. kr. | — | 7,8 | Hjørring |
| 4 | HS Holding 2024 ApS | 119,3 mio. kr. | — | 7,0 | Hjørring |
| 5 | Hyldgaard & Larsen ApS | 113,8 mio. kr. | — | 8,1 | Vrå |
| 6 | CHJJ HOLDING ApS | 86,4 mio. kr. | — | 7,9 | Hjørring |
| 7 | RICHARD FYNBO HOLDING ApS | 75,5 mio. kr. | — | 7,2 | Vrå |
| 8 | LK Holding Danmark ApS | 71,9 mio. kr. | — | 7,9 | Hjørring |
| 9 | M. V. HOLDING AF 16/3 2006 ApS | 70,8 mio. kr. | — | 8,2 | Hjørring |
| 10 | J. BUNDGAARD INVEST ApS | 67,3 mio. kr. | — | 7,4 | Hjørring |
| 11 | HF HOLDING HJØRRING ApS | 47,4 mio. kr. | — | 7,7 | Hjørring |
| 12 | Mads Jensen Holding Hjørring ApS | 44,1 mio. kr. | — | 7,7 | Hjørring |
| 13 | Høngaard Holding ApS | 42,2 mio. kr. | 1 | 6,3 | Sindal |
| 14 | Rebio.dk A/S | 25,8 mio. kr. | — | 7,9 | Vrå |
| 15 | IS 2023 ApS | 23,5 mio. kr. | — | 6,8 | Hirtshals |
| 16 | Gratia ApS | 22,8 mio. kr. | — | 7,5 | Hjørring |
| 17 | N4T ApS | 22,1 mio. kr. | — | 7,8 | Hjørring |
| 18 | DOP Holding ApS | 19,3 mio. kr. | — | 7,2 | Hjørring |
| 19 | Hornsnes Invest A/S | 11,7 mio. kr. | — | 7,6 | Hirtshals |
| 20 | SIMLA HOLDING ApS | 11,4 mio. kr. | — | 7,8 | Vrå |
| 21 | OH Holding Hirtshals ApS | 10,6 mio. kr. | 2 | 6,8 | Hirtshals |
| 22 | LAS Holding 2020 ApS | 9,7 mio. kr. | — | 7,6 | Løkken |
| 23 | Nordjyske Jernbaner Invest IV A/S | 6,3 mio. kr. | — | 7,2 | Hjørring |
| 24 | CS Aequita-Invest ApS | 6,0 mio. kr. | 5 | 7,2 | Sindal |
| 25 | VK af 01.10.2002 ApS | 4,8 mio. kr. | 25 | 2,5 | Hjørring |
| 26 | ANDERS NIELSEN INVEST ApS | 4,2 mio. kr. | 1 | 6,9 | Hjørring |
| 27 | SCHJUNK HOLDING ADVOKATANPARTSSELSKAB | 3,9 mio. kr. | — | 7,3 | Hjørring |
| 28 | P.N. HOLDING II, HJØRRING ApS | 3,2 mio. kr. | 1 | 6,6 | Hjørring |
| 29 | Wenbo A/S | 3,2 mio. kr. | 8 | 6,8 | Hjørring |
| 30 | Advokatanpartsselskabet Søren Bjerre Bach | 2,6 mio. kr. | 1 | 6,1 | Hjørring |
| 31 | SHAMROCK HOLDING A/S | 2,4 mio. kr. | 1 | 6,8 | Hjørring |
| 32 | Træholt Holding Idyl 2 ApS | 2,3 mio. kr. | — | 6,9 | Løkken |
| 33 | VENDIA FINANS ApS | 1,7 mio. kr. | 1 | 7,9 | Tårs |
| 34 | HP GRUPPEN AF 1953 ApS | 1,7 mio. kr. | — | 7,2 | Vrå |
| 35 | JAN THRANE SØRENSEN HOLDING ApS | 1,6 mio. kr. | 2 | 5,6 | Hjørring |
| 36 | ADVOKATHOLDINGSELSKABET PENGETANKEN PMJ ApS | 1,3 mio. kr. | — | 7,0 | Hjørring |
| 37 | Rasmus Hougaard Holding ApS | 1,3 mio. kr. | 2 | 6,8 | Sindal |
| 38 | FOLSØ HOLDING ApS | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,6 | Hjørring |
| 39 | Sauter Danmark ApS | 1,1 mio. kr. | 2 | 3,5 | Vrå |
| 40 | Weesgaard Holding, Hirtshals ApS | 1,1 mio. kr. | — | 7,3 | Hirtshals |
| 41 | HARPSØFARMEN A/S | 978.104 kr. | 1 | 6,7 | Tårs |
| 42 | Skagerak Ejendomme ApS | 947.384 kr. | — | 4,8 | Hirtshals |
| 43 | KA Holding Hjørring ApS | 883.293 kr. | 1 | 6,9 | Hjørring |
| 44 | BEHANDLERHUSET, HJØRRING A/S | 881.043 kr. | — | 7,8 | Hjørring |
| 45 | Villum Invest ApS | 801.927 kr. | — | 7,6 | Hjørring |
| 46 | UD HOLDING ApS | 769.351 kr. | — | 7,7 | Hjørring |
| 47 | EB HOLDING, VRÅ ApS | 753.398 kr. | 5 | 3,7 | Vrå |
| 48 | RW Energi ApS | 696.105 kr. | 1 | 6,7 | Sindal |
| 49 | Messmann Holding Hjørring ApS | 688.428 kr. | — | 7,1 | Hjørring |
| 50 | BT Dybvad Holding ApS | 685.051 kr. | — | 7,2 | Sindal |
Ranglisten dækker alle 885 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i hjørring sorteret efter omsætning. Topplaceret er Vennelyst Holding ApS med 179,0 mio. kr., efterfulgt af Solbjerghovedgaard Holding ApS (171,5 mio. kr.) og EL INVEST ApS (121,4 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.