| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Investeringsselskabet af 19.09.2007 ApS | 100,0% | — | — | 5,2 | Charlottenlund |
| 2 | POCMA ApS | 100,0% | -55 kr. | — | 6,3 | Vedbæk |
| 3 | G & Z - INVEST ApS | 100,0% | 1.666 kr. | — | 7,9 | Hellerup |
| 4 | ULRIK BAYER ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 8,1 | Gentofte |
| 5 | DEN JYSKE COBRASAMLING ApS | 100,0% | -24.602 kr. | — | 7,2 | Hellerup |
| 6 | LOHSE HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Gentofte |
| 7 | TORBEN SAUR HOLDING ApS | 100,0% | -36.954 kr. | — | 6,6 | Klampenborg |
| 8 | CIMBRER INVEST ApS | 100,0% | -12.027 kr. | — | 6,9 | Hellerup |
| 9 | KWP ApS | 100,0% | -32.323 kr. | — | 7,2 | Charlottenlund |
| 10 | WITRAZ ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Hellerup |
| 11 | MAD HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Gentofte |
| 12 | ENGARDE ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Charlottenlund |
| 13 | NBW ApS | 100,0% | -247.042 kr. | 1 | 5,0 | Hellerup |
| 14 | LAUDI ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Hellerup |
| 15 | DEMIRHAN HOLDING ApS | 100,0% | -14.682 kr. | — | 6,3 | Hellerup |
| 16 | LINSE-XPRES DEUTSCHLAND ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Charlottenlund |
| 17 | M. SØRENSEN HOLDING A/S | 100,0% | — | — | 6,5 | Klampenborg |
| 18 | GV5 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Hellerup |
| 19 | KOMPLEMENTARANPARTSSELSKABET SAINTE MAXIME III | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Charlottenlund |
| 20 | BO MYHRMANN ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Charlottenlund |
| 21 | ANPARTSSELSKABET HMJ INVEST | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Hellerup |
| 22 | SAMPENSION GLOBAL REAL ESTATE K/S | 100,0% | — | — | 9,4 | Hellerup |
| 23 | HILDEBRANDT INVEST ApS | 100,0% | -11.192 kr. | — | 6,5 | Hellerup |
| 24 | 2A2S ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Hellerup |
| 25 | PMH HOLDING ApS | 100,0% | -32.983 kr. | — | 6,8 | Gentofte |
| 26 | INDRE VORDINGBORGVEJ 36 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Hellerup |
| 27 | SLAGELSEVEJ 37 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Hellerup |
| 28 | UAL HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Gentofte |
| 29 | HESSELLUND GROUP ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Gentofte |
| 30 | SLOTSVEJ HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Charlottenlund |
| 31 | SKP HOLDING AF 10.10.2007 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Hellerup |
| 32 | PETER DINESEN HOLDING ApS | 100,0% | -9.694 kr. | — | 6,2 | Gentofte |
| 33 | BLINK HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Hellerup |
| 34 | B2 HOLDING 2008 ApS | 100,0% | 5,0 mio. kr. | — | 7,8 | Dyssegård |
| 35 | SOF HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Charlottenlund |
| 36 | AVA INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Hellerup |
| 37 | MNO HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Gentofte |
| 38 | SBN DEVELOPMENT ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Hellerup |
| 39 | FRAMVIC ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Hellerup |
| 40 | CARLSSON INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Charlottenlund |
| 41 | BOVGREN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Gentofte |
| 42 | UNIP PE K/S | 100,0% | -165.710.000 kr. | — | 7,9 | Gentofte |
| 43 | INTERNETUS ApS | 100,0% | -45.168 kr. | 1 | 4,8 | Gentofte |
| 44 | SAMPENSION PRIVATE EQUITY K/S | 100,0% | — | — | 9,4 | Hellerup |
| 45 | SAMPENSION STRUCTURED CREDIT K/S | 100,0% | — | — | 9,4 | Hellerup |
| 46 | HALANDSEN SOLUTION, GENTOFTE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Gentofte |
| 47 | KBG SOLUTION ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Gentofte |
| 48 | RASMUSSEN FINANCE ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Charlottenlund |
| 49 | GUHLE HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Charlottenlund |
| 50 | UNIP INFRA K/S | 100,0% | — | — | 7,7 | Gentofte |
Ranglisten dækker alle 4.775 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i gentofte sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Investeringsselskabet af 19.09.2007 ApS med 100,0%, efterfulgt af POCMA ApS (100,0%) og G & Z - INVEST ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.