| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | NIERHOFF HOLDING ApS | 100,0% | -25.328 kr. | — | 6,5 | Ølstykke |
| 2 | K2 Invest CPH ApS | 100,0% | -32.820 kr. | 1 | 6,1 | Stenløse |
| 3 | TØNNESEN HOLDING ApS | 100,0% | -36.943 kr. | — | 7,0 | Stenløse |
| 4 | JN HOLDING LEDØJE ApS | 100,0% | -10.029 kr. | — | 5,8 | Smørum |
| 5 | PUGET LAND ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Smørum |
| 6 | HARPSØE INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Smørum |
| 7 | HKT INVEST ApS | 100,0% | -85.004 kr. | — | 5,7 | Stenløse |
| 8 | BRO BRINK HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Smørum |
| 9 | LGM WINTHER HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Smørum |
| 10 | HJORTH HOLDING AF 2014 ApS | 100,0% | -1.188 kr. | — | 6,2 | Smørum |
| 11 | JJepsen Holding ApS | 100,0% | -5.687 kr. | — | 5,8 | Stenløse |
| 12 | Jan Werner Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Stenløse |
| 13 | SWAK ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,0 | Smørum |
| 14 | M. Djurslund ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Smørum |
| 15 | Rasmus Ploug Holding ApS | 100,0% | -1.527 kr. | — | 6,1 | Veksø Sjælland |
| 16 | Fjelsted Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Veksø Sjælland |
| 17 | Euromed ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Slangerup |
| 18 | E5Y ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Smørum |
| 19 | AM-Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Ølstykke |
| 20 | Refsgaard Invest Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Ølstykke |
| 21 | Smietana Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Stenløse |
| 22 | Aldo Grut Enterprises ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,1 | Veksø Sjælland |
| 23 | Broder Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Smørum |
| 24 | Effektiv Projektledelse ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Stenløse |
| 25 | KARCI holding ApS | 100,0% | -100 kr. | — | 6,4 | Ølstykke |
| 26 | Innovacia Holding ApS | 100,0% | -412 kr. | — | 6,9 | Stenløse |
| 27 | DePoe ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Smørum |
| 28 | Presser Invest ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Ølstykke |
| 29 | Eternal Holding ApS | 100,0% | -6.460 kr. | — | 5,8 | Ølstykke |
| 30 | KWS Rylov ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Smørum |
| 31 | Dalfoss ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Ølstykke |
| 32 | Mantov Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Stenløse |
| 33 | CA Construction ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Stenløse |
| 34 | Dakos Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Stenløse |
| 35 | Dirch Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Stenløse |
| 36 | BioGram Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Ølstykke |
| 37 | KIROS ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Stenløse |
| 38 | Tusborg ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Ølstykke |
| 39 | Leo Laursen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Stenløse |
| 40 | Kekec Invest Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Smørum |
| 41 | Infra Blue ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Stenløse |
| 42 | Jepjøn Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Ølstykke |
| 43 | Rode Hamann Holding ApS | 100,0% | -601 kr. | — | 5,9 | Ølstykke |
| 44 | Jan Ludvigsen Holding ApS | 100,0% | -142 kr. | — | 5,7 | Stenløse |
| 45 | Nord-top group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Ølstykke |
| 46 | ZAMA ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Smørum |
| 47 | Alviro Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Stenløse |
| 48 | RKBN Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Stenløse |
| 49 | PNHH Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Stenløse |
| 50 | Sonne Buch Holding ApS | 100,0% | -5.989 kr. | — | 6,9 | Ølstykke |
Ranglisten dækker alle 897 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i egedal sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er NIERHOFF HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af K2 Invest CPH ApS (100,0%) og TØNNESEN HOLDING ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.