| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BESS 4 ApS | 102,4% | -5.080 kr. | — | 4,2 | København Ø |
| 2 | BIOFUEL DENMARK ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Hadsten |
| 3 | EXACT EJENDOMME ApS | 99,7% | -180 kr. | — | 6,7 | Hinnerup |
| 4 | LARS PANK JENSEN HOLDING ApS | 99,7% | -20.220 kr. | — | 6,2 | Hadsten |
| 5 | GETHI ApS | 95,5% | -14.774 kr. | 1 | 6,5 | Hammel |
| 6 | JACK ENGINEERING ApS | 89,6% | 348.250 kr. | 1 | 4,5 | Hadsten |
| 7 | Depeche Consulting ApS | 88,8% | -79.238 kr. | 1 | 5,8 | Hammel |
| 8 | Aprica Energy ApS | 87,8% | 417.696 kr. | — | 7,9 | Sabro |
| 9 | Heilmann Consulting ApS | 87,2% | -733 kr. | 1 | 5,3 | Hinnerup |
| 10 | Apex Wind ApS | 86,5% | 1,5 mio. kr. | 1 | 6,4 | Hinnerup |
| 11 | Power Advice ApS | 85,0% | 6,7 mio. kr. | 5 | 7,5 | Hinnerup |
| 12 | MICHANIK ApS | 81,2% | 976.264 kr. | 1 | 6,5 | Hammel |
| 13 | 4AP-GEOTEKNIK A/S | 80,0% | 17,4 mio. kr. | 19 | 7,7 | Hadsten |
| 14 | John Bech Electr. Engineering ApS | 77,5% | 2,1 mio. kr. | 1 | 6,7 | Hammel |
| 15 | Nordisk Vandteknologi A/S | 77,3% | 561.988 kr. | 2 | 6,7 | Hammel |
| 16 | BIO / TEXT HOLDING ApS | 72,6% | 331.011 kr. | — | 6,6 | Hinnerup |
| 17 | LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS | 72,0% | 1,8 mio. kr. | 1 | 6,7 | Hinnerup |
| 18 | F. SPERLING ApS | 71,2% | 177.369 kr. | 1 | 5,8 | Hinnerup |
| 19 | K2-CONSULT A/S | 70,3% | 540.021 kr. | 2 | 7,2 | Hinnerup |
| 20 | VISION+ ApS | 69,8% | 9,8 mio. kr. | 10 | 7,3 | Hinnerup |
| 21 | SIGNATUR arkitekter ApS | 69,6% | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,0 | Hinnerup |
| 22 | NOBS CONSULT ApS | 69,5% | 709.810 kr. | 1 | 7,0 | Hinnerup |
| 23 | C Høj ApS | 64,9% | 796.660 kr. | 1 | 6,5 | Hadsten |
| 24 | Aarhus Byggestyring ApS | 64,8% | 895.061 kr. | 1 | 6,1 | Hammel |
| 25 | Keawork ApS | 63,6% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,5 | Hinnerup |
| 26 | DANSK VÆGTKALIBRERING A/S | 63,3% | 3,2 mio. kr. | 6 | 7,3 | Hinnerup |
| 27 | RCA ENGINEERING ApS | 63,0% | — | 1 | 7,0 | Hinnerup |
| 28 | EURO-VENT ApS | 61,3% | 8,0 mio. kr. | 8 | 8,0 | Hinnerup |
| 29 | Komis ApS | 57,8% | 2,5 mio. kr. | 2 | 7,2 | Hadsten |
| 30 | Garde Miljø A/S | 57,4% | 7,8 mio. kr. | 10 | 7,5 | Hammel |
| 31 | Dantjek ApS | 53,4% | 1,6 mio. kr. | 3 | 5,9 | Hadsten |
| 32 | Sten Holst Engineering Aps | 51,9% | 749.437 kr. | 1 | 7,2 | Hinnerup |
| 33 | RE SOLUTION ApS | 49,0% | 36.337 kr. | 1 | 4,6 | Hinnerup |
| 34 | Beritech Solutions A/S | 47,7% | 8,4 mio. kr. | 13 | 6,8 | Hinnerup |
| 35 | Trukat ApS | 46,8% | 238.604 kr. | 1 | 6,5 | Hadsten |
| 36 | kLAR Miljørådgivning ApS | 46,8% | 9,6 mio. kr. | 16 | 7,2 | Hinnerup |
| 37 | DOL Rådgivende Ingeniør ApS | 46,1% | 3,7 mio. kr. | 1 | 6,5 | Sabro |
| 38 | Håland Ark ApS | 43,1% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,5 | Hinnerup |
| 39 | Riisager Technology ApS | 39,3% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,5 | Hadsten |
| 40 | 4B Consulting ApS | 38,0% | 1,1 mio. kr. | 3 | 6,6 | Hinnerup |
| 41 | R&D Test Systems ApS | 34,0% | 110,5 mio. kr. | 105 | 7,2 | Hinnerup |
| 42 | Dansk Klimaskærm og Lækagesporing ApS | 29,1% | 2,3 mio. kr. | — | 7,3 | Langå |
| 43 | CHIMNEYLAB EUROPE ApS | 25,7% | 906.835 kr. | 1 | 5,8 | Hadsten |
| 44 | Balling-Bro ApS | 24,4% | 4,3 mio. kr. | 1 | 4,6 | Hammel |
| 45 | wProjects ApS | 22,8% | 968.951 kr. | 1 | 5,6 | Hammel |
| 46 | Dahl Rasmussen ApS | 20,9% | 810.388 kr. | 2 | 3,7 | Hadsten |
| 47 | A-LEAF A/S | 15,0% | 33,6 mio. kr. | 39 | 5,6 | Hadsten |
| 48 | Nymann & Juhl Byggerådgivning ApS | 8,9% | 2,6 mio. kr. | 7 | 3,3 | Hammel |
| 49 | E&B Renewables ApS | 8,3% | 538.204 kr. | 6 | 3,9 | Hinnerup |
| 50 | Thorsø Tegnestue & Byggerådgivning ApS | -37,6% | — | 1 | 2,5 | Thorsø |
Ranglisten dækker alle 52 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i favrskov sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er BESS 4 ApS med 102,4%, efterfulgt af BIOFUEL DENMARK ApS (100,0%) og EXACT EJENDOMME ApS (99,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.