| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4AP-GEOTEKNIK A/S | 5,8 mio. kr. | 17,4 mio. kr. | 19 | 7,7 | Hadsten |
| 2 | VISION+ ApS | 3,9 mio. kr. | 9,8 mio. kr. | 10 | 7,3 | Hinnerup |
| 3 | EURO-VENT ApS | 3,4 mio. kr. | 8,0 mio. kr. | 8 | 8,0 | Hinnerup |
| 4 | Depeche Consulting ApS | 2,8 mio. kr. | -79.238 kr. | 1 | 5,8 | Hammel |
| 5 | Power Advice ApS | 2,4 mio. kr. | 6,7 mio. kr. | 5 | 7,5 | Hinnerup |
| 6 | kLAR Miljørådgivning ApS | 2,2 mio. kr. | 9,6 mio. kr. | 16 | 7,2 | Hinnerup |
| 7 | Dansk Klimaskærm og Lækagesporing ApS | 1,8 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | — | 7,3 | Langå |
| 8 | Garde Miljø A/S | 1,1 mio. kr. | 7,8 mio. kr. | 10 | 7,5 | Hammel |
| 9 | DOL Rådgivende Ingeniør ApS | 1,1 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 1 | 6,5 | Sabro |
| 10 | Komis ApS | 1,0 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 2 | 7,2 | Hadsten |
| 11 | John Bech Electr. Engineering ApS | 715.985 kr. | 2,1 mio. kr. | 1 | 6,7 | Hammel |
| 12 | Beritech Solutions A/S | 689.926 kr. | 8,4 mio. kr. | 13 | 6,8 | Hinnerup |
| 13 | LNI Rådgivende Ingeniørfirma ApS | 662.266 kr. | 1,8 mio. kr. | 1 | 6,7 | Hinnerup |
| 14 | Apex Wind ApS | 646.617 kr. | 1,5 mio. kr. | 1 | 6,4 | Hinnerup |
| 15 | RCA ENGINEERING ApS | 522.659 kr. | — | 1 | 7,0 | Hinnerup |
| 16 | E&B Renewables ApS | 416.636 kr. | 538.204 kr. | 6 | 3,9 | Hinnerup |
| 17 | Aprica Energy ApS | 380.207 kr. | 417.696 kr. | — | 7,9 | Sabro |
| 18 | Sten Holst Engineering Aps | 270.125 kr. | 749.437 kr. | 1 | 7,2 | Hinnerup |
| 19 | 4B Consulting ApS | 254.532 kr. | 1,1 mio. kr. | 3 | 6,6 | Hinnerup |
| 20 | Håland Ark ApS | 252.540 kr. | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,5 | Hinnerup |
| 21 | BIO / TEXT HOLDING ApS | 250.997 kr. | 331.011 kr. | — | 6,6 | Hinnerup |
| 22 | CHIMNEYLAB EUROPE ApS | 215.650 kr. | 906.835 kr. | 1 | 5,8 | Hadsten |
| 23 | Riisager Technology ApS | 185.380 kr. | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,5 | Hadsten |
| 24 | Trukat ApS | 181.383 kr. | 238.604 kr. | 1 | 6,5 | Hadsten |
| 25 | LARS PANK JENSEN HOLDING ApS | 167.113 kr. | -20.220 kr. | — | 6,2 | Hadsten |
| 26 | K2-CONSULT A/S | 141.716 kr. | 540.021 kr. | 2 | 7,2 | Hinnerup |
| 27 | NOBS CONSULT ApS | 135.944 kr. | 709.810 kr. | 1 | 7,0 | Hinnerup |
| 28 | Keawork ApS | 123.935 kr. | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,5 | Hinnerup |
| 29 | wProjects ApS | 105.916 kr. | 968.951 kr. | 1 | 5,6 | Hammel |
| 30 | Aarhus Byggestyring ApS | 98.884 kr. | 895.061 kr. | 1 | 6,1 | Hammel |
| 31 | MICHANIK ApS | 79.413 kr. | 976.264 kr. | 1 | 6,5 | Hammel |
| 32 | SIGNATUR arkitekter ApS | 78.116 kr. | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,0 | Hinnerup |
| 33 | F. SPERLING ApS | 57.763 kr. | 177.369 kr. | 1 | 5,8 | Hinnerup |
| 34 | C Høj ApS | 42.272 kr. | 796.660 kr. | 1 | 6,5 | Hadsten |
| 35 | Nordisk Vandteknologi A/S | 39.085 kr. | 561.988 kr. | 2 | 6,7 | Hammel |
| 36 | Balling-Bro ApS | 36.791 kr. | 4,3 mio. kr. | 1 | 4,6 | Hammel |
| 37 | Dantjek ApS | 25.834 kr. | 1,6 mio. kr. | 3 | 5,9 | Hadsten |
| 38 | DANSK VÆGTKALIBRERING A/S | 16.472 kr. | 3,2 mio. kr. | 6 | 7,3 | Hinnerup |
| 39 | Tegnestuen Stedsans ApS | 757 kr. | 281.867 kr. | 1 | 2,7 | Hadsten |
| 40 | Heilmann Consulting ApS | 51 kr. | -733 kr. | 1 | 5,3 | Hinnerup |
| 41 | EXACT EJENDOMME ApS | -140 kr. | -180 kr. | — | 6,7 | Hinnerup |
| 42 | BIOFUEL DENMARK ApS | -1.078 kr. | 0 kr. | — | 6,6 | Hadsten |
| 43 | BESS 4 ApS | -4.996 kr. | -5.080 kr. | — | 4,2 | København Ø |
| 44 | MASIVISO ApS | -18.039 kr. | -16.373 kr. | — | 4,0 | Hadsten |
| 45 | RE SOLUTION ApS | -34.433 kr. | 36.337 kr. | 1 | 4,6 | Hinnerup |
| 46 | Dahl Rasmussen ApS | -62.735 kr. | 810.388 kr. | 2 | 3,7 | Hadsten |
| 47 | Thorsø Tegnestue & Byggerådgivning ApS | -89.758 kr. | — | 1 | 2,5 | Thorsø |
| 48 | JACK ENGINEERING ApS | -163.687 kr. | 348.250 kr. | 1 | 4,5 | Hadsten |
| 49 | Nymann & Juhl Byggerådgivning ApS | -192.349 kr. | 2,6 mio. kr. | 7 | 3,3 | Hammel |
| 50 | GETHI ApS | -240.791 kr. | -14.774 kr. | 1 | 6,5 | Hammel |
Ranglisten dækker alle 52 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i favrskov sorteret efter resultat. Topplaceret er 4AP-GEOTEKNIK A/S med 5,8 mio. kr., efterfulgt af VISION+ ApS (3,9 mio. kr.) og EURO-VENT ApS (3,4 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.