| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PERANKI HOLDING A/S | 98,5% | -92.251 kr. | 1 | 6,6 | Brøndby |
| 2 | PROJECT ASSESSMENT SERVICES ApS | 94,9% | -12.538 kr. | 1 | 5,3 | Brøndby |
| 3 | TN BYGGESTYRING ApS | 94,7% | 168.930 kr. | 1 | 6,7 | Brøndby |
| 4 | MK-Arkitektfirma v /Murat Kizilkaya ApS | 84,9% | 76.513 kr. | — | 7,4 | Brøndby Strand |
| 5 | MOS Byg ApS | 77,0% | — | 1 | 7,2 | Brøndby Strand |
| 6 | Pharma Contractor ApS | 73,0% | 2,9 mio. kr. | 2 | 7,0 | Brøndby |
| 7 | SK Lind ApS | 70,7% | — | 1 | 7,2 | Brøndby |
| 8 | LUVA CONSULT ApS | 61,0% | 6,4 mio. kr. | 13 | 7,0 | Brøndby |
| 9 | evice consult ApS | 56,4% | 647.736 kr. | 2 | 5,3 | Brøndby |
| 10 | DANBILSYN ApS | 55,3% | 746.285 kr. | 1 | 6,4 | Brøndby |
| 11 | AKI RÅDGIVNING ApS | 54,5% | 2,4 mio. kr. | 4 | 7,1 | Brøndby Strand |
| 12 | RB Synshal ApS | 53,5% | 1,2 mio. kr. | 3 | 5,7 | Brøndby |
| 13 | DEKRA Bilsyn ApS | 51,7% | 91,3 mio. kr. | 204 | 8,8 | Brøndby |
| 14 | Renewable Systems Engineering ApS | 48,8% | 1,2 mio. kr. | 1 | 5,3 | Brøndby |
| 15 | ASCK ApS | 31,8% | 531.737 kr. | 3 | 5,1 | Brøndby |
| 16 | ATZ inspektion ApS | 29,6% | 1,8 mio. kr. | 3 | 5,6 | Brøndby |
| 17 | HLM Group ApS | 25,9% | 81,6 mio. kr. | — | 6,6 | Albertslund |
| 18 | HLM LANDMÅLING A/S | 22,6% | 67,2 mio. kr. | 108 | 7,1 | Albertslund |
| 19 | DEKRA Industrial A/S | 16,9% | 6,5 mio. kr. | 19 | 5,5 | Brøndby |
| 20 | ULSTRUPSMEDEN ApS | -5,4% | -80.973 kr. | — | 4,5 | Brøndby |
| 21 | SMT Nordic ApS | -10,7% | 5,0 mio. kr. | 6 | 4,7 | Albertslund |
| 22 | BIA Group ApS | -73,1% | 683.231 kr. | 2 | 3,9 | Brøndby Strand |
22 af 22 | ||||||
Ranglisten dækker alle 22 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i brøndby sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er PERANKI HOLDING A/S med 98,5%, efterfulgt af PROJECT ASSESSMENT SERVICES ApS (94,9%) og TN BYGGESTYRING ApS (94,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.