| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DEKRA Bilsyn ApS | 8,5 mio. kr. | 91,3 mio. kr. | 204 | 8,8 | Brøndby |
| 2 | HLM Group ApS | 4,4 mio. kr. | 81,6 mio. kr. | — | 6,6 | Albertslund |
| 3 | PERANKI HOLDING A/S | 3,3 mio. kr. | -92.251 kr. | 1 | 6,6 | Brøndby |
| 4 | HLM LANDMÅLING A/S | 1,5 mio. kr. | 67,2 mio. kr. | 108 | 7,1 | Albertslund |
| 5 | Pharma Contractor ApS | 1,4 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 2 | 7,0 | Brøndby |
| 6 | AKI RÅDGIVNING ApS | 760.224 kr. | 2,4 mio. kr. | 4 | 7,1 | Brøndby Strand |
| 7 | MOS Byg ApS | 586.490 kr. | — | 1 | 7,2 | Brøndby Strand |
| 8 | ATZ inspektion ApS | 570.597 kr. | 1,8 mio. kr. | 3 | 5,6 | Brøndby |
| 9 | SK Lind ApS | 346.087 kr. | — | 1 | 7,2 | Brøndby |
| 10 | TN BYGGESTYRING ApS | 269.474 kr. | 168.930 kr. | 1 | 6,7 | Brøndby |
| 11 | LUVA CONSULT ApS | 120.175 kr. | 6,4 mio. kr. | 13 | 7,0 | Brøndby |
| 12 | SMT Nordic ApS | 113.696 kr. | 5,0 mio. kr. | 6 | 4,7 | Albertslund |
| 13 | DANBILSYN ApS | 108.132 kr. | 746.285 kr. | 1 | 6,4 | Brøndby |
| 14 | RB Synshal ApS | 99.242 kr. | 1,2 mio. kr. | 3 | 5,7 | Brøndby |
| 15 | BIA Group ApS | 66.826 kr. | 683.231 kr. | 2 | 3,9 | Brøndby Strand |
| 16 | MK-Arkitektfirma v /Murat Kizilkaya ApS | 59.680 kr. | 76.513 kr. | — | 7,4 | Brøndby Strand |
| 17 | ASCK ApS | 45.864 kr. | 531.737 kr. | 3 | 5,1 | Brøndby |
| 18 | Renewable Systems Engineering ApS | 16.730 kr. | 1,2 mio. kr. | 1 | 5,3 | Brøndby |
| 19 | Sky-Horn ApS | -7.558 kr. | -5.533 kr. | — | 4,5 | Brøndby |
| 20 | PROJECT ASSESSMENT SERVICES ApS | -9.853 kr. | -12.538 kr. | 1 | 5,3 | Brøndby |
| 21 | evice consult ApS | -55.954 kr. | 647.736 kr. | 2 | 5,3 | Brøndby |
| 22 | ULSTRUPSMEDEN ApS | -86.538 kr. | -80.973 kr. | — | 4,5 | Brøndby |
| 23 | DEKRA Industrial A/S | -2.057.092 kr. | 6,5 mio. kr. | 19 | 5,5 | Brøndby |
23 af 23 | ||||||
Ranglisten dækker alle 23 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i brøndby sorteret efter resultat. Topplaceret er DEKRA Bilsyn ApS med 8,5 mio. kr., efterfulgt af HLM Group ApS (4,4 mio. kr.) og PERANKI HOLDING A/S (3,3 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.