| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FABRIKATORS ApS | 99,9% | -32.082 kr. | — | 7,4 | Allerød |
| 2 | ATENIA ApS | 99,4% | 4.697 kr. | — | 5,9 | Lynge |
| 3 | Bestand ApS | 97,8% | 0 kr. | — | 7,3 | Allerød |
| 4 | NUTRINOSTICA ApS | 93,9% | 155.167 kr. | — | 8,3 | Allerød |
| 5 | Renewable-Energy2X ApS | 93,8% | 1,3 mio. kr. | 1 | 6,4 | Allerød |
| 6 | SH Runesten ApS | 92,4% | -6.969 kr. | — | 6,5 | Lynge |
| 7 | INFLUIT ApS | 92,0% | 1,2 mio. kr. | 2 | 6,6 | Lynge |
| 8 | RAMTEX International ApS | 90,0% | 155.241 kr. | 1 | 5,0 | Allerød |
| 9 | Jochumsen ApS | 89,3% | -3.000 kr. | — | 7,0 | Allerød |
| 10 | OAN TRAFFIC CONSULT ApS | 89,0% | 44.504 kr. | — | 6,7 | Allerød |
| 11 | VOCZero A/S | 88,6% | — | 1 | 6,4 | Allerød |
| 12 | POLYMACS ApS | 86,6% | 365.988 kr. | 1 | 6,8 | Allerød |
| 13 | VAM Consult ApS | 83,2% | 1,5 mio. kr. | 1 | 5,9 | Allerød |
| 14 | CHEMOMETEC A/S | 81,3% | 495,6 mio. kr. | 148 | 9,8 | Allerød |
| 15 | Nord Space ApS | 78,5% | 369.382 kr. | 1 | 6,3 | Allerød |
| 16 | MDP HOLDING LYNGE ApS | 76,9% | 91.997 kr. | — | 5,8 | Lynge |
| 17 | Ing4U ApS | 74,3% | -36.627 kr. | — | 6,2 | Allerød |
| 18 | POUL JUHL. RÅDGIVENDE CIVILINGENIØR ApS | 73,2% | 11.885 kr. | — | 7,3 | Allerød |
| 19 | KM Byggerådgivning ApS | 72,3% | 465.864 kr. | 1 | 6,5 | Allerød |
| 20 | Nordic Hydrogen ApS | 60,5% | 916.961 kr. | 5 | 5,7 | Allerød |
| 21 | IC ARKITEKTER A/S | 59,2% | 13,0 mio. kr. | 13 | 7,8 | Lynge |
| 22 | & Sund ApS | 57,1% | 2,5 mio. kr. | 2 | 7,4 | Allerød |
| 23 | TCM CONSULT ApS | 54,6% | -18.773 kr. | — | 5,5 | Allerød |
| 24 | AW Teknik ApS | 52,1% | -6.375 kr. | — | 5,2 | Allerød |
| 25 | Hassing Consult ApS | 51,8% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,4 | Allerød |
| 26 | Define4U ApS | 51,1% | 2,5 mio. kr. | 4 | 6,4 | Allerød |
| 27 | IWI Technology Aps | 50,6% | 43.588 kr. | — | 7,5 | Allerød |
| 28 | EH Boligsyn ApS | 49,0% | 132.890 kr. | 1 | 4,5 | Allerød |
| 29 | NIRAS MAPPING A/S | 48,7% | — | 3 | 6,9 | Allerød |
| 30 | JPBR ApS | 48,6% | 2,3 mio. kr. | 2 | 7,0 | Allerød |
| 31 | DANSK TEKNOLOGI UDVIKLINGSAKTIESELSKAB | 44,6% | 4,1 mio. kr. | 11 | 6,1 | Allerød |
| 32 | Franch Partners ApS | 42,9% | 854.160 kr. | 2 | 5,5 | Allerød |
| 33 | LANGEBÆK A/S | 41,4% | 36,2 mio. kr. | 28 | 7,3 | Allerød |
| 34 | N-Control Aps | 40,3% | 1,1 mio. kr. | 1 | 5,9 | Lynge |
| 35 | Evondos A/S | 38,5% | 3,4 mio. kr. | 6 | 6,1 | Allerød |
| 36 | AJSLEV INVEST ApS | 38,0% | 774.945 kr. | — | 7,4 | Allerød |
| 37 | NIRAS A/S | 36,8% | 2,4 mia. kr. | 2.174 | 9,4 | Allerød |
| 38 | Nordsjællands-Brandsikkerhed ApS | 35,8% | 3,0 mio. kr. | 1 | 6,0 | Allerød |
| 39 | MASSESSON GRUPPEN ApS | 33,2% | 1,5 mio. kr. | 1 | 6,4 | Stenløse |
| 40 | CSW Operations ApS | 29,4% | — | — | 5,6 | Allerød |
| 41 | Runesten Rådgivning ApS | 20,3% | 3,3 mio. kr. | 9 | 4,4 | Lynge |
| 42 | J Energi ApS | 19,8% | 46.163 kr. | — | 5,4 | Allerød |
| 43 | Landinspektørfirmaet Hyldegaard P/S | 5,9% | 15,4 mio. kr. | 9 | 5,3 | Allerød |
| 44 | Scandinavian Energy Contractors A/S | 3,7% | 26,9 mio. kr. | 16 | 3,2 | Allerød |
| 45 | KENNETH HENRIKSEN ApS | -8,3% | 313.821 kr. | 1 | 3,0 | Allerød |
| 46 | Boattron Power ApS | -12,7% | -45.840 kr. | — | 4,3 | Lynge |
| 47 | NMGEO ApS | -18,0% | 398.205 kr. | 2 | 3,9 | Allerød |
| 48 | MABO ApS | -73,8% | -26.796 kr. | 1 | 2,7 | Allerød |
| 49 | Mygreenhouse ApS | -341,0% | -310.028 kr. | — | 3,6 | Lynge |
| 50 | MSVISION ApS | -1230,4% | -37.567 kr. | — | 5,0 | Allerød |
Ranglisten dækker alle 51 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i allerød sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er FABRIKATORS ApS med 99,9%, efterfulgt af ATENIA ApS (99,4%) og Bestand ApS (97,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.