| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Scan Frisør ApS | 100,0% | 401.354 kr. | 5 | 6,4 | Kolding |
| 2 | CUT YOUR ATTITUDE ApS | 80,7% | 630.759 kr. | 1 | 6,5 | Kolding |
| 3 | HAIRFORCE HOLDING A/S | 73,6% | -63.702 kr. | — | 5,9 | Kolding |
| 4 | Hos Nikke ApS | 66,7% | 1,1 mio. kr. | 2 | 5,3 | Vamdrup |
| 5 | CHP Service ApS | 62,4% | 1.939 kr. | 1 | 6,4 | Kolding |
| 6 | ZAX NO. 10 ApS | 62,0% | — | 1 | 5,9 | Kolding |
| 7 | Holk Intercoiffure ApS | 52,2% | 2,2 mio. kr. | 6 | 7,0 | Kolding |
| 8 | FRISØRKÆLDEREN ApS | 51,2% | 110.266 kr. | 1 | 5,4 | Kolding |
| 9 | HAIR CONSTRUCTION SALONS KOLDING ApS | 50,5% | 2,9 mio. kr. | 9 | 6,1 | Kolding |
| 10 | Salon Unik ApS | 50,3% | — | 1 | 6,2 | Kolding |
| 11 | HÅRRØDDERNE ApS | 49,3% | 4,6 mio. kr. | 12 | 6,9 | Kolding |
| 12 | BELMINIC ApS | 47,2% | -25.671 kr. | — | 6,5 | Kolding |
| 13 | By Schilling ApS | 46,2% | 1,4 mio. kr. | 3 | 5,9 | Kolding |
| 14 | Lux Nails ApS | 46,2% | 548.981 kr. | 5 | 6,3 | Kolding |
| 15 | Outloud ApS | 44,9% | 842.561 kr. | 1 | 5,9 | Kolding |
| 16 | Hairfreak ApS | 42,6% | 198.640 kr. | 1 | 4,6 | Kolding |
| 17 | Sailors Ink, Kolding ApS | 40,8% | 3,8 mio. kr. | 7 | 6,4 | Kolding |
| 18 | Düwald Nordic ApS | 38,0% | 822.436 kr. | 6 | 5,3 | Kolding |
| 19 | Park Styling A/S | 34,1% | 8,0 mio. kr. | 11 | 7,0 | Kolding |
| 20 | Hairlig ApS | 33,4% | 780.593 kr. | 1 | 5,8 | Kolding |
| 21 | Nordic Art Ink Academy and Studio ApS | 31,6% | 8,8 mio. kr. | 20 | 6,4 | Kolding |
| 22 | BeautyCamp ApS | 27,2% | 684.335 kr. | 3 | 3,8 | Kolding |
| 23 | Palmesalonen ApS | 26,8% | 3,2 mio. kr. | 7 | 4,5 | Kolding |
| 24 | Tom K, Salon & Academy ApS | 26,4% | 625.420 kr. | 1 | 5,2 | Kolding |
| 25 | Bobbes ApS | 17,7% | — | — | 1,5 | Kolding |
| 26 | Umaka Hairstudio ApS | 14,0% | 449.348 kr. | 1 | 3,0 | Kolding |
| 27 | Training Lab ApS | 13,6% | 422.508 kr. | 5 | 4,0 | Sjølund |
| 28 | Kongensgade 28 ApS | 4,7% | 303.792 kr. | — | 5,3 | Kolding |
| 29 | Nails Gallery ApS | 2,3% | 5,8 mio. kr. | 19 | 5,1 | Kolding |
| 30 | Thai Smile Massage ApS | 1,6% | 423.974 kr. | 2 | 3,2 | Kolding |
| 31 | Monbergs ApS | 0,9% | 250.955 kr. | 1 | 3,7 | Kolding |
| 32 | YOU KLINIK ApS | 0,1% | -24.803 kr. | 2 | 2,4 | Kolding |
| 33 | by Tina Falk Aps | -3,0% | 287.490 kr. | 1 | 2,4 | Kolding |
| 34 | Din Frisør, Kolding ApS | -3,8% | 145.215 kr. | 1 | 3,2 | Kolding |
| 35 | Laserteam ApS | -5,1% | 474.929 kr. | 1 | 3,9 | Kolding |
| 36 | HAIR BY HAND ApS | -13,4% | — | 1 | 3,0 | Kolding |
| 37 | Beauty Zen ApS | -15,0% | 171.762 kr. | 1 | 3,1 | Kolding |
| 38 | EPL ApS | -21,4% | — | 1 | 3,3 | Lunderskov |
| 39 | Bedemand Paulsen ApS | -23,6% | 972.628 kr. | 1 | 3,9 | Kolding |
| 40 | XITO International ApS | -25,1% | -6.300 kr. | — | 4,2 | Vamdrup |
| 41 | LE'S NAIL & SPA ApS | -33,1% | 5,9 mio. kr. | 15 | 4,4 | Kolding |
| 42 | CUTDELUXE ApS | -59,7% | 336.952 kr. | 1 | 2,5 | Kolding |
| 43 | World of Nail ApS | -65,5% | 1,5 mio. kr. | 4 | 3,3 | Kolding |
| 44 | Sinds-ro ApS | -91,2% | -9.243 kr. | 1 | 2,6 | Bjert |
| 45 | Royal Hair Kolding ApS | -98,4% | 923.004 kr. | 3 | 3,5 | Kolding |
| 46 | BodyVital Middelfart ApS | -615,2% | -359.269 kr. | 1 | 2,1 | Kolding |
| 47 | Terapihuset ApS | -7195,9% | 75.781 kr. | 1 | 1,9 | Kolding |
47 af 47 | ||||||
Ranglisten dækker alle 47 virksomheder inden for andre personlige serviceydelser i kolding sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Scan Frisør ApS med 100,0%, efterfulgt af CUT YOUR ATTITUDE ApS (80,7%) og HAIRFORCE HOLDING A/S (73,6%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.