| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Park Styling A/S | 970.255 kr. | 8,0 mio. kr. | 11 | 7,0 | Kolding |
| 2 | Sailors Ink, Kolding ApS | 875.312 kr. | 3,8 mio. kr. | 7 | 6,4 | Kolding |
| 3 | HÅRRØDDERNE ApS | 851.007 kr. | 4,6 mio. kr. | 12 | 6,9 | Kolding |
| 4 | Nordic Art Ink Academy and Studio ApS | 803.779 kr. | 8,8 mio. kr. | 20 | 6,4 | Kolding |
| 5 | Düwald Nordic ApS | 564.004 kr. | 822.436 kr. | 6 | 5,3 | Kolding |
| 6 | Holk Intercoiffure ApS | 463.367 kr. | 2,2 mio. kr. | 6 | 7,0 | Kolding |
| 7 | Nails Gallery ApS | 413.242 kr. | 5,8 mio. kr. | 19 | 5,1 | Kolding |
| 8 | HAIR CONSTRUCTION SALONS KOLDING ApS | 347.617 kr. | 2,9 mio. kr. | 9 | 6,1 | Kolding |
| 9 | Palmesalonen ApS | 269.578 kr. | 3,2 mio. kr. | 7 | 4,5 | Kolding |
| 10 | Laserteam ApS | 197.323 kr. | 474.929 kr. | 1 | 3,9 | Kolding |
| 11 | XITO International ApS | 116.981 kr. | -6.300 kr. | — | 4,2 | Vamdrup |
| 12 | Lux Nails ApS | 97.280 kr. | 548.981 kr. | 5 | 6,3 | Kolding |
| 13 | Kongensgade 28 ApS | 78.177 kr. | 303.792 kr. | — | 5,3 | Kolding |
| 14 | Tom K, Salon & Academy ApS | 77.825 kr. | 625.420 kr. | 1 | 5,2 | Kolding |
| 15 | Hairlig ApS | 76.870 kr. | 780.593 kr. | 1 | 5,8 | Kolding |
| 16 | Outloud ApS | 71.793 kr. | 842.561 kr. | 1 | 5,9 | Kolding |
| 17 | By Schilling ApS | 59.188 kr. | 1,4 mio. kr. | 3 | 5,9 | Kolding |
| 18 | Salon Unik ApS | 55.680 kr. | — | 1 | 6,2 | Kolding |
| 19 | CUT YOUR ATTITUDE ApS | 39.637 kr. | 630.759 kr. | 1 | 6,5 | Kolding |
| 20 | Scan Frisør ApS | 25.363 kr. | 401.354 kr. | 5 | 6,4 | Kolding |
| 21 | Bedemand Paulsen ApS | 13.073 kr. | 972.628 kr. | 1 | 3,9 | Kolding |
| 22 | Din Frisør, Kolding ApS | 5.182 kr. | 145.215 kr. | 1 | 3,2 | Kolding |
| 23 | FRISØRKÆLDEREN ApS | 3.841 kr. | 110.266 kr. | 1 | 5,4 | Kolding |
| 24 | CHP Service ApS | 1.939 kr. | 1.939 kr. | 1 | 6,4 | Kolding |
| 25 | Royal Hair Kolding ApS | 458 kr. | 923.004 kr. | 3 | 3,5 | Kolding |
| 26 | FCJ ApS | 0 kr. | — | — | 4,3 | Vamdrup |
| 27 | Gym Solutions ApS | 0 kr. | 0 kr. | — | 3,8 | Kolding |
| 28 | Xkrona Barbershop ApS | -3.071 kr. | 164.089 kr. | 6 | 4,5 | Kolding |
| 29 | Monbergs ApS | -8.470 kr. | 250.955 kr. | 1 | 3,7 | Kolding |
| 30 | Thai Smile Massage ApS | -8.929 kr. | 423.974 kr. | 2 | 3,2 | Kolding |
| 31 | ZAX NO. 10 ApS | -11.390 kr. | — | 1 | 5,9 | Kolding |
| 32 | by Tina Falk Aps | -14.524 kr. | 287.490 kr. | 1 | 2,4 | Kolding |
| 33 | CUTDELUXE ApS | -18.857 kr. | 336.952 kr. | 1 | 2,5 | Kolding |
| 34 | BELMINIC ApS | -20.025 kr. | -25.671 kr. | — | 6,5 | Kolding |
| 35 | Training Lab ApS | -21.507 kr. | 422.508 kr. | 5 | 4,0 | Sjølund |
| 36 | Sinds-ro ApS | -26.195 kr. | -9.243 kr. | 1 | 2,6 | Bjert |
| 37 | Hairfreak ApS | -32.156 kr. | 198.640 kr. | 1 | 4,6 | Kolding |
| 38 | Umaka Hairstudio ApS | -33.110 kr. | 449.348 kr. | 1 | 3,0 | Kolding |
| 39 | BeautyCamp ApS | -35.083 kr. | 684.335 kr. | 3 | 3,8 | Kolding |
| 40 | Hos Nikke ApS | -35.990 kr. | 1,1 mio. kr. | 2 | 5,3 | Vamdrup |
| 41 | YOU KLINIK ApS | -39.965 kr. | -24.803 kr. | 2 | 2,4 | Kolding |
| 42 | LE'S NAIL & SPA ApS | -41.672 kr. | 5,9 mio. kr. | 15 | 4,4 | Kolding |
| 43 | World of Nail ApS | -46.239 kr. | 1,5 mio. kr. | 4 | 3,3 | Kolding |
| 44 | HAIR BY HAND ApS | -58.459 kr. | — | 1 | 3,0 | Kolding |
| 45 | Beauty Zen ApS | -85.700 kr. | 171.762 kr. | 1 | 3,1 | Kolding |
| 46 | Terapihuset ApS | -267.893 kr. | 75.781 kr. | 1 | 1,9 | Kolding |
| 47 | HAIRFORCE HOLDING A/S | -309.190 kr. | -63.702 kr. | — | 5,9 | Kolding |
| 48 | Bobbes ApS | -567.407 kr. | — | — | 1,5 | Kolding |
| 49 | EPL ApS | -803.624 kr. | — | 1 | 3,3 | Lunderskov |
| 50 | BodyVital Middelfart ApS | -950.478 kr. | -359.269 kr. | 1 | 2,1 | Kolding |
50 af 50 | ||||||
Ranglisten dækker alle 50 virksomheder inden for andre personlige serviceydelser i kolding sorteret efter resultat. Topplaceret er Park Styling A/S med 970.255 kr., efterfulgt af Sailors Ink, Kolding ApS (875.312 kr.) og HÅRRØDDERNE ApS (851.007 kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.