| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ROMO WIND A/S | 98,4% | -309.599 kr. | 3 | 5,5 | Randers SØ |
| 2 | ProDrone ApS | 97,7% | -2.615 kr. | 1 | 5,5 | Randers NØ |
| 3 | FLORA.DK ApS | 96,5% | 21.355 kr. | — | 7,4 | Randers NV |
| 4 | Louise Smærup ApS | 94,8% | 183.677 kr. | 1 | 5,9 | Randers SØ |
| 5 | JEBERG JEWELLERY ApS | 93,1% | 456.925 kr. | 4 | 5,3 | Randers NV |
| 6 | PHOENIX DESIGN CPH ApS | 91,0% | -3.675 kr. | — | 7,4 | Randers C |
| 7 | MASU Consult ApS | 77,1% | 808.886 kr. | — | 7,7 | Randers NV |
| 8 | LP Consult ApS | 72,4% | 500.449 kr. | — | 7,1 | Randers SØ |
| 9 | TT BOOKING ApS | 65,9% | 539.024 kr. | 2 | 6,5 | Randers SØ |
| 10 | Hyg-ge ApS | 64,9% | 322.506 kr. | 1 | 6,3 | Langå |
| 11 | Boxeleven Medialab ApS | 62,2% | 364.504 kr. | 1 | 4,8 | Randers SØ |
| 12 | Lejehuset ApS | 59,3% | 992.044 kr. | 1 | 7,0 | Randers NV |
| 13 | Mere end Middel ApS | 56,4% | 62.005 kr. | — | 7,6 | Randers C |
| 14 | DESIGN SMEDIE ApS | 55,7% | 4,9 mio. kr. | 8 | 7,3 | Randers SØ |
| 15 | BDS RANDERS ApS | 54,9% | 55.758 kr. | — | 6,6 | Randers NV |
| 16 | NORHOLMDESIGN ApS | 50,9% | 41.120 kr. | — | 6,0 | Randers NØ |
| 17 | Raaby & Rosendal A/S | 47,0% | 40,2 mio. kr. | 35 | 8,0 | Randers NV |
| 18 | LINDEGAARD AGRO CONSULT ApS | 46,4% | 228.923 kr. | 1 | 5,8 | Randers SV |
| 19 | VVS konsulent Søren Risum Østergaard ApS | 45,4% | 893.377 kr. | 2 | 6,7 | Randers SV |
| 20 | ATTIK ApS | 43,4% | 157.778 kr. | 1 | 5,2 | Randers SV |
| 21 | Nyekjær Food Consult ApS | 38,8% | 828.088 kr. | 1 | 4,8 | Langå |
| 22 | AM PM ApS | 38,6% | 2,6 mio. kr. | 7 | 5,6 | Randers C |
| 23 | CSV Børne-foto ApS | 37,8% | 589.708 kr. | 5 | 5,1 | Fårup |
| 24 | PHOENIX DESIGN AID A/S | 32,5% | 12,9 mio. kr. | 13 | 6,8 | Randers C |
| 25 | Nordic Digital Lab ApS | 22,6% | 3,1 mio. kr. | 6 | 5,6 | Randers NV |
| 26 | Svitlana's Kulturfortolkere ApS | 19,3% | 1,0 mio. kr. | 3 | 4,4 | Randers SØ |
| 27 | COWCON ApS | 15,9% | 3,0 mio. kr. | 7 | 5,7 | Randers SØ |
| 28 | J. Edelgaard Holding ApS | -17,4% | -741.859 kr. | — | 5,1 | Randers SV |
| 29 | Gradman&Christensen ApS | -37,8% | -528 kr. | — | 4,4 | Randers C |
| 30 | Æblemoster Grafisk Design ApS | -48,2% | 188.416 kr. | 1 | 2,7 | Langå |
| 31 | MCC Denmark A/S | -71,1% | 19,5 mio. kr. | 7 | 3,8 | Randers NV |
| 32 | FyrstWord ApS | -89,9% | 455.430 kr. | 2 | 3,7 | Spentrup |
| 33 | ANGRI ApS | -283,1% | 42.871 kr. | 1 | 2,5 | Randers C |
| 34 | NBM Sports Management ApS | -315,4% | -84.265 kr. | — | 3,1 | Randers NV |
| 35 | FLOW DESIGN ApS | -392,7% | 312.924 kr. | 1 | 3,6 | Randers C |
| 36 | INCA Living Danmark ApS | -3058,8% | 102.028 kr. | 1 | 3,2 | Randers C |
| 37 | FarmMountain Global ApS | -780506,7% | -4.250 kr. | — | 4,4 | Randers NØ |
37 af 37 | ||||||
Ranglisten dækker alle 37 virksomheder inden for anden liberal virksomhed i randers sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er ROMO WIND A/S med 98,4%, efterfulgt af ProDrone ApS (97,7%) og FLORA.DK ApS (96,5%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.