| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Raaby & Rosendal A/S | 2,8 mio. kr. | 40,2 mio. kr. | 35 | 8,0 | Randers NV |
| 2 | DESIGN SMEDIE ApS | 862.103 kr. | 4,9 mio. kr. | 8 | 7,3 | Randers SØ |
| 3 | MASU Consult ApS | 538.374 kr. | 808.886 kr. | — | 7,7 | Randers NV |
| 4 | Lejehuset ApS | 485.925 kr. | 992.044 kr. | 1 | 7,0 | Randers NV |
| 5 | PHOENIX DESIGN AID A/S | 407.870 kr. | 12,9 mio. kr. | 13 | 6,8 | Randers C |
| 6 | FLORA.DK ApS | 297.421 kr. | 21.355 kr. | — | 7,4 | Randers NV |
| 7 | Nordic Digital Lab ApS | 254.770 kr. | 3,1 mio. kr. | 6 | 5,6 | Randers NV |
| 8 | Hyg-ge ApS | 164.483 kr. | 322.506 kr. | 1 | 6,3 | Langå |
| 9 | VVS konsulent Søren Risum Østergaard ApS | 132.390 kr. | 893.377 kr. | 2 | 6,7 | Randers SV |
| 10 | TT BOOKING ApS | 98.291 kr. | 539.024 kr. | 2 | 6,5 | Randers SØ |
| 11 | Svitlana's Kulturfortolkere ApS | 89.744 kr. | 1,0 mio. kr. | 3 | 4,4 | Randers SØ |
| 12 | COWCON ApS | 75.751 kr. | 3,0 mio. kr. | 7 | 5,7 | Randers SØ |
| 13 | CSV Børne-foto ApS | 62.905 kr. | 589.708 kr. | 5 | 5,1 | Fårup |
| 14 | AM PM ApS | 61.675 kr. | 2,6 mio. kr. | 7 | 5,6 | Randers C |
| 15 | LINDEGAARD AGRO CONSULT ApS | 59.823 kr. | 228.923 kr. | 1 | 5,8 | Randers SV |
| 16 | Mere end Middel ApS | 44.007 kr. | 62.005 kr. | — | 7,6 | Randers C |
| 17 | LP Consult ApS | 40.011 kr. | 500.449 kr. | — | 7,1 | Randers SØ |
| 18 | FyrstWord ApS | 28.403 kr. | 455.430 kr. | 2 | 3,7 | Spentrup |
| 19 | Æblemoster Grafisk Design ApS | 20.105 kr. | 188.416 kr. | 1 | 2,7 | Langå |
| 20 | ProDrone ApS | 2.628 kr. | -2.615 kr. | 1 | 5,5 | Randers NØ |
| 21 | Gradman&Christensen ApS | -412 kr. | -528 kr. | — | 4,4 | Randers C |
| 22 | ATTIK ApS | -524 kr. | 157.778 kr. | 1 | 5,2 | Randers SV |
| 23 | NORHOLMDESIGN ApS | -1.548 kr. | 41.120 kr. | — | 6,0 | Randers NØ |
| 24 | ANGRI ApS | -2.738 kr. | 42.871 kr. | 1 | 2,5 | Randers C |
| 25 | PHOENIX DESIGN CPH ApS | -2.861 kr. | -3.675 kr. | — | 7,4 | Randers C |
| 26 | Phoenix Dalberg Partnership I/S | -5.000 kr. | 0 kr. | — | 6,6 | Randers C |
| 27 | BDS RANDERS ApS | -11.388 kr. | 55.758 kr. | — | 6,6 | Randers NV |
| 28 | FarmMountain Global ApS | -14.742 kr. | -4.250 kr. | — | 4,4 | Randers NØ |
| 29 | Boxeleven Medialab ApS | -48.576 kr. | 364.504 kr. | 1 | 4,8 | Randers SØ |
| 30 | INCA Living Danmark ApS | -55.528 kr. | 102.028 kr. | 1 | 3,2 | Randers C |
| 31 | NBM Sports Management ApS | -84.265 kr. | -84.265 kr. | — | 3,1 | Randers NV |
| 32 | Louise Smærup ApS | -177.834 kr. | 183.677 kr. | 1 | 5,9 | Randers SØ |
| 33 | Nyekjær Food Consult ApS | -369.904 kr. | 828.088 kr. | 1 | 4,8 | Langå |
| 34 | JEBERG JEWELLERY ApS | -433.355 kr. | 456.925 kr. | 4 | 5,3 | Randers NV |
| 35 | J. Edelgaard Holding ApS | -817.820 kr. | -741.859 kr. | — | 5,1 | Randers SV |
| 36 | FLOW DESIGN ApS | -1.117.260 kr. | 312.924 kr. | 1 | 3,6 | Randers C |
| 37 | MCC Denmark A/S | -1.660.000 kr. | 19,5 mio. kr. | 7 | 3,8 | Randers NV |
| 38 | ROMO WIND A/S | -3.449.955 kr. | -309.599 kr. | 3 | 5,5 | Randers SØ |
38 af 38 | ||||||
Ranglisten dækker alle 38 virksomheder inden for anden liberal virksomhed i randers sorteret efter resultat. Topplaceret er Raaby & Rosendal A/S med 2,8 mio. kr., efterfulgt af DESIGN SMEDIE ApS (862.103 kr.) og MASU Consult ApS (538.374 kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.