| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Contrinno ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Herning |
| 2 | JBJ Holding ApS | 97,8% | 0 kr. | 1 | 6,7 | Herning |
| 3 | dot aarhus ApS | 93,7% | 7.458 kr. | — | 7,2 | Herning |
| 4 | KJ5 ApS | 92,2% | 462.082 kr. | 1 | 6,9 | Herning |
| 5 | KULKOMPAGNIET ApS | 91,9% | — | 1 | 6,5 | Herning |
| 6 | LN Beregning ApS | 87,4% | 169.635 kr. | 1 | 4,3 | Vildbjerg |
| 7 | DAEKKE ApS | 86,2% | 160.640 kr. | — | 8,0 | Sunds |
| 8 | BHKteknik ApS | 82,7% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,1 | Herning |
| 9 | MINGO PHOTO ApS | 82,7% | 496.465 kr. | 2 | 6,9 | Herning |
| 10 | Onikt Studio ApS | 78,9% | -1.622 kr. | — | 7,1 | Herning |
| 11 | MAILEG ApS | 78,8% | 110,8 mio. kr. | 37 | 8,3 | Herning |
| 12 | CONSONAUT ApS | 75,2% | 321.591 kr. | 1 | 6,2 | Herning |
| 13 | STEFANSTEINN ApS | 70,3% | 304.497 kr. | 1 | 5,3 | Herning |
| 14 | MERRILD FOTOGRAFI ApS | 69,2% | 6,6 mio. kr. | 14 | 7,5 | Herning |
| 15 | AG-ADVICE ApS | 61,4% | 1,4 mio. kr. | 2 | 5,5 | Herning |
| 16 | LSS Engineering ApS | 61,3% | 37.878 kr. | — | 6,6 | Vildbjerg |
| 17 | Rezorz ApS | 56,2% | 75.129 kr. | 1 | 6,0 | Herning |
| 18 | LeeSign Creative Partner ApS | 55,0% | 5,9 mio. kr. | 12 | 7,0 | Herning |
| 19 | FHAgro ApS | 52,7% | 2,4 mio. kr. | 16 | 7,5 | Herning |
| 20 | Tolkify ApS | 47,9% | 1,3 mio. kr. | 35 | 6,4 | Herning |
| 21 | TURPTECH TOOLS ApS | 45,7% | 3,6 mio. kr. | 1 | 6,3 | Herning |
| 22 | RoMech ApS | 45,5% | 109.957 kr. | — | 7,3 | Ørnhøj |
| 23 | SKJERN ERHVERVSEJENDOMME ApS | 38,8% | 251.190 kr. | — | 5,8 | Herning |
| 24 | Cosmorama ApS | 34,4% | 936.637 kr. | 3 | 5,5 | Herning |
| 25 | DDI Group - Living A/S | 18,3% | 9,2 mio. kr. | 19 | 4,8 | Herning |
| 26 | Klimabalance ApS | 12,5% | -2.979 kr. | — | 4,2 | Haderup |
| 27 | PRESSEFOLDEN ApS | -18,0% | -7.344 kr. | — | 5,4 | Herning |
| 28 | Nordic-Staging A/S | -38,6% | 91.739 kr. | 1 | 3,5 | Herning |
| 29 | Oceanside ApS | -48,3% | 232.705 kr. | 1 | 2,6 | Herning |
| 30 | Think Next ApS | -76,4% | 2,1 mio. kr. | 8 | 2,5 | Herning |
| 31 | Rosbjerg & Reimers 3D ApS | -91,0% | — | 1 | 1,7 | Herning |
| 32 | Nonzo ApS | -93,5% | -11.542 kr. | — | 4,8 | Herning |
| 33 | Design By M ApS | -118,3% | 93.005 kr. | 1 | 3,9 | Herning |
| 34 | VHB ApS | -124,5% | -19.409 kr. | — | 4,9 | Herning |
| 35 | Vikingice ApS | -133,0% | — | 1 | 2,5 | Herning |
| 36 | PCE Instruments Denmark ApS | -614,4% | 522.165 kr. | 1 | 3,0 | Herning |
| 37 | OVERSØ GRUPPEN ApS | -2404,0% | -23.169 kr. | — | 3,9 | Herning |
37 af 37 | ||||||
Ranglisten dækker alle 37 virksomheder inden for anden liberal virksomhed i herning sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Contrinno ApS med 100,0%, efterfulgt af JBJ Holding ApS (97,8%) og dot aarhus ApS (93,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.