| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MAILEG ApS | 72,8 mio. kr. | 110,8 mio. kr. | 37 | 8,3 | Herning |
| 2 | TURPTECH TOOLS ApS | 1,7 mio. kr. | 3,6 mio. kr. | 1 | 6,3 | Herning |
| 3 | BHKteknik ApS | 905.287 kr. | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,1 | Herning |
| 4 | JBJ Holding ApS | 716.935 kr. | 0 kr. | 1 | 6,7 | Herning |
| 5 | MERRILD FOTOGRAFI ApS | 536.337 kr. | 6,6 mio. kr. | 14 | 7,5 | Herning |
| 6 | SKJERN ERHVERVSEJENDOMME ApS | 465.228 kr. | 251.190 kr. | — | 5,8 | Herning |
| 7 | FHAgro ApS | 437.872 kr. | 2,4 mio. kr. | 16 | 7,5 | Herning |
| 8 | DAEKKE ApS | 400.527 kr. | 160.640 kr. | — | 8,0 | Sunds |
| 9 | LeeSign Creative Partner ApS | 372.414 kr. | 5,9 mio. kr. | 12 | 7,0 | Herning |
| 10 | MINGO PHOTO ApS | 208.184 kr. | 496.465 kr. | 2 | 6,9 | Herning |
| 11 | KULKOMPAGNIET ApS | 186.469 kr. | — | 1 | 6,5 | Herning |
| 12 | Tolkify ApS | 125.745 kr. | 1,3 mio. kr. | 35 | 6,4 | Herning |
| 13 | KJ5 ApS | 121.168 kr. | 462.082 kr. | 1 | 6,9 | Herning |
| 14 | RoMech ApS | 84.855 kr. | 109.957 kr. | — | 7,3 | Ørnhøj |
| 15 | Design By M ApS | 57.407 kr. | 93.005 kr. | 1 | 3,9 | Herning |
| 16 | LSS Engineering ApS | 23.858 kr. | 37.878 kr. | — | 6,6 | Vildbjerg |
| 17 | Rezorz ApS | 21.715 kr. | 75.129 kr. | 1 | 6,0 | Herning |
| 18 | CONSONAUT ApS | 18.550 kr. | 321.591 kr. | 1 | 6,2 | Herning |
| 19 | dot aarhus ApS | 7.891 kr. | 7.458 kr. | — | 7,2 | Herning |
| 20 | Contrinno ApS | -340 kr. | 0 kr. | — | 6,5 | Herning |
| 21 | Onikt Studio ApS | -1.568 kr. | -1.622 kr. | — | 7,1 | Herning |
| 22 | Klimabalance ApS | -4.161 kr. | -2.979 kr. | — | 4,2 | Haderup |
| 23 | Nonzo ApS | -11.983 kr. | -11.542 kr. | — | 4,8 | Herning |
| 24 | PRESSEFOLDEN ApS | -15.735 kr. | -7.344 kr. | — | 5,4 | Herning |
| 25 | OVERSØ GRUPPEN ApS | -24.698 kr. | -23.169 kr. | — | 3,9 | Herning |
| 26 | Nordic-Staging A/S | -30.578 kr. | 91.739 kr. | 1 | 3,5 | Herning |
| 27 | LN Beregning ApS | -55.953 kr. | 169.635 kr. | 1 | 4,3 | Vildbjerg |
| 28 | Cosmorama ApS | -67.800 kr. | 936.637 kr. | 3 | 5,5 | Herning |
| 29 | VHB ApS | -74.772 kr. | -19.409 kr. | — | 4,9 | Herning |
| 30 | Rosbjerg & Reimers 3D ApS | -76.718 kr. | — | 1 | 1,7 | Herning |
| 31 | PCE Instruments Denmark ApS | -89.340 kr. | 522.165 kr. | 1 | 3,0 | Herning |
| 32 | Oceanside ApS | -90.282 kr. | 232.705 kr. | 1 | 2,6 | Herning |
| 33 | Vikingice ApS | -154.002 kr. | — | 1 | 2,5 | Herning |
| 34 | STEFANSTEINN ApS | -200.644 kr. | 304.497 kr. | 1 | 5,3 | Herning |
| 35 | Think Next ApS | -290.979 kr. | 2,1 mio. kr. | 8 | 2,5 | Herning |
| 36 | AG-ADVICE ApS | -1.828.591 kr. | 1,4 mio. kr. | 2 | 5,5 | Herning |
| 37 | DDI Group - Living A/S | -6.366.906 kr. | 9,2 mio. kr. | 19 | 4,8 | Herning |
37 af 37 | ||||||
Ranglisten dækker alle 37 virksomheder inden for anden liberal virksomhed i herning sorteret efter resultat. Topplaceret er MAILEG ApS med 72,8 mio. kr., efterfulgt af TURPTECH TOOLS ApS (1,7 mio. kr.) og BHKteknik ApS (905.287 kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.