Største virksomheder i Lyngby-Taarbæk efter resultat

500 virksomheder rangeret · Lyngby-Taarbæk · Top 500 vises

Største virksomheder i Lyngby-Taarbæk sorteret efter resultat. TRYGHEDSGRUPPEN SMBA topper med 2,9 mia. kr., fulgt af International N&H Denmark ApS (1,4 mia. kr.) og HEMPEL A/S (1,2 mia. kr.). I alt 500 virksomheder fra Lyngby-Taarbæk indgår. Kilde: Erhvervsstyrelsens CVR-register og XBRL-regnskabsdata, opdateret 4. november 2026.

50 virksomheder
#VirksomhedResultat ↓OmsætningAnsatteKreditscoreBy
1TRYGHEDSGRUPPEN SMBA2,9 mia. kr.—2669,3Virum
2International N&H Denmark ApS1,4 mia. kr.4,3 mia. kr.1.0229,4Kongens Lyngby
3HEMPEL A/S1,2 mia. kr.16,2 mia. kr.4319,3Kongens Lyngby
4DADES Erhverv/Bolig Holding ApS891,2 mio. kr.-71.000 kr.—9,4Kongens Lyngby
5MICROSOFT DANMARK ApS555,6 mio. kr.14,6 mia. kr.4138,7Kgs. Lyngby
6Topsoe A/S548,0 mio. kr.8,2 mia. kr.1.8619,0Kgs. Lyngby
7Novonesis Plant Biosolutions A/S520,6 mio. kr.126,1 mio. kr.—8,8Kongens Lyngby
8NV 2008 HOLDING ApS517,8 mio. kr.-319.458 kr.—8,6Klampenborg
9HARTMANN PACKAGING A/S447,0 mio. kr.4,1 mia. kr.6009,3Kongens Lyngby
10Aase og Ejnar Danielsen Holding ApS438,7 mio. kr.-1,0 mio. kr.—9,3Kgs. Lyngby
11AASE OG EJNAR DANIELSENS FOND438,6 mio. kr.-64.000 kr.29,3Kgs. Lyngby
12NNE A/S385,3 mio. kr.4,6 mia. kr.1.7839,8Virum
13KFI ERHVERVSDRIVENDE FOND379,0 mio. kr.560,0 mio. kr.438,9Kgs. Lyngby
14DKPARK Holding K/S378,3 mio. kr.-209.000 kr.—9,0Kongens Lyngby
15DADES Bolig ApS377,4 mio. kr.125,1 mio. kr.—9,0Kongens Lyngby
16COWI HOLDING A/S374,0 mio. kr.8,3 mia. kr.129,1Kgs.Lyngby
17JØHL HUMAN CARE ApS356,8 mio. kr.—47,9Virum
18DKPARK A/S264,8 mio. kr.-124.000 kr.—8,6Kongens Lyngby
19COWI A/S234,9 mio. kr.4,0 mia. kr.2.9289,0Kgs.Lyngby
20SUBCONTINENT AMMONIA INVESTMENT COMPANY ApS176,3 mio. kr.——8,6Kgs. Lyngby
21DADES A/S141,0 mio. kr.—387,8Kgs. Lyngby
22CHRISTIAN NIELSENS FOND140,2 mio. kr.—19,0Klampenborg
23Frahm Family Holding ApS139,4 mio. kr.-459.584 kr.18,4Klampenborg
24CAH II A/S137,0 mio. kr.53,8 mio. kr.1618,5Kongens Lyngby
25DKPARK II A/S122,0 mio. kr.-144.000 kr.—8,7Kongens Lyngby
26CAH A/S120,9 mio. kr.-67.000 kr.1228,6Kongens Lyngby
27Norse Investments Holding ApS111,4 mio. kr.-48.352 kr.—7,9Virum
28COWIFONDEN107,4 mio. kr.—128,7Kgs.Lyngby
29Havneholmen P/S106,9 mio. kr.65,9 mio. kr.—8,9Kongens Lyngby
30Sysselvej 66 ApS91,4 mio. kr.9,7 mio. kr.17,7Klampenborg
31COWI INTERNATIONAL A/S85,5 mio. kr.-52.512 kr.—8,5Kgs. Lyngby
32VESTEA ApS84,5 mio. kr.-354.801 kr.—8,0Virum
33TG Partners VI P/S82,7 mio. kr.13,4 mio. kr.—8,6Kongens Lyngby
34TG Partners VI P/S Holding82,1 mio. kr.51,5 mio. kr.—8,4Kongens Lyngby
35AEP Bolig+ I K/S78,8 mio. kr.-20,3 mio. kr.18,5Kongens Lyngby
36MF A/S78,4 mio. kr.-71.000 kr.—8,7Kgs.Lyngby
37Secure Bolig+ 1 ApS76,6 mio. kr.-117.000 kr.—8,5Kongens Lyngby
38LYNGBY-TAARBÆK FORSYNING HOLDING A/S71,0 mio. kr.392,0 mio. kr.—8,4Kongens Lyngby
39Private Debt III LGT K/S69,8 mio. kr.-476.000 kr.—8,7Kongens Lyngby
40Formula Holding 2017 A/S67,5 mio. kr.2,1 mia. kr.—8,1Kongens Lyngby
41Private Debt V Apera K/S66,0 mio. kr.-3,9 mio. kr.—8,7Kongens Lyngby
42PBR INVEST ApS64,9 mio. kr.-67.626 kr.—7,9Klampenborg
43Private Debt IV Kartesia K/S63,1 mio. kr.-2,6 mio. kr.—8,6Kongens Lyngby
44G&O BidCo A/S61,8 mio. kr.1,4 mio. kr.18,7Kongens Lyngby
45HF (Denmark) A/S58,2 mio. kr.-45.000 kr.—8,5Kongens Lyngby
46Van Oord DMC ApS54,0 mio. kr.0 kr.—7,5Kongens Lyngby
47SOEBORG EJENDOMME ApS51,4 mio. kr.34,9 mio. kr.—7,7Kgs. Lyngby
48Lakers Holding Company ApS50,0 mio. kr.——6,6Kongens Lyngby
49JAN NYGAARD A/S46,6 mio. kr.3,1 mia. kr.3378,8Kongens Lyngby
50NSV I MidCo ApS46,4 mio. kr.-449.588 kr.—7,8Klampenborg
Viser 1–50 af Top 500

Om ranglisten for lyngby-taarbæk

Ranglisten rangerer 500 virksomheder inden for lyngby-taarbæk efter resultat — her vises de 500 højest placerede (Top 500), fordelt på sider á 50. Topplaceret er TRYGHEDSGRUPPEN SMBA med 2,9 mia. kr., efterfulgt af International N&H Denmark ApS (1,4 mia. kr.) og HEMPEL A/S (1,2 mia. kr.).

Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.

Ofte Stillede Spørgsmål

Hvem har den højeste resultat i lyngby-taarbæk?

TRYGHEDSGRUPPEN SMBA topper med 2,9 mia. kr., efterfulgt af International N&H Denmark ApS (1,4 mia. kr.) og HEMPEL A/S (1,2 mia. kr.).

Relaterede Sider