Største virksomheder i Gribskov efter resultat
Største virksomheder i Gribskov sorteret efter resultat. Barkadia Holding ApS topper med 94,5 mio. kr., fulgt af WISELED ApS (77,0 mio. kr.) og Barker Holding ApS (60,1 mio. kr.). I alt 500 virksomheder fra Gribskov indgår. Kilde: Erhvervsstyrelsens CVR-register og XBRL-regnskabsdata, opdateret 7. november 2026.
| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Barkadia Holding ApS | 94,5 mio. kr. | 947,2 mio. kr. | — | 8,1 | Helsinge |
| 2 | WISELED ApS | 77,0 mio. kr. | 147,5 mio. kr. | 32 | 8,5 | Gilleleje |
| 3 | Barker Holding ApS | 60,1 mio. kr. | -505.000 kr. | — | 8,1 | Helsinge |
| 4 | ENTREPRENØRFIRMAET NORDKYSTEN A/S | 49,3 mio. kr. | 1,2 mia. kr. | 555 | 9,8 | Gilleleje |
| 5 | HOLDINGSELSKABET NORDKYSTEN ApS | 48,0 mio. kr. | 1,2 mia. kr. | — | 8,1 | Gilleleje |
| 6 | P. NIELSEN HOLDING ApS | 41,1 mio. kr. | -109.420 kr. | — | 8,4 | Helsinge |
| 7 | M.E. NIELSEN ApS | 35,0 mio. kr. | 143.683 kr. | — | 7,7 | Gilleleje |
| 8 | Strandhavehus III ApS | 34,3 mio. kr. | 45,7 mio. kr. | 1 | 7,9 | Gilleleje |
| 9 | METRO THERM A/S | 26,1 mio. kr. | 398,3 mio. kr. | 223 | 9,2 | Helsinge |
| 10 | ALK-DELTA ApS | 22,3 mio. kr. | -43.701 kr. | — | 7,7 | Helsinge |
| 11 | PHARMA-TRADE A/S | 21,2 mio. kr. | 325,1 mio. kr. | 3 | 7,9 | Græsted |
| 12 | SJÖGREN HOLDING ApS | 20,9 mio. kr. | — | 1 | 7,7 | Helsinge |
| 13 | ALTAMONT HOLDING ApS | 19,6 mio. kr. | -33.000 kr. | — | 8,0 | Græsted |
| 14 | PERSANO GROUP A/S | 19,4 mio. kr. | 325,1 mio. kr. | 190 | 8,7 | Græsted |
| 15 | CBP Finans ApS | 17,4 mio. kr. | 827,5 mio. kr. | — | 7,6 | Gilleleje |
| 16 | EOLINI INVEST ApS | 15,1 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | — | 7,3 | Gilleleje |
| 17 | JANVI Holding ApS | 14,5 mio. kr. | -14.775 kr. | — | 8,0 | Helsinge |
| 18 | SFT GROUP ApS | 13,9 mio. kr. | 28,1 mio. kr. | 11 | 7,9 | Helsinge |
| 19 | SJJ Invest ApS | 13,8 mio. kr. | -16.141 kr. | — | 6,7 | Græsted |
| 20 | LILLE GRUNDET BYG 1 ApS | 13,8 mio. kr. | 9,3 mio. kr. | 1 | 5,0 | Tisvildeleje |
| 21 | Hillstrand ApS | 13,3 mio. kr. | -64.627 kr. | 1 | 6,9 | Gilleleje |
| 22 | BIOLID GROUP ApS | 12,2 mio. kr. | -263.752 kr. | — | 7,5 | Græsted |
| 23 | COV ApS | 11,2 mio. kr. | 15,3 mio. kr. | 4 | 8,0 | Græsted |
| 24 | PIF Holding ApS | 10,3 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 2 | 7,8 | Græsted |
| 25 | Progression ApS | 9,4 mio. kr. | -434.927 kr. | 1 | 7,8 | Gilleleje |
| 26 | BLYDE HOLDING ApS | 9,4 mio. kr. | 405.000 kr. | 2 | 6,2 | Gilleleje |
| 27 | MEN HOLDING 2 ApS | 8,9 mio. kr. | -425.590 kr. | — | 7,5 | Gilleleje |
| 28 | Bjerg ApS | 8,8 mio. kr. | -284.826 kr. | 2 | 7,7 | Gilleleje |
| 29 | BUNTMAGERNES STIFTELSESFOND | 8,5 mio. kr. | 147 kr. | 1 | 5,3 | Gilleleje |
| 30 | SAN ELECTRO HEAT A/S | 8,2 mio. kr. | 37,4 mio. kr. | 61 | 7,1 | Græsted |
| 31 | Bruhn Family Invest ApS | 7,9 mio. kr. | -103.890 kr. | — | 7,7 | Gilleleje |
| 32 | Shiruma ApS | 7,8 mio. kr. | -345.577 kr. | — | 7,9 | Græsted |
| 33 | REVISIONSFIRMAET ALBRECHTSEN HOLDING 1 STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 7,5 mio. kr. | 191.709 kr. | — | 7,9 | Helsinge |
| 34 | MEN HOLDING 1 ApS | 7,3 mio. kr. | -631.225 kr. | — | 7,1 | Gilleleje |
| 35 | Nordkysten Mas ApS | 7,1 mio. kr. | -12.344 kr. | — | 6,9 | Gilleleje |
| 36 | Urban Water Retention ApS | 7,0 mio. kr. | 13,4 mio. kr. | 6 | 7,3 | Helsinge |
| 37 | CHALEMENZA II ApS | 6,9 mio. kr. | -1,6 mio. kr. | 1 | 7,8 | Græsted |
| 38 | Krogsgaard Thomsen Holding ApS | 6,9 mio. kr. | -6.428 kr. | — | 6,6 | Græsted |
| 39 | Granvej 53 Holding ApS | 6,6 mio. kr. | -8.706 kr. | — | 7,7 | Helsinge |
| 40 | Dansk Omsorgspleje ApS | 6,6 mio. kr. | 15,2 mio. kr. | 8 | 7,4 | Helsinge |
| 41 | Shams Holding ApS | 6,6 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,9 | Helsinge |
| 42 | IM INVEST ApS | 6,5 mio. kr. | -14.946 kr. | — | 8,0 | Tisvildeleje |
| 43 | Bjerg Top ApS | 6,5 mio. kr. | -2,0 mio. kr. | 1 | 8,0 | Gilleleje |
| 44 | Brdr. Petersen Gilleleje A/S | 6,4 mio. kr. | 22,3 mio. kr. | 32 | 8,8 | Gilleleje |
| 45 | PROVISER HOLDING ApS | 6,3 mio. kr. | -20.187 kr. | — | 7,8 | Helsinge |
| 46 | TENCHARP VENTURES ApS | 6,3 mio. kr. | -72.948 kr. | 1 | 6,7 | Tisvildeleje |
| 47 | NS 97 ApS | 6,1 mio. kr. | -93.556 kr. | — | 7,8 | Tisvildeleje |
| 48 | PARTY LINE HOLDING ApS | 6,0 mio. kr. | 102.531 kr. | 2 | 6,6 | Gilleleje |
| 49 | T.F.T Anno 2002-2 ApS | 5,9 mio. kr. | -19.186 kr. | — | 6,9 | Gilleleje |
| 50 | UHRBRAND ApS | 5,7 mio. kr. | -26.488 kr. | 1 | 6,2 | Gilleleje |
Om ranglisten for gribskov
Ranglisten rangerer 500 virksomheder inden for gribskov efter resultat — her vises de 500 højest placerede (Top 500), fordelt på sider á 50. Topplaceret er Barkadia Holding ApS med 94,5 mio. kr., efterfulgt af WISELED ApS (77,0 mio. kr.) og Barker Holding ApS (60,1 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.