| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sydhavsvikar ApS | 105,4% | 446.817 kr. | 1 | 4,5 | Nykøbing F |
| 2 | AR-GROUP ApS | 101,0% | 0 kr. | — | 4,7 | Haderslev |
| 3 | AI·2 Consulting Group ApS | 100,7% | -530 kr. | — | 5,3 | Hørsholm |
| 4 | Biomedicare ApS | 100,0% | 187.500 kr. | — | 8,0 | Frederiksberg C |
| 5 | PERSONALEINVEST ApS | 100,0% | -14.375 kr. | — | 7,3 | Hjørring |
| 6 | Regulus Consult ApS | 100,0% | 157.080 kr. | 1 | 7,0 | Ringsted |
| 7 | G Horses ApS | 100,0% | -9.203 kr. | — | 6,4 | Ringsted |
| 8 | JK.JOB.dk ApS | 100,0% | -11.963 kr. | 1 | 5,2 | Randers NV |
| 9 | Right Solution ApS | 100,0% | — | 1 | 6,5 | København Ø |
| 10 | Scandinavian Pharmaceuticals ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Viby J |
| 11 | CTM by B ApS | 100,0% | 0 kr. | 3 | 4,7 | Næstved |
| 12 | DC Tuning ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Ringsted |
| 13 | Leskrow ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Hobro |
| 14 | 3 VIKAR ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Nærum |
| 15 | Talents of Tomorrow ApS | 100,0% | -12.511 kr. | — | 7,0 | København V |
| 16 | HMS service ApS | 100,0% | 2.072 kr. | 1 | 5,7 | Karlslunde |
| 17 | Jobready ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Brabrand |
| 18 | Bipo Service (Denmark) ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | København K |
| 19 | Nordic Response ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Daugård |
| 20 | Peebls Danmark ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | København K |
| 21 | Carefare ApS | 100,0% | -25.639 kr. | — | 6,0 | Valby |
| 22 | KlarVikar ApS | 100,0% | -10.097 kr. | — | 6,7 | Kastrup |
| 23 | O'snacks frb ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Frederiksberg |
| 24 | SAMSSA ApS | 100,0% | 1,7 mio. kr. | 1 | 4,7 | Herlev |
| 25 | SHARK Transport ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Roskilde |
| 26 | LO Performance ApS | 100,0% | -3.957 kr. | — | 6,1 | Mørke |
| 27 | DHT Manpower Service ApS | 100,0% | -1.264 kr. | — | 6,9 | Kolding |
| 28 | Viva-Vikar ApS | 100,0% | -5.030 kr. | 1 | 6,3 | Vanløse |
| 29 | Dansk Kurer Partner ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Slagelse |
| 30 | FM Mandskab ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Sønderborg |
| 31 | Hobro udlejning ApS | 100,0% | 152.752 kr. | — | 8,0 | Hobro |
| 32 | Nordsjællands Brolægning og anlæg ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Skævinge |
| 33 | Dania Vikarbureau ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,6 | København SV |
| 34 | Kvist Transport & Mandskabsudlejning ApS | 100,0% | -10.476 kr. | — | 6,9 | Bjæverskov |
| 35 | C.G Solutions ApS | 100,0% | -309 kr. | — | 7,2 | Helsingør |
| 36 | Matecare ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Skanderborg |
| 37 | EE Power Service ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Helsingør |
| 38 | Miljøsanering ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Bording |
| 39 | First Edge People ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Randers NV |
| 40 | Todo Manpower ApS | 100,0% | 7.087 kr. | — | 8,2 | Kalundborg |
| 41 | ReachCare ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Højbjerg |
| 42 | NIRAS IPR A/S | 100,0% | — | 3 | 7,6 | Allerød |
| 43 | JAN DITTMER ApS | 99,8% | 0 kr. | — | 7,3 | Bagsværd |
| 44 | SCANDINAVIAN CARE ApS | 99,5% | -13.250 kr. | — | 7,1 | København Ø |
| 45 | JT FORMIDLING OG INVEST ApS | 99,5% | -1.188 kr. | — | 7,0 | Svendborg |
| 46 | TOP VIKARSERVICE ApS | 99,1% | -6.600 kr. | — | 6,8 | Fjerritslev |
| 47 | We Do Casting ApS | 99,1% | 29.699 kr. | — | 8,1 | Risskov |
| 48 | BEDERHOLM ApS | 98,5% | — | — | 6,8 | Vinderup |
| 49 | Alsø Finans ApS | 98,4% | — | — | 6,0 | Nykøbing M |
| 50 | WISE WAY ApS | 98,1% | -20.341 kr. | — | 6,1 | Odense C |
Ranglisten dækker alle 1.018 virksomheder inden for arbejdsformidling og rekruttering sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Sydhavsvikar ApS med 105,4%, efterfulgt af AR-GROUP ApS (101,0%) og AI·2 Consulting Group ApS (100,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.