| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MK-Service ApS | 100,0% | — | 2 | 5,1 | Hvidovre |
| 2 | NORDIK BUSINESS ApS | 99,4% | 807.631 kr. | 1 | 7,4 | Hvidovre |
| 3 | Stendal Autoudlejning A/S | 91,5% | -66.105 kr. | 1 | 6,9 | Hvidovre |
| 4 | FreshPro ApS | 88,9% | 664.387 kr. | 1 | 5,8 | Hvidovre |
| 5 | BJØRN ASFERG HOLDING ApS | 88,6% | 806.320 kr. | — | 6,8 | Hvidovre |
| 6 | AH-LIFT ApS | 82,7% | 4,3 mio. kr. | 22 | 7,2 | Hvidovre |
| 7 | ETP ApS AF 4. MARTS 2002 | 80,6% | 7,2 mio. kr. | — | 6,9 | Hvidovre |
| 8 | FocosoAV ApS | 78,6% | 1,7 mio. kr. | 2 | 6,8 | Hvidovre |
| 9 | ØENS STILLADSER ApS | 70,9% | 13,7 mio. kr. | 21 | 7,9 | Hvidovre |
| 10 | ALVA Leasing ApS | 66,4% | 1,9 mio. kr. | — | 8,5 | Hvidovre |
| 11 | TELTE.NU ApS | 62,6% | 2,5 mio. kr. | 6 | 5,0 | Hvidovre |
| 12 | Hassenkamm Materiel ApS | 59,6% | 6,5 mio. kr. | 7 | 7,3 | Hvidovre |
| 13 | FIRSTRENT ApS | 57,2% | 223.024 kr. | 1 | 4,5 | Hvidovre |
| 14 | MARTIN HOLM HOLDING ApS | 56,1% | 195.985 kr. | 1 | 5,9 | Hvidovre |
| 15 | FOREVER ApS | 51,7% | 293.766 kr. | 2 | 6,9 | Hvidovre |
| 16 | MORE THAN EVENT ApS | 50,9% | 6,3 mio. kr. | 5 | 7,2 | Hvidovre |
| 17 | Drivers Collection ApS | 50,8% | 1,3 mio. kr. | 2 | 7,6 | Søborg |
| 18 | BEST BROADCAST HIRE A/S | 50,7% | 6,8 mio. kr. | 8 | 7,4 | Hvidovre |
| 19 | Renta A/S | 49,1% | 227,7 mio. kr. | 213 | 9,1 | Hvidovre |
| 20 | SST Hejs A/S | 46,9% | — | 10 | 7,0 | Hvidovre |
| 21 | MS Stillads Service ApS | 46,1% | — | 4 | 5,5 | Hvidovre |
| 22 | KGO SERVICE- OG UDLEJNING ApS | 39,1% | 1,0 mio. kr. | 1 | 6,5 | Hvidovre |
| 23 | EUROPEAN TOUR PRODUCTION ApS | 35,2% | 16,9 mio. kr. | 27 | 6,7 | Hvidovre |
| 24 | LASSE RAMSKOV HOLDING ApS | 33,2% | 1,7 mio. kr. | 2 | 6,0 | Hvidovre |
| 25 | HEJS.DK A/S | 25,1% | 40,9 mio. kr. | 35 | 7,4 | Hvidovre |
| 26 | Hassenkamm Stillads ApS | 19,8% | 9,2 mio. kr. | 23 | 5,9 | Hvidovre |
| 27 | DFU ApS | 19,4% | 782.194 kr. | — | 4,9 | Hvidovre |
| 28 | OLDENBORG STILLADSER A/S | 18,1% | 3,0 mio. kr. | 12 | 4,4 | Hvidovre |
| 29 | Altiflex Udlejning ApS | 17,5% | 1,6 mio. kr. | 1 | 4,7 | Hvidovre |
| 30 | Focoso ApS | 16,1% | 1,5 mio. kr. | 5 | 4,7 | Hvidovre |
| 31 | VB Fleet ApS | 15,3% | 41,2 mio. kr. | — | 5,7 | Hvidovre |
| 32 | State of WOW Management ApS | 14,8% | 964.000 kr. | 1 | 4,6 | Hvidovre |
| 33 | Lift- og Maskineudlejning ApS | 13,5% | 4,1 mio. kr. | — | 5,7 | Hvidovre |
| 34 | LL Handel og Finans ApS | 5,1% | 9,4 mio. kr. | — | 5,6 | Hvidovre |
| 35 | VB Fleet 2020 ApS | 4,5% | 2,6 mio. kr. | — | 4,5 | Hvidovre |
| 36 | LL Ejendomme III ApS | 3,0% | 1,7 mio. kr. | — | 5,4 | Hvidovre |
| 37 | VB Fleet 2022 ApS | 2,8% | 6,8 mio. kr. | — | 5,3 | Hvidovre |
| 38 | LejBoxen.dk ApS | 2,6% | 148.068 kr. | — | 4,7 | Hvidovre |
| 39 | VB Fleet 2023 ApS | 1,2% | 38,9 mio. kr. | — | 4,9 | Hvidovre |
| 40 | L&P Finans ApS | 0,9% | 2,8 mio. kr. | — | 5,4 | Hvidovre |
| 41 | VB Fleet 2024 ApS | -0,5% | 12,0 mio. kr. | — | 3,1 | Hvidovre |
| 42 | Car Release ApS | -0,5% | 901.562 kr. | 2 | 4,4 | Hvidovre |
| 43 | Movicare Finans ApS | -1,3% | 288.653 kr. | — | 3,0 | Hvidovre |
| 44 | Club Nautic Cormate ApS | -3,6% | -31.876 kr. | — | 4,7 | Hvidovre |
| 45 | Club Nautic Denmark ApS | -11,1% | -139.634 kr. | — | 4,9 | Hvidovre |
| 46 | OZ ApS | -111,6% | -208.115 kr. | — | 3,0 | Hvidovre |
| 47 | Cleopatra Group ApS | -113,2% | -30.042 kr. | 1 | 2,6 | Hvidovre |
| 48 | Amirus Holding ApS | -183,2% | -6.000 kr. | — | 5,6 | Hvidovre |
| 49 | LEL INVEST APS | -1391,8% | 0 kr. | 1 | 2,5 | Hvidovre |
49 af 49 | ||||||
Ranglisten dækker alle 49 virksomheder inden for udlejning og leasing i hvidovre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er MK-Service ApS med 100,0%, efterfulgt af NORDIK BUSINESS ApS (99,4%) og Stendal Autoudlejning A/S (91,5%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.