| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BM Udlejning ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Taastrup |
| 2 | F W LEASING ApS | 96,1% | 441.656 kr. | — | 8,0 | Taastrup |
| 3 | KALLERUP MASKINUDLEJNING ApS | 94,9% | 1,2 mio. kr. | — | 7,5 | Hedehusene |
| 4 | HOLDINGSELSKABET AF 17/1 1992 ApS | 94,1% | -78.970 kr. | 1 | 6,6 | Hedehusene |
| 5 | ECM Udlejning ApS | 83,4% | 203.582 kr. | — | 7,6 | Hedehusene |
| 6 | TUTOR INVEST ApS | 82,8% | — | — | 6,3 | Taastrup |
| 7 | Multi-Udlejning ApS | 77,5% | 0 kr. | — | 7,6 | Hedehusene |
| 8 | Argenti Ursus ApS | 77,0% | 292.118 kr. | — | 7,1 | Hedehusene |
| 9 | HR-Udlejning ApS | 73,9% | 593.617 kr. | — | 6,5 | Hedehusene |
| 10 | REJ Jensen Holding ApS | 70,9% | 55.093 kr. | — | 6,0 | Hedehusene |
| 11 | W.R. DAMP ApS | 66,7% | 53,2 mio. kr. | 25 | 8,1 | Hedehusene |
| 12 | Dr1ve Aps | 65,2% | 24.042 kr. | 2 | 6,2 | Hedehusene |
| 13 | LEVO I A/S | 62,3% | 22,0 mio. kr. | 1 | 7,1 | Taastrup |
| 14 | KARLSHOLM LEASING ApS | 59,4% | 209.257 kr. | — | 8,0 | Taastrup |
| 15 | Riisengaard ApS | 53,3% | 4,9 mio. kr. | 8 | 6,6 | Hedehusene |
| 16 | LIFT & LØFT ApS | 50,8% | 20,6 mio. kr. | 9 | 7,2 | Hedehusene |
| 17 | 21 Rental ApS | 49,9% | 12,2 mio. kr. | 1 | 6,5 | Hedehusene |
| 18 | Lampejohn ApS | 47,4% | -5.000 kr. | — | 6,4 | Hedehusene |
| 19 | STILLADSGRUPPEN KØBENHAVN A/S | 44,5% | 29,5 mio. kr. | 25 | 7,1 | Hedehusene |
| 20 | Jul Udlejning ApS | 42,5% | 108.775 kr. | — | 6,5 | Taastrup |
| 21 | AMC Biludlejning ApS | 39,6% | 314.752 kr. | — | 7,2 | Taastrup |
| 22 | NimModul ApS | 39,0% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,2 | Hedehusene |
| 23 | SMT Udlejning ApS | 38,9% | 492.266 kr. | — | 6,5 | Taastrup |
| 24 | WILCKEN HOLDING ApS | 37,8% | 1,3 mio. kr. | — | 7,0 | Taastrup |
| 25 | G.S.V. MATERIELUDLEJNING A/S | 37,3% | 1,7 mia. kr. | 608 | 8,3 | Hedehusene |
| 26 | Selskabet af 28.08.2017 67DD A/S | 36,0% | 137,1 mio. kr. | — | 7,2 | Taastrup |
| 27 | NORDSJÆLLANDS SERVICEUDLEJNING - ALTIFEST A/S | 33,5% | 2,2 mio. kr. | 3 | 6,4 | Taastrup |
| 28 | CITY LIFT A/S | 33,4% | 17,6 mio. kr. | 16 | 5,8 | Taastrup |
| 29 | Selskabet af 23.05.2017 46DD A/S | 33,2% | 113,6 mio. kr. | — | 7,3 | Taastrup |
| 30 | Griptech ApS | 32,6% | 398.098 kr. | — | 5,4 | Taastrup |
| 31 | Selskabet af 04.09.2020 EB A/S | 31,3% | 12,6 mio. kr. | — | 7,5 | Taastrup |
| 32 | Selskabet af den 04.01.2021 EB A/S | 28,3% | 94,9 mio. kr. | — | 7,6 | Taastrup |
| 33 | Stillads John ApS | 27,8% | 4,2 mio. kr. | 7 | 5,3 | Taastrup |
| 34 | Selskabet af 03.01.2022 EB A/S | 27,4% | 34,8 mio. kr. | — | 7,3 | Taastrup |
| 35 | Titan Storage Solutions A/S | 25,9% | 915,4 mio. kr. | — | 8,1 | Taastrup |
| 36 | FIRST PARTY A/S | 25,6% | 1,9 mio. kr. | 4 | 4,9 | Taastrup |
| 37 | TITAN CONTAINERS A/S | 22,4% | 915,4 mio. kr. | 53 | 8,1 | Taastrup |
| 38 | Ayvens Danmark A/S | 21,6% | 1,8 mia. kr. | 263 | 8,5 | Brøndby |
| 39 | Nexus Leasing A/S | 21,2% | -822.116 kr. | — | 5,4 | Taastrup |
| 40 | TIP TRAILER SERVICES DENMARK ApS | 20,4% | 713,7 mio. kr. | 275 | 7,5 | Taastrup |
| 41 | TITAN CONTAINERS INTERNATIONAL A/S | 14,0% | 3,6 mio. kr. | — | 5,4 | Taastrup |
| 42 | BNP Paribas Leasing Solutions A/S | 10,8% | 16,8 mio. kr. | 1 | 5,2 | Taastrup |
| 43 | NF FLEET A/S | 6,4% | 726 mio. kr. | 8 | 7,2 | Brøndby |
| 44 | Sams Rental ApS | 4,5% | 33.792 kr. | — | 3,3 | Taastrup |
| 45 | Væxthuset 4 ApS | 2,3% | -110.300 kr. | — | 4,8 | Taastrup |
| 46 | STEPUP OCTO ApS | 1,8% | 43,6 mio. kr. | 5 | 4,6 | Hedehusene |
| 47 | depotleje.dk ApS | -9,3% | -148.124 kr. | — | 2,8 | Hedehusene |
| 48 | Brdr. Cakmaksen ApS | -23,8% | -5.996 kr. | 1 | 2,2 | Taastrup |
| 49 | AGERBO TEKNIK HOLDING ApS | -37,7% | 36.943 kr. | — | 5,4 | Taastrup |
49 af 49 | ||||||
Ranglisten dækker alle 49 virksomheder inden for udlejning og leasing i høje-taastrup sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er BM Udlejning ApS med 100,0%, efterfulgt af F W LEASING ApS (96,1%) og KALLERUP MASKINUDLEJNING ApS (94,9%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.