| # | Virksomhed | Overskudsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TRANE & CO. ApS | 242,4% | 458.294 kr. | 1 | 7,1 | København S |
| 2 | MISBRUGSKOORDINATOR.DK ApS | 99,9% | 40.657 kr. | 1 | 6,7 | Hørsholm |
| 3 | DEN ERHVERVSDRIVENDE FOND RINGKØBING FJORD INNOVATIONSCENTER | 82,8% | 3,1 mio. kr. | — | 7,2 | Skjern |
| 4 | SUPPORT HILLERØD ApS | 82,1% | 8.277 kr. | 1 | 4,9 | Hillerød |
| 5 | LM Work ApS | 78,1% | 199.888 kr. | — | 7,6 | Roskilde |
| 6 | Stigen ApS | 61,5% | 50.179 kr. | 1 | 6,7 | København S |
| 7 | RR SERVICE ApS | 56,1% | 64.105 kr. | — | 5,3 | Storvorde |
| 8 | ToothEye ApS | 43,8% | 15.320 kr. | — | 6,1 | Vejle Øst |
| 9 | DEN SELVEJENDE FOND, HJEMMEVÆRNSGÅRDEN VANDSTEDGÅRD ÅSTRUPVEJ 200 9800 HJØRRING | 34,7% | 263.810 kr. | — | 7,4 | Hjørring |
| 10 | Brandsikring Nord A/S | 29,9% | 8,5 mio. kr. | 14 | 6,8 | Svenstrup J |
| 11 | EAGLE LIFE SUPPORT ApS | 28,7% | 12.456 kr. | — | 5,3 | Hadsund |
| 12 | ANETTE FLAMAND - Brug din indre styrke ApS | 25,0% | 742.909 kr. | 1 | 6,4 | Valby |
| 13 | CS Vagt Fire & Rescue Department ApS | 21,8% | 10,3 mio. kr. | 23 | 7,4 | Maribo |
| 14 | WEYSE HOLDING ApS | 18,7% | 1,0 mio. kr. | 2 | 5,1 | Roskilde |
| 15 | Hjerterum F.M.B.A | 18,5% | 353.457 kr. | 3 | 7,1 | Aarhus C |
| 16 | MENTORIET ApS | 18,4% | 2,2 mio. kr. | 3 | 7,4 | Brøndby |
| 17 | M.OE.C. CONSULT ApS | 17,5% | 9.001 kr. | — | 7,6 | Aalborg |
| 18 | Kim Fokus ApS | 14,5% | 1,7 mio. kr. | 6 | 7,0 | Tommerup |
| 19 | SAMSØ REDNINGSKORPS ApS | 14,4% | 17,0 mio. kr. | 19 | 7,1 | Samsø |
| 20 | Administration Gigtlægerne I/S | 4,2% | 1,2 mio. kr. | 3 | 6,4 | Hillerød |
| 21 | PS! Improve ApS | 3,7% | 6,5 mio. kr. | — | 5,9 | Frederiksberg |
| 22 | Børns Værdi ApS | 1,3% | 705.373 kr. | 2 | 5,2 | Randers C |
| 23 | Fonden til Innovation og Erhvervssamarbejde i Region Sjælland - FIERS | 0,4% | 3,8 mio. kr. | 2 | 6,0 | Nykøbing F |
| 24 | DEN ERHVERVSDRIVENDE FOND DANSK KYST- OG NATURTURISME | -0,0% | 43,9 mio. kr. | 30 | 5,5 | Aabybro |
| 25 | Fyns Brandsikring ApS | -0,5% | 611.433 kr. | 1 | 4,2 | Odense N |
| 26 | Nordsøenheden | -1,3% | 30,5 mio. kr. | 27 | 6,3 | København Ø |
| 27 | NÆSTVED ERHVERV A/S | -1,3% | 6,1 mio. kr. | 12 | 6,5 | Næstved |
| 28 | PotentialeHotellet ApS | -1,5% | 7,3 mio. kr. | 1 | 5,7 | Holstebro |
| 29 | TANDPLEJEINFORMATION ApS | -3,6% | 1,6 mio. kr. | 5 | 3,9 | Køge |
| 30 | FONDEN COPENHAGEN FILM FUND | -67,4% | 274.959 kr. | 4 | 5,6 | Frederiksberg |
| 31 | Meks I/S | -89,0% | 119.960 kr. | 4 | 5,7 | Aabenraa |
| 32 | Konfront ApS | -174,5% | 986.168 kr. | 7 | 3,4 | København K |
| 33 | NEW TEAM LA 2011 ApS | -295,1% | 46.036 kr. | — | 4,2 | Løkken |
33 af 33 | ||||||
Ranglisten dækker alle 33 virksomheder inden for offentlig forvaltning og forsvar sorteret efter overskudsgrad. Topplaceret er TRANE & CO. ApS med 242,4%, efterfulgt af MISBRUGSKOORDINATOR.DK ApS (99,9%) og DEN ERHVERVSDRIVENDE FOND RINGKØBING FJORD INNOVATIONSCENTER (82,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.