| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Diamond Security Services ApS | 100,0% | 380.300 kr. | 1 | 4,9 | Vanløse |
| 2 | MM SECURITY ApS | 100,0% | 59.044 kr. | — | 5,8 | København NV |
| 3 | ANNE HOLDING ApS | 99,8% | -48.919 kr. | — | 6,4 | København Ø |
| 4 | Allied Universal (Europe) A/S | 96,9% | -167.010 kr. | 1 | 5,4 | København Ø |
| 5 | Herbert Valente ApS | 93,3% | — | — | 7,1 | København SV |
| 6 | UIP CONSULT ApS | 88,4% | -21.380 kr. | 1 | 5,4 | København NV |
| 7 | 2SECURE DANMARK ApS | 85,0% | -15.722 kr. | — | 6,0 | København Ø |
| 8 | Coopers Security & Intelligence ApS | 80,7% | — | 23 | 7,7 | København K |
| 9 | CPH VAGT APS | 77,3% | 1.178 kr. | 1 | 5,1 | Vanløse |
| 10 | Team One Security ApS | 68,7% | 12,1 mio. kr. | 21 | 8,0 | København K |
| 11 | WeGotThis ApS | 68,3% | 228.801 kr. | — | 8,0 | København SV |
| 12 | Atlas Security ApS | 66,9% | 3,5 mio. kr. | 6 | 5,3 | København K |
| 13 | Beacon ApS | 63,7% | 569.088 kr. | 2 | 5,8 | København Ø |
| 14 | Frontline We Trust ApS | 63,3% | 5,3 mio. kr. | 106 | 8,8 | København S |
| 15 | LR Event Security ApS | 58,5% | 322.545 kr. | — | 8,0 | København S |
| 16 | EAGLE SHARK A/S | 58,4% | 4,4 mio. kr. | 16 | 7,5 | København K |
| 17 | Safe Choice ApS | 54,6% | 256.374 kr. | 2 | 5,6 | København S |
| 18 | Moxso ApS | 51,9% | 600.498 kr. | 62 | 6,9 | København K |
| 19 | AKKURATE ApS | 47,2% | 19,0 mio. kr. | 50 | 7,3 | København K |
| 20 | DANSECTOR ALARMSYSTEMER ApS | 44,3% | 488.797 kr. | 1 | 6,1 | Vanløse |
| 21 | Sequoyah Vaulting ApS | 40,9% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,3 | København Ø |
| 22 | AAAO ApS | 36,3% | 31.649 kr. | 1 | 4,7 | København S |
| 23 | PRAESIDIO ApS | 31,7% | 3,5 mio. kr. | 10 | 5,6 | København K |
| 24 | SAC SOLUTIONS ApS | 29,9% | 511.664 kr. | 3 | 5,1 | København S |
| 25 | Guardian Service Group ApS | 29,9% | — | 96 | 7,4 | København SV |
| 26 | Spencer Security ApS | 28,9% | 1,3 mio. kr. | 17 | 5,3 | København SV |
| 27 | SECURITY SERVICE ApS | 24,8% | 476.944 kr. | 1 | 4,5 | København K |
| 28 | Convergint Denmark ApS | 6,3% | -28.825 kr. | — | 3,2 | København K |
| 29 | CBS Fire Safety & Technology ApS | 4,2% | -35.492 kr. | — | 3,4 | København Ø |
| 30 | Casec ApS | -2,1% | — | 1 | 3,2 | Valby |
| 31 | Structure Works Denmark ApS | -7,7% | 1,1 mio. kr. | — | 4,4 | København Ø |
| 32 | Heimdal Security Export ApS | -27,5% | 17,5 mio. kr. | — | 4,0 | København V |
| 33 | Gerco-Fas ApS | -38,2% | 103.888 kr. | 5 | 3,8 | København K |
| 34 | Security Group DK ApS | -65,5% | 7,0 mio. kr. | 1 | 3,4 | København K |
| 35 | Sikkert Samfund ApS | -112,4% | 302.686 kr. | 1 | 4,2 | København N |
| 36 | Dahmlos ApS | -156,3% | 192.655 kr. | 1 | 2,9 | Valby |
| 37 | HEIMDAL SECURITY A/S | -162,3% | 120,4 mio. kr. | 18 | 4,1 | København V |
| 38 | North Security ApS | -165,7% | -647.767 kr. | 3 | 2,5 | Hellerup |
| 39 | Sand Byg ApS | -169,4% | 522.810 kr. | 3 | 4,1 | København S |
| 40 | Teknik & Sikkerhed ApS | -546,9% | 1,1 mio. kr. | 3 | 3,6 | Valby |
| 41 | Control Risks Denmark ApS | -1495,8% | -2.495.275 kr. | 10 | 2,3 | København V |
41 af 41 | ||||||
Ranglisten dækker alle 41 virksomheder inden for sikkerhedsvirksomhed i københavn sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Diamond Security Services ApS med 100,0%, efterfulgt af MM SECURITY ApS (100,0%) og ANNE HOLDING ApS (99,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.