| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RM Service ApS | 100,0% | -11.905 kr. | 1 | 5,1 | Børkop |
| 2 | Baltic Trade & Innovation Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Vejle |
| 3 | 7DOF ApS | 100,0% | -2.825 kr. | — | 7,3 | Vejle |
| 4 | KODIF SØNDERBORG I ApS | 99,3% | — | — | 6,5 | Vejle |
| 5 | HOUSE HOLDING A/S | 97,5% | 1,3 mio. kr. | 3 | 7,7 | Vejle |
| 6 | KODIF HERNING II ApS | 93,4% | — | 2 | 7,6 | Vejle |
| 7 | SMH Ejendomsservice ApS | 91,5% | 65.617 kr. | 1 | 5,9 | Egtved |
| 8 | FalkeBlik Rengøring ApS | 88,1% | 649.394 kr. | 1 | 7,0 | Vejle |
| 9 | DT Service ApS | 83,9% | 2,5 mio. kr. | 3 | 6,6 | Vejle |
| 10 | CT INVEST VEJLE ApS | 83,0% | 54.159 kr. | — | 6,4 | Vejle |
| 11 | MONSRUD ApS | 80,7% | 2,0 mio. kr. | 5 | 7,0 | Vejle |
| 12 | Team Basen ApS | 79,4% | -29.076 kr. | — | 7,1 | Vejle |
| 13 | TREKANTENS ANLÆG & EJENDOMSSERVICE ApS | 79,3% | 5,5 mio. kr. | 5 | 7,8 | Vejle |
| 14 | TK-Entreprise ApS | 78,5% | -8.137 kr. | — | 7,0 | Børkop |
| 15 | Ejdesigne og Service ApS | 75,0% | -3.780 kr. | — | 5,3 | Vejle |
| 16 | Lewandowski E-L ApS | 73,0% | 45.199 kr. | — | 6,6 | Vejle |
| 17 | ALGE-STOP ApS | 71,8% | 551.459 kr. | 3 | 5,3 | Hedehusene |
| 18 | ANLÆGSGARTNER AXEL HANSEN & SØN. ApS | 71,1% | 2,3 mio. kr. | 5 | 6,6 | Børkop |
| 19 | K.K. Algeservice ApS | 70,6% | — | 1 | 6,0 | Give |
| 20 | SD Vinduespolering ApS | 68,1% | 537.687 kr. | 1 | 7,2 | Vejle |
| 21 | ADMIN VEJLE ApS | 67,6% | 522.226 kr. | 1 | 6,9 | Vejle |
| 22 | Allclear Rens og Algebehandling ApS | 67,3% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,1 | Vejle |
| 23 | VIP Rengøring ApS | 67,0% | 3,3 mio. kr. | 9 | 6,7 | Vejle Øst |
| 24 | CF INVEST, BØRKOP ApS | 66,9% | 167.440 kr. | 1 | 5,5 | Børkop |
| 25 | Trade-House ApS | 66,7% | 1,2 mio. kr. | 2 | 7,1 | Børkop |
| 26 | Jyllands Skadedyrsservice ApS | 64,8% | 2,3 mio. kr. | 5 | 6,1 | Vejle |
| 27 | AC AGRO ApS | 63,8% | 103.242 kr. | 1 | 5,6 | Give |
| 28 | BWO ApS | 63,8% | 105,5 mio. kr. | 7 | 7,3 | Vejle |
| 29 | MB RENGOERING APS | 59,1% | 6,3 mio. kr. | 2 | 6,4 | Vejle |
| 30 | D-Ren ApS | 58,5% | 1,1 mio. kr. | 4 | 5,3 | Vejle |
| 31 | Lomholt Services ApS | 57,6% | 3,8 mio. kr. | 10 | 6,4 | Vejle |
| 32 | Kajdi's Algerens ApS | 57,5% | 2,9 mio. kr. | 5 | 6,8 | Vejle |
| 33 | ABC-SERVICE, EGTVED ApS | 56,1% | 3,9 mio. kr. | 13 | 6,0 | Vejle |
| 34 | Vejle Algerens ApS | 55,8% | 1,0 mio. kr. | 2 | 6,4 | Vejle Øst |
| 35 | VEJLE ANLÆGSTEKNIK ANNO 2011 ApS | 55,0% | 7,3 mio. kr. | 17 | 6,7 | Vejle |
| 36 | SERVICEKOMPAGNIET FACILITY SERVICE ApS | 54,8% | 13,5 mio. kr. | 104 | 7,1 | Give |
| 37 | SydRen ApS | 54,7% | -5.000 kr. | 1 | 5,5 | Egtved |
| 38 | B - Clean ApS | 53,9% | 327.313 kr. | 1 | 7,0 | Jelling |
| 39 | Algefirma ApS | 52,0% | 300.515 kr. | — | 6,8 | Give |
| 40 | Dask.nu ApS | 51,1% | — | 3 | 6,7 | Vejle |
| 41 | Syddansk Rengøring ApS | 50,5% | 957.942 kr. | 4 | 5,4 | Vejle Øst |
| 42 | U.R. Ejendoms Optimering ApS | 48,6% | 241.316 kr. | 3 | 4,7 | Vejle |
| 43 | TEKNICLEAN A/S | 46,9% | 134,6 mio. kr. | 296 | 8,8 | Vejle |
| 44 | BREDBALLE HAVE- OG ANLÆGSSERVICE A/S | 45,9% | 6,5 mio. kr. | 9 | 6,5 | Vejle Øst |
| 45 | MH-Rengøring ApS | 45,8% | — | 5 | 5,7 | Give |
| 46 | Alisa Rengøring ApS | 41,4% | 1,9 mio. kr. | 7 | 5,7 | Vejle |
| 47 | Toftgaard Boligpartner ApS | 41,1% | 100.052 kr. | — | 7,4 | Bredsten |
| 48 | Ms Facility Service ApS | 40,7% | 14,8 mio. kr. | 21 | 6,5 | Vejle |
| 49 | Smart Wash A/S | 40,4% | 10,0 mio. kr. | 11 | 6,1 | Vejle |
| 50 | 4HØJE ANLÆGSSERVICE A/S | 38,2% | 12,8 mio. kr. | 17 | 6,7 | Randbøl |
Ranglisten dækker alle 83 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i vejle sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er RM Service ApS med 100,0%, efterfulgt af Baltic Trade & Innovation Group ApS (100,0%) og 7DOF ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.