| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FBR Service ApS | 93,1% | 753.767 kr. | — | 7,7 | København K |
| 2 | ARTHUR'S SERVICE ApS | 90,2% | 330.871 kr. | 2 | 5,7 | Kastrup |
| 3 | Sedum ApS | 77,3% | 717.639 kr. | — | 6,9 | Kastrup |
| 4 | RenQ ApS | 75,4% | -37.619 kr. | — | 6,2 | Kastrup |
| 5 | CITY CLEANING ApS | 71,0% | 4,3 mio. kr. | 13 | 7,1 | Kastrup |
| 6 | Ventilationsrens ApS | 68,0% | 6,0 mio. kr. | 8 | 7,5 | Kastrup |
| 7 | Island Service ApS | 67,0% | 313.575 kr. | 1 | 7,2 | Kastrup |
| 8 | Cph l service ApS | 66,8% | -27.654 kr. | — | 6,9 | Kastrup |
| 9 | NVK Anlæg og Entreprise ApS | 58,8% | 63.770 kr. | — | 7,6 | Dragør |
| 10 | Laursø Holding ApS | 53,9% | 105.401 kr. | — | 6,6 | Kastrup |
| 11 | JØRGEN FRIIS RENGØRING OG VINDUESPOLERING A/S | 53,0% | 7,4 mio. kr. | 16 | 7,7 | Kastrup |
| 12 | JR - Servicefirma ApS | 50,9% | 6,1 mio. kr. | 15 | 6,8 | Kastrup |
| 13 | Tornado Polering ApS | 49,8% | 4,9 mio. kr. | 8 | 6,6 | Kastrup |
| 14 | Micks Multiservice ApS | 46,8% | 1,5 mio. kr. | 1 | 4,5 | Dragør |
| 15 | Winterservice Denmark ApS | 44,6% | 594.646 kr. | 1 | 5,8 | Kastrup |
| 16 | Lippke Service 2021 ApS | 39,4% | 271.304 kr. | 1 | 3,6 | Kastrup |
| 17 | Simpl Service ApS | 38,7% | 7,1 mio. kr. | 20 | 5,9 | Kastrup |
| 18 | OM services ApS | 37,5% | 2,2 mio. kr. | 12 | 4,9 | Kastrup |
| 19 | Carl's Have- og byggeservice ApS | 33,1% | 998.226 kr. | 3 | 4,8 | Kastrup |
| 20 | Renest Rengøring ApS | 32,9% | 10,0 mio. kr. | 26 | 6,3 | Kastrup |
| 21 | RENGØRINGSAGENTERNE ApS | 32,3% | 62,0 mio. kr. | 211 | 7,7 | Kastrup |
| 22 | And's Ejendomsservice ApS | 22,9% | 62.992 kr. | 1 | 4,2 | Kastrup |
| 23 | Social Cleaning ApS | 19,6% | 2,8 mio. kr. | 21 | 6,0 | Kastrup |
| 24 | PARTNERSERVICE HVER GANG A/S | 19,4% | 88,7 mio. kr. | 414 | 8,1 | Kastrup |
| 25 | Top Clean ApS | 15,8% | 2,3 mio. kr. | 6 | 3,9 | Kastrup |
| 26 | KVALITETSRENGØRING ApS | 12,8% | 3,3 mio. kr. | 17 | 5,2 | Kastrup |
| 27 | Rising Assets ApS | 7,3% | 1,3 mio. kr. | 1 | 5,0 | Kastrup |
| 28 | Pink Panda Capital ApS | 0,5% | -51.066 kr. | — | 5,9 | Kastrup |
| 29 | Aamann & Co ApS | 0,4% | 4,6 mio. kr. | 10 | 4,1 | Kastrup |
| 30 | HN Service ApS | -8,4% | 8,9 mio. kr. | 29 | 4,8 | Kastrup |
| 31 | DET GRØNNE TEAM ApS | -12,1% | 6,5 mio. kr. | 10 | 3,8 | Kastrup |
| 32 | FAMILIEN BJØRKLUNDS RENGØRINGSSELSKABET ApS | -52,4% | 3,0 mio. kr. | 8 | 3,7 | København K |
| 33 | FAM. BJÖRKLUNDS RENGØRING RESOURCE ApS | -57,0% | 8,6 mio. kr. | 58 | 5,2 | Frederiksberg C |
| 34 | SS Super Service ApS | -90,2% | 191.158 kr. | 4 | 2,0 | Kastrup |
| 35 | SN Cleaning ApS | -113,3% | 2,3 mio. kr. | 6 | 3,6 | Kastrup |
| 36 | Crone-Glud Invest ApS | -422,8% | -66.189 kr. | — | 4,5 | Kastrup |
36 af 36 | ||||||
Ranglisten dækker alle 36 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i tårnby sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er FBR Service ApS med 93,1%, efterfulgt af ARTHUR'S SERVICE ApS (90,2%) og Sedum ApS (77,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.