| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MARTIN STAUNSBJERG HOLDING ApS | 98,9% | -2.517 kr. | — | 7,6 | Rønde |
| 2 | Hjortshøj Multiservice ApS | 79,0% | 283.620 kr. | 1 | 5,4 | Hornslet |
| 3 | Din Anlægsgartner Aps | 74,6% | 6,5 mio. kr. | 2 | 5,5 | Balle |
| 4 | NIMO Rengøring ApS | 73,0% | 469.509 kr. | 5 | 6,7 | Rønde |
| 5 | 2M Multiservice ApS | 69,6% | 948.728 kr. | 1 | 6,1 | Mørke |
| 6 | DESIGNHAVER ApS | 68,5% | 1,1 mio. kr. | 2 | 7,0 | Rønde |
| 7 | T.C. Multiservice ApS | 67,9% | 706.118 kr. | 1 | 5,2 | Nimtofte |
| 8 | Enghave ApS | 65,1% | 51.683 kr. | 2 | 5,0 | Balle |
| 9 | Gribsholt Rengøring ApS | 63,4% | 2,2 mio. kr. | 7 | 6,5 | Ryomgård |
| 10 | VE-2 ApS | 57,3% | 1,8 mio. kr. | 11 | 7,3 | Ryomgård |
| 11 | Anlægsgartnerne Lundh ApS | 56,4% | 1,2 mio. kr. | 2 | 6,2 | Kolind |
| 12 | ApS Anlægsgartner Peter Overgaard | 54,2% | 510.190 kr. | 2 | 6,1 | Hornslet |
| 13 | MURMAND ApS | 52,3% | 9.280 kr. | 1 | 4,0 | Hornslet |
| 14 | EGSMARK SERVICE & MONTAGE ApS | 48,1% | 191.072 kr. | 1 | 4,5 | Ebeltoft |
| 15 | Skovtop ApS | 46,7% | 5,4 mio. kr. | 15 | 6,0 | Hornslet |
| 16 | Kost & Spand Rengøring ApS | 44,7% | 825.208 kr. | 1 | 6,4 | Hornslet |
| 17 | INTENSIV RENGØRING ApS | 44,2% | 2,9 mio. kr. | 13 | 6,2 | Mariager |
| 18 | Dansk Hus & Have Service ApS | 43,0% | 3,3 mio. kr. | 2 | 6,6 | Rønde |
| 19 | SYDDJURS ERHVERVSRENGØRING ApS | 41,8% | -4.384 kr. | — | 5,8 | Hornslet |
| 20 | JPA Jysk Plante- og Anlægsteknik ApS | 41,4% | 7,9 mio. kr. | 11 | 5,3 | Rønde |
| 21 | AK Rengørings Service ApS | 37,5% | 121.633 kr. | 6 | 5,5 | Rønde |
| 22 | DK Service ApS | 33,5% | 382.014 kr. | 5 | 4,5 | Rønde |
| 23 | MOLS MULTISERVICE ApS | 32,5% | 1,1 mio. kr. | 10 | 5,6 | Knebel |
| 24 | NBR Højtryksrens og Ejendomsservice ApS | 28,7% | 445.955 kr. | 1 | 5,0 | Hornslet |
| 25 | LocalProff ApS | 28,0% | 949.723 kr. | 2 | 4,8 | Ebeltoft |
| 26 | Beck & Beck ApS | 27,9% | 4,2 mio. kr. | 12 | 5,8 | Ebeltoft |
| 27 | Havebutleren.dk ApS | 25,3% | 602.259 kr. | 2 | 5,9 | Hornslet |
| 28 | TB Maskinel ApS | 22,9% | 72.835 kr. | — | 5,4 | Ryomgård |
| 29 | COOTRIX ApS | 19,4% | 930.119 kr. | 2 | 5,0 | Rønde |
| 30 | CH Skov og Have ApS | 19,3% | 209.179 kr. | 1 | 3,3 | Ryomgård |
| 31 | Aros Ejendomsservice ApS | 19,0% | 2,9 mio. kr. | 12 | 5,2 | Ebeltoft |
| 32 | J&N Invest ApS | 17,0% | 87.894 kr. | — | 6,7 | Kolind |
| 33 | M&E Have & Anlæg ApS | 17,0% | 1,6 mio. kr. | 2 | 3,7 | Hornslet |
| 34 | Hvidbjerg Service ApS | 14,5% | 1,9 mio. kr. | 38 | 6,1 | Lystrup |
| 35 | Audes Aps | 9,8% | 10,0 mio. kr. | 35 | 5,4 | Hornslet |
| 36 | E. Fischer ApS | 9,4% | 74.577 kr. | 1 | 4,5 | Rønde |
| 37 | H.G. Agro ApS | 4,6% | -24.544 kr. | — | 4,0 | Nimtofte |
| 38 | Pratum ApS | 1,9% | 271.712 kr. | 1 | 4,7 | Rønde |
| 39 | DANSK TAG OG FACADE RENGØRING ApS | -5,2% | 600.777 kr. | 2 | 3,8 | Knebel |
| 40 | Østjysk Belægning og Have ApS | -9,5% | 1,3 mio. kr. | 1 | 2,6 | Mørke |
| 41 | ALSERVICE ApS | -16,3% | 482.370 kr. | 3 | 3,0 | Nimtofte |
| 42 | RHJ Rengøring ApS | -24,8% | 394.190 kr. | 1 | 3,0 | Kolind |
| 43 | Mj/Multiservice ApS | -30,8% | -4.750 kr. | — | 3,7 | Rønde |
| 44 | ECOLASER ApS | -42,8% | 29.899 kr. | 1 | 1,7 | Ryomgård |
| 45 | MC Byg og Alger ApS | -45,3% | 42.272 kr. | — | 4,4 | Hornslet |
| 46 | H. T. S. DJURS ApS | -387,9% | 36.956 kr. | 1 | 4,6 | Knebel |
| 47 | Mols Hus & Have ApS | -405,7% | -46.695 kr. | 2 | 2,5 | Knebel |
47 af 47 | ||||||
Ranglisten dækker alle 47 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i syddjurs sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er MARTIN STAUNSBJERG HOLDING ApS med 98,9%, efterfulgt af Hjortshøj Multiservice ApS (79,0%) og Din Anlægsgartner Aps (74,6%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.