| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | N. P. INVEST SKIVE ApS | 95,7% | -163.841 kr. | 1 | 6,2 | Skive |
| 2 | THAGAARD RENGØRING ApS | 74,0% | 4,6 mio. kr. | 21 | 7,0 | Roslev |
| 3 | Suveræn Rengøring ApS | 68,3% | 4,5 mio. kr. | 20 | 7,1 | Skive |
| 4 | TolkeMureriet ApS | 67,0% | 166.916 kr. | 2 | 7,1 | Roslev |
| 5 | TJ Montage ApS | 66,5% | 524.643 kr. | 1 | 5,1 | Roslev |
| 6 | Jysk Naturpleje ApS | 65,0% | — | 2 | 6,6 | Skive |
| 7 | J.Bertelsen ApS | 53,2% | 412.560 kr. | 1 | 6,0 | Roslev |
| 8 | Emnith ApS | 50,6% | 609.377 kr. | 3 | 4,5 | Roslev |
| 9 | CC Anlæg & Multiservice ApS | 46,7% | 764.759 kr. | 2 | 5,9 | Spøttrup |
| 10 | Glenn´s MultiService ApS | 44,9% | 676.522 kr. | 1 | 6,7 | Spøttrup |
| 11 | AR Kvalitetsrengøring ApS | 43,6% | 4,4 mio. kr. | 9 | 7,1 | Spøttrup |
| 12 | Fenger Ejendomsservice ApS | 41,5% | 176.202 kr. | — | 6,2 | Skive |
| 13 | Thagaard Vinduespolering ApS | 26,6% | 1,9 mio. kr. | 3 | 6,2 | Roslev |
| 14 | Knudsgaard Ejendomme A/S | 26,0% | — | 2 | 5,5 | Højslev |
| 15 | Br Vask ApS | 24,2% | 948.424 kr. | 2 | 4,5 | Skive |
| 16 | BM Skov- og naturpleje ApS | 23,4% | 169.481 kr. | 1 | 5,0 | Højslev |
| 17 | Midt-Service ApS | 21,3% | 3,6 mio. kr. | 10 | 5,0 | Spøttrup |
| 18 | Amazing-Interiør ApS | 14,7% | 54.448 kr. | 1 | 4,2 | Spøttrup |
| 19 | Primdal Invest ApS | 7,0% | 350.623 kr. | — | 5,5 | Spøttrup |
| 20 | KN Gulvservice ApS | 2,4% | 2,6 mio. kr. | 26 | 3,3 | Roslev |
| 21 | BJ ANLÆG & VEDLIGEHOLD ApS | 1,1% | -4.173 kr. | 3 | 4,1 | Spøttrup |
| 22 | MP GRÆS ApS | -48,9% | 31.671 kr. | — | 4,9 | Spøttrup |
| 23 | Grv. Naturpleje ApS | -55,0% | — | — | 4,1 | Spøttrup |
| 24 | Rene Gulve ApS | -92,0% | — | 1 | 3,0 | Skive |
| 25 | HALLES ApS | -275,8% | 371.973 kr. | 2 | 4,1 | Spøttrup |
25 af 25 | ||||||
Ranglisten dækker alle 25 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i skive sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er N. P. INVEST SKIVE ApS med 95,7%, efterfulgt af THAGAARD RENGØRING ApS (74,0%) og Suveræn Rengøring ApS (68,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.