| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Elite Maintenance ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Rødovre |
| 2 | M2 Multiservice ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Rødovre |
| 3 | XPERT HOLDING ApS | 99,9% | -21.439 kr. | — | 7,7 | Rødovre |
| 4 | Service Nordic ApS | 89,9% | 724.124 kr. | 1 | 5,3 | Rødovre |
| 5 | RenseR-KBH ApS | 85,4% | — | 4 | 6,8 | Rødovre |
| 6 | FluxForce ApS | 85,1% | 5.525 kr. | — | 5,6 | Rødovre |
| 7 | ALG SERVICE ApS | 82,2% | 19.779 kr. | 1 | 6,2 | Rødovre |
| 8 | GT Service ApS | 80,2% | 576.981 kr. | 1 | 5,7 | Rødovre |
| 9 | Glad Rens ApS | 77,9% | 67.225 kr. | — | 7,0 | Rødovre |
| 10 | SNEVAGTEN A/S | 76,5% | 30,1 mio. kr. | 36 | 9,0 | Rødovre |
| 11 | 6 Stjernet Facility ApS | 70,2% | 9,6 mio. kr. | 27 | 7,6 | Rødovre |
| 12 | The Cleaning Lady CPH ApS | 68,2% | 783.460 kr. | 2 | 5,5 | Rødovre |
| 13 | Diamant Rengøring ApS | 65,9% | 425.369 kr. | 2 | 6,0 | Rødovre |
| 14 | LARA Clean ApS | 62,7% | 1,9 mio. kr. | 1 | 5,7 | Rødovre |
| 15 | Semper Nova ApS | 62,6% | -34.173 kr. | — | 7,2 | Glostrup |
| 16 | RP Drift ApS | 60,4% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,9 | Rødovre |
| 17 | Farson Ejendomsservice ApS | 60,1% | 5,0 mio. kr. | 8 | 7,4 | Rødovre |
| 18 | GERI & FREKI ApS | 58,3% | 924.051 kr. | 3 | 5,6 | Rødovre |
| 19 | DANSK TOTAL SERVICE ApS | 57,3% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,1 | Rødovre |
| 20 | A.F. EJENDOMSSERVICE ApS | 56,6% | 2,2 mio. kr. | 6 | 7,0 | Rødovre |
| 21 | RACOON FACILITY A/S | 53,5% | 58,9 mio. kr. | 149 | 8,9 | Rødovre |
| 22 | Beautiful Garden ApS | 52,9% | 1,0 mio. kr. | 4 | 6,2 | Rødovre |
| 23 | SCS-REN ApS | 51,8% | 14,7 mio. kr. | 27 | 7,3 | Rødovre |
| 24 | A. F. Syn ApS | 51,0% | 2,4 mio. kr. | 3 | 7,1 | Rødovre |
| 25 | K.S.SPECIAL SERVICE ApS | 51,0% | 1,4 mio. kr. | 4 | 6,4 | Rødovre |
| 26 | MSJ Entreprenør og Anlæg ApS | 50,6% | — | 1 | 5,1 | Rødovre |
| 27 | CBM EL ApS | 50,5% | — | 2 | 6,3 | Rødovre |
| 28 | Furesø Gartnerservice ApS | 47,6% | — | 1 | 6,1 | Rødovre |
| 29 | BYENS SERVICE ApS | 44,1% | 4,2 mio. kr. | 12 | 6,7 | Rødovre |
| 30 | Glad Ejendomsservice ApS | 41,4% | 2,5 mio. kr. | 10 | 6,6 | Rødovre |
| 31 | H-B Service ApS | 40,1% | 2,1 mio. kr. | 7 | 5,3 | Rødovre |
| 32 | Best Human Resource - BHR Service ApS | 39,9% | 5,0 mio. kr. | 21 | 5,8 | Rødovre |
| 33 | Global Rengøring Service ApS | 39,1% | 2,7 mio. kr. | 11 | 4,8 | Rødovre |
| 34 | Discount multiservice ApS | 38,8% | 533.715 kr. | 5 | 5,7 | Rødovre |
| 35 | Stability Rengøring ApS | 36,9% | 2,1 mio. kr. | 9 | 5,7 | Rødovre |
| 36 | MEJDAHL EJENDOMME ApS | 36,6% | 1,7 mio. kr. | — | 6,9 | Rødovre |
| 37 | REN O2 P/S | 36,5% | 26,5 mio. kr. | 88 | 8,0 | Rødovre |
| 38 | Region Hovedstadens Ejendomsservice ApS | 36,0% | 494.420 kr. | 2 | 4,8 | Rødovre |
| 39 | FM SERVICE ApS | 31,8% | 1,0 mio. kr. | 5 | 4,8 | Rødovre |
| 40 | MB Management ApS | 26,0% | 599.012 kr. | 2 | 5,1 | Rødovre |
| 41 | SUPER TOTAL SERVICE ApS | 25,8% | 5,6 mio. kr. | 14 | 5,7 | Rødovre |
| 42 | Alfa-Z A/S | 18,4% | 17,9 mio. kr. | 54 | 7,0 | Rødovre |
| 43 | Tysk Byg ApS | 15,9% | 731.279 kr. | 2 | 3,7 | Rødovre |
| 44 | PR CLEANTECH ApS | 13,2% | 4,5 mio. kr. | 15 | 4,4 | Rødovre |
| 45 | CleanCircle ApS | 12,2% | 1,5 mio. kr. | 6 | 4,8 | Rødovre |
| 46 | Farson Rengøring ApS | 9,6% | 2,1 mio. kr. | 7 | 3,8 | Rødovre |
| 47 | J.K. Ejendomsservice ApS | 9,0% | 1,6 mio. kr. | 5 | 3,3 | Rødovre |
| 48 | Zea Service ApS | 8,7% | 969.814 kr. | 1 | 4,3 | Rødovre |
| 49 | EcoCleaning ApS | 4,3% | 777.372 kr. | 13 | 3,5 | Rødovre |
| 50 | Clean Service ApS | -0,8% | 362.262 kr. | 2 | 3,1 | Rødovre |
Ranglisten dækker alle 59 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i rødovre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Elite Maintenance ApS med 100,0%, efterfulgt af M2 Multiservice ApS (100,0%) og XPERT HOLDING ApS (99,9%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.