| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | EJENDOMSSELSKABET EVENTYRVEJ ApS | 100,0% | -1.875 kr. | — | 8,1 | Ringsted |
| 2 | MILATO ApS | 91,9% | 1,5 mio. kr. | 6 | 5,2 | Ringsted |
| 3 | Klarus ApS | 79,5% | 1,1 mio. kr. | 2 | 6,0 | Ringsted |
| 4 | Aagaard Facility ApS | 76,9% | 6,0 mio. kr. | 2 | 6,9 | Ringsted |
| 5 | Tinghus Ejendomsservice ApS | 73,6% | — | 1 | 6,3 | Ringsted |
| 6 | CCS Group ApS | 71,2% | 1,0 mio. kr. | 2 | 7,1 | Sorø |
| 7 | JNA Service ApS | 66,4% | 28.000 kr. | — | 7,3 | Ringsted |
| 8 | Sjællands Skadedyrsservice ApS | 64,1% | 1,5 mio. kr. | 3 | 6,8 | Ringsted |
| 9 | Andersen Trade ApS | 62,0% | — | — | 6,3 | Ringsted |
| 10 | Multi Service Estate ApS | 62,0% | 3,2 mio. kr. | 9 | 6,7 | Ringsted |
| 11 | EJENDOMSSELSKABET CHR. OG K. BANG ApS | 61,1% | 511.992 kr. | 3 | 6,8 | Ringsted |
| 12 | HØCHENDORFF ApS | 58,8% | 2,7 mio. kr. | 2 | 7,4 | Ringsted |
| 13 | ALT PÅ DET RENE ApS | 57,6% | 11,1 mio. kr. | 29 | 7,5 | Ringsted |
| 14 | Green Facility ApS | 57,2% | 71.119 kr. | 3 | 7,3 | Ringsted |
| 15 | Team Rengøring A/S | 56,7% | 37,7 mio. kr. | 117 | 8,5 | Ringsted |
| 16 | Skidt Pyt ApS | 51,9% | 314.510 kr. | 1 | 6,9 | Ringsted |
| 17 | MAPAW ANLÆG & VEDLIGEHOLDELSE ApS | 49,7% | 1,3 mio. kr. | 5 | 5,6 | Ringsted |
| 18 | Kongsgaard Entreprise ApS | 49,6% | 336.753 kr. | 1 | 6,8 | Ringsted |
| 19 | IC-Clean ApS | 47,7% | 3,0 mio. kr. | 9 | 6,4 | Ringsted |
| 20 | Masaitis Service ApS | 46,0% | 434.996 kr. | 1 | 5,2 | Ringsted |
| 21 | StopRotten ApS | 45,3% | 813.707 kr. | 2 | 5,5 | Ringsted |
| 22 | SEDA EJENDOMME ApS | 40,2% | 2,7 mio. kr. | — | 6,4 | Ringsted |
| 23 | Midtsjællands Rengøring ApS | 39,3% | 1,7 mio. kr. | 4 | 4,9 | Ringsted |
| 24 | CN Erhvervsrengøring Ringsted ApS | 38,8% | 2,7 mio. kr. | 4 | 5,8 | Ringsted |
| 25 | K&P Anlæg ApS | 35,6% | — | 5 | 5,6 | Ringsted |
| 26 | EGEMOSEN ApS | 31,2% | 209.491 kr. | — | 6,0 | Jystrup Midtsj |
| 27 | Team To ApS | 29,9% | 1,2 mio. kr. | 3 | 4,7 | Ringsted |
| 28 | Nordisk Multirens ApS | 24,7% | 421.275 kr. | 1 | 5,0 | Ringsted |
| 29 | RØR ApS | 12,1% | 10,0 mio. kr. | 22 | 4,8 | Ringsted |
| 30 | Primarens ApS | 8,5% | 220.635 kr. | 1 | 4,0 | Ringsted |
| 31 | ENERGIENS HUS ApS | 8,2% | 4,8 mio. kr. | 13 | 4,9 | Ringsted |
| 32 | UKA ApS | 3,2% | 161.349 kr. | 1 | 2,6 | Ringsted |
| 33 | Dan Solutions ApS | 0,8% | 589.200 kr. | 1 | 3,7 | Ringsted |
| 34 | Tue-C Ejendomsselskab ApS | 0,2% | 74.164 kr. | 3 | 2,5 | Ringsted |
| 35 | QUICK MOVE ApS | -10,1% | 1,1 mio. kr. | 2 | 2,7 | Ringsted |
| 36 | Alstrup Vinduespudsning & Erhvervsrengøring ApS | -15,5% | 811.114 kr. | 2 | 3,1 | Fjenneslev |
| 37 | NH HANDEL ApS | -8223,7% | 2.691 kr. | — | 4,8 | Ringsted |
37 af 37 | ||||||
Ranglisten dækker alle 37 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i ringsted sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er EJENDOMSSELSKABET EVENTYRVEJ ApS med 100,0%, efterfulgt af MILATO ApS (91,9%) og Klarus ApS (79,5%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.