| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | S.A. Totalservice ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Randers SV |
| 2 | PK Service & Montage ApS | 100,0% | -5.371 kr. | — | 7,0 | Randers SØ |
| 3 | Sigma Clean Service ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Randers NV |
| 4 | LD Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Randers NV |
| 5 | Unique Management ApS | 97,5% | 1,8 mio. kr. | 2 | 7,5 | Randers SØ |
| 6 | KaPa ApS | 96,3% | 67.677 kr. | 1 | 6,9 | Randers NV |
| 7 | DA Service Group ApS | 84,2% | 410.113 kr. | 6 | 5,8 | Randers NV |
| 8 | Renmic ApS | 80,3% | — | — | 6,9 | Randers NV |
| 9 | Entreprenørfirmaet Peter Kristensen ApS | 79,4% | 6,3 mio. kr. | 6 | 7,8 | Randers NØ |
| 10 | ASTA-EJENDOMME ApS | 78,9% | -410.898 kr. | 1 | 5,9 | Randers C |
| 11 | Midtjysk Afrensning ApS | 75,2% | -17.392 kr. | — | 6,4 | Randers SØ |
| 12 | H. C. Service ApS | 72,6% | 71.696 kr. | 2 | 5,1 | Fårup |
| 13 | EFFEKTIVT ApS | 72,3% | -6.659 kr. | — | 6,6 | Randers NØ |
| 14 | Jysk Ventilationsrens ApS | 69,5% | 151.824 kr. | — | 7,3 | Randers SØ |
| 15 | Fokuspro ApS | 69,4% | 1,2 mio. kr. | 2 | 6,8 | Randers SØ |
| 16 | Alge Eliten ApS | 69,2% | 1,2 mio. kr. | 3 | 6,7 | Randers SØ |
| 17 | RAM DANMARK ApS | 68,6% | 585.491 kr. | 2 | 6,6 | Randers NV |
| 18 | Classic Clean ApS | 67,7% | 20,4 mio. kr. | 50 | 8,1 | Randers SV |
| 19 | AMS Assentoft Holding ApS | 66,7% | 80.335 kr. | — | 6,5 | Randers SØ |
| 20 | CASA Byg & Service ApS | 65,1% | — | 2 | 6,1 | Gjerlev J |
| 21 | SOLUTUS A/S | 64,0% | 2,2 mio. kr. | 7 | 6,8 | Randers NV |
| 22 | MHA Anlægsgartner ApS | 63,1% | 431.828 kr. | 1 | 7,4 | Spentrup |
| 23 | FlexVirk ApS | 57,6% | 1,1 mio. kr. | 25 | 7,4 | Randers SV |
| 24 | SAMSON ApS | 57,5% | 10,9 mio. kr. | 16 | 8,1 | Randers NØ |
| 25 | PARK & LANDSKAB ApS | 54,0% | 4,5 mio. kr. | 8 | 6,6 | Randers SØ |
| 26 | Ebeltoft Entreprenørforretning ApS | 52,1% | 757.023 kr. | 1 | 5,5 | Randers SØ |
| 27 | HELSTED ANLÆG ApS | 47,5% | 3,3 mio. kr. | 6 | 6,9 | Randers NV |
| 28 | En Hjælpende Hånd ApS | 47,5% | 319.100 kr. | 5 | 5,6 | Randers SV |
| 29 | NK Rengøring ApS | 47,3% | 3,0 mio. kr. | 8 | 5,8 | Randers NØ |
| 30 | CdpFreelance ApS | 42,1% | 555.407 kr. | 1 | 5,6 | Randers SV |
| 31 | Bero ApS | 41,6% | 288.781 kr. | 1 | 5,9 | Randers NV |
| 32 | BUPTI ApS | 41,0% | 7.823 kr. | — | 5,7 | Randers NV |
| 33 | Heilmann Home ApS | 38,9% | 183.894 kr. | 1 | 5,6 | Randers SØ |
| 34 | Fivland ApS | 36,0% | — | 2 | 5,8 | Randers NV |
| 35 | FORSYNINGSSERVICE A/S | 22,1% | 7,5 mio. kr. | 13 | 5,0 | Randers SØ |
| 36 | DomusMax ApS | 21,4% | — | — | 5,4 | Gjerlev J |
| 37 | Neimann ApS | 20,8% | — | 8 | 4,9 | Randers SØ |
| 38 | KMK Erhvervsrengøring ApS | 13,4% | 8,2 mio. kr. | 55 | 5,9 | Randers SV |
| 39 | KEMPEL ApS | 11,2% | 548.763 kr. | 2 | 3,8 | Langå |
| 40 | Kronjysk Rengøring ApS | 4,3% | 2,8 mio. kr. | 10 | 3,5 | Randers SØ |
| 41 | Clave Services ApS | 3,5% | 1,1 mio. kr. | 2 | 3,1 | Randers NV |
| 42 | Assentoft Varmepumpeteknik ApS | -2,7% | 3.782 kr. | — | 3,1 | Randers SØ |
| 43 | Mul10-4maet ApS | -9,3% | 1,7 mio. kr. | 8 | 3,1 | Randers C |
| 44 | LB Living ApS | -11,6% | 11,4 mio. kr. | 1 | 3,7 | Randers SØ |
| 45 | Pureclean.eu ApS | -12,0% | -13.714 kr. | — | 3,9 | Randers NØ |
| 46 | KAMMI Byg ApS | -18,4% | -26.762 kr. | — | 4,8 | Randers NØ |
| 47 | Vorup Klinker ApS | -41,8% | 2,1 mio. kr. | 3 | 2,8 | Randers SV |
| 48 | PML Construction ApS | -121,0% | 523.902 kr. | 3 | 2,7 | Randers NV |
| 49 | HRB ApS | -132,4% | -41.717 kr. | — | 2,9 | Randers SØ |
| 50 | Kuld Ejendomsservice ApS | -138,9% | 69.125 kr. | 1 | 2,4 | Randers SV |
Ranglisten dækker alle 54 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i randers sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er S.A. Totalservice ApS med 100,0%, efterfulgt af PK Service & Montage ApS (100,0%) og Sigma Clean Service ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.