| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grøn Service ApS | 92,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Kirke Hyllinge |
| 2 | Kjærs Vinduespolering ApS | 91,3% | 1,1 mio. kr. | 3 | 6,8 | Hvalsø |
| 3 | BIO-TRADE ApS | 82,1% | 2,8 mio. kr. | 5 | 6,6 | Kirke Hyllinge |
| 4 | Krat & Ko ApS | 72,9% | 1,2 mio. kr. | 5 | 6,8 | Hvalsø |
| 5 | chr.entreprise ApS | 70,3% | 4.580 kr. | — | 6,3 | Roskilde |
| 6 | HCC VEJ & PARK ApS | 66,8% | 3,6 mio. kr. | 4 | 4,8 | Lejre |
| 7 | De Venlige Vinduespudsere ApS | 62,2% | 19.413 kr. | 1 | 7,0 | Lejre |
| 8 | ACTIV GROUP ApS | 59,1% | 36.381 kr. | 1 | 5,7 | Hvalsø |
| 9 | Vilhelmsson-Group ApS | 59,0% | 1,5 mio. kr. | 9 | 6,8 | Hvalsø |
| 10 | Kaos-vagten.dk ApS | 52,5% | 1,9 mio. kr. | 3 | 6,8 | Lejre |
| 11 | Green Ren Services ApS | 40,0% | 613.863 kr. | 3 | 5,7 | Kirke Såby |
| 12 | RICATCO REN ApS | 39,1% | 1,3 mio. kr. | 6 | 5,3 | Kirke Hyllinge |
| 13 | JUNCKERHAVEN ApS | 36,4% | 6,6 mio. kr. | 12 | 5,0 | Hvalsø |
| 14 | You´re Secure ApS | 31,5% | 4,2 mio. kr. | 3 | 5,5 | Roskilde |
| 15 | STANDARD RENGØRING ApS | 23,7% | 1,1 mio. kr. | 3 | 4,6 | Skibby |
| 16 | Proba Ejendomsservice ApS | 21,0% | 237.680 kr. | 3 | 4,4 | Kirke Hyllinge |
| 17 | Skov og Vand ApS | 19,9% | — | 1 | 3,6 | Kirke Hyllinge |
| 18 | LEG & LANDSKAB ApS | 16,2% | 1,6 mio. kr. | 6 | 4,4 | Kirke Hyllinge |
| 19 | Thorup MultiRens ApS | 7,2% | 120.763 kr. | 2 | 2,1 | Kirke Hyllinge |
| 20 | Nature Workplace ApS | 2,0% | -41.875 kr. | — | 3,3 | Roskilde |
| 21 | Norlin Wagyu ApS | -13,6% | 204.474 kr. | 1 | 3,8 | Kirke Hyllinge |
| 22 | JPS Anlæg ApS | -30,4% | 1,1 mio. kr. | 5 | 4,3 | Lejre |
| 23 | Mit Servicehus ApS | -40,2% | -43.911 kr. | 7 | 3,8 | Roskilde |
| 24 | OLE B. JØRGENSEN SERVICE APS | -3187,7% | — | — | 3,6 | Kirke Hyllinge |
24 af 24 | ||||||
Ranglisten dækker alle 24 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i lejre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Grøn Service ApS med 92,0%, efterfulgt af Kjærs Vinduespolering ApS (91,3%) og BIO-TRADE ApS (82,1%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.