| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KAAS Ejendom ApS | 100,0% | 305 kr. | — | 7,4 | Borup |
| 2 | STRANDENS HUS- OG HAVESERVICE A/S | 93,5% | 858.050 kr. | 1 | 6,4 | Køge |
| 3 | H.B. Multiservice ApS | 91,7% | -28.203 kr. | 1 | 5,7 | Bjæverskov |
| 4 | Insekta ApS | 82,8% | 1,0 mio. kr. | 1 | 7,5 | Køge |
| 5 | KØGES RENGØRING ApS | 82,6% | — | 30 | 7,6 | Køge |
| 6 | SN Energy ApS | 80,8% | — | — | 7,7 | Køge |
| 7 | Din Rengøring ApS | 80,0% | -5.000 kr. | — | 6,0 | Køge |
| 8 | Anlægsgartneren Morten Vind ApS | 78,7% | 2,9 mio. kr. | 4 | 5,3 | Herfølge |
| 9 | EPKL ApS | 77,3% | 304.215 kr. | 1 | 6,7 | Herfølge |
| 10 | Chr. Meyer ApS | 76,5% | 1,3 mio. kr. | 2 | 6,1 | Lille Skensved |
| 11 | Bøgeskov Rengøring ApS | 75,0% | 3,5 mio. kr. | 10 | 6,3 | Køge |
| 12 | TEOS HAVESERVICE ApS | 69,5% | 764.539 kr. | 2 | 6,4 | Lille Skensved |
| 13 | Everyday Super Service ApS | 67,5% | 7,4 mio. kr. | 6 | 7,0 | Køge |
| 14 | PRO PARKSERVICE APS | 67,5% | -679.174 kr. | 1 | 4,9 | Bjæverskov |
| 15 | Aprengo ApS | 66,1% | 6,0 mio. kr. | 85 | 8,5 | Bjæverskov |
| 16 | Deluxe haveservice ApS | 62,0% | 178.281 kr. | 1 | 5,5 | Hedehusene |
| 17 | Køge Bugt Byg og Anlæg ApS | 59,8% | — | 2 | 6,8 | Køge |
| 18 | Ferieejendomme ApS | 58,3% | 9.993 kr. | — | 8,0 | Køge |
| 19 | RENGØRINGSFIRMAET BIRTHE LUND ApS | 58,2% | 3,1 mio. kr. | 3 | 7,5 | Lille Skensved |
| 20 | A.N. Ejendomsservice ApS | 57,1% | — | 3 | 6,6 | Køge |
| 21 | KØGE BUGT EJENDOMSSERVICE A/S | 55,4% | 1,2 mio. kr. | 3 | 6,5 | Tureby |
| 22 | AHS Anlægsgartner ApS | 55,0% | 885.720 kr. | 1 | 6,9 | Herfølge |
| 23 | TTK ApS | 52,9% | 207.814 kr. | 1 | 6,8 | Køge |
| 24 | RN Ejendomsservice ApS | 49,6% | 1,7 mio. kr. | 2 | 6,8 | Køge |
| 25 | MV POLERING A/S | 47,9% | 49,3 mio. kr. | 90 | 8,6 | Køge |
| 26 | MAYDAY VINDUESPOLERING ApS | 47,2% | 2,8 mio. kr. | 6 | 6,9 | Køge |
| 27 | CC VÆKST ApS | 41,9% | 6,2 mio. kr. | 19 | 6,6 | Borup |
| 28 | Fischer og Danielsson ApS | 41,8% | 959.946 kr. | 2 | 6,4 | Herfølge |
| 29 | TEIGEN ApS | 40,4% | 10,5 mio. kr. | 20 | 7,5 | Herfølge |
| 30 | Ørn miljø rengøring ApS | 39,5% | 3,0 mio. kr. | 10 | 5,5 | Bjæverskov |
| 31 | PUGGAARDS SERVICE A/S | 39,5% | 3,1 mio. kr. | 3 | 6,4 | Herfølge |
| 32 | ES Security aps | 38,5% | 3,1 mio. kr. | 10 | 5,3 | Lille Skensved |
| 33 | Atea Anlæg ApS | 37,7% | 277.719 kr. | 1 | 5,4 | Borup |
| 34 | J.S.HANGÅRD ApS | 37,2% | 655.537 kr. | 2 | 4,8 | Køge |
| 35 | Design Landskab & Brolægning ApS | 36,9% | 4,1 mio. kr. | 2 | 5,9 | Borup |
| 36 | Hedan Aps | 36,4% | — | 6 | 6,0 | Køge |
| 37 | Keeperz ApS | 36,4% | 16,7 mio. kr. | 57 | 7,9 | Borup |
| 38 | JOHANS SLAMSUGER OG VINTERSERVICE ApS | 33,0% | — | 1 | 5,4 | Bjæverskov |
| 39 | Christensen ApS | 30,1% | 138.999 kr. | 1 | 4,0 | Herfølge |
| 40 | SERVICEGÅRDEN KØGE ApS | 29,3% | 2,7 mio. kr. | 1 | 5,2 | Køge |
| 41 | Kjærgaard Service ApS | 27,1% | 2,0 mio. kr. | 8 | 4,4 | Herfølge |
| 42 | Røpke ApS | 19,6% | 1,4 mio. kr. | 3 | 4,2 | Køge |
| 43 | Anlægsgartnerfirmaet Dahlgaard ApS | 17,2% | 8,8 mio. kr. | 26 | 5,6 | Køge |
| 44 | UNITED FACILITY PARTNERS A/S | 15,0% | 14,2 mio. kr. | 106 | 6,2 | Køge |
| 45 | JD ENTREPRISE ApS | 14,9% | 22,8 mio. kr. | 19 | 4,9 | Lille Skensved |
| 46 | Bust Byg & Renovering ApS | 14,1% | 2,5 mio. kr. | 3 | 5,7 | Ringsted |
| 47 | Danmarks Expressen Aps | 13,3% | 1,4 mio. kr. | 21 | 4,9 | Køge |
| 48 | Stjerne Enterprise ApS | 12,2% | -14.953 kr. | 3 | 3,5 | Borup |
| 49 | Anlægsgartner Erik Falkenberg ApS | 9,1% | 1,3 mio. kr. | 1 | 5,7 | Køge |
| 50 | Iversen & Bruun ApS | -6,8% | 2,1 mio. kr. | 3 | 3,8 | Køge |
Ranglisten dækker alle 58 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i køge sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er KAAS Ejendom ApS med 100,0%, efterfulgt af STRANDENS HUS- OG HAVESERVICE A/S (93,5%) og H.B. Multiservice ApS (91,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.