| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | EJENDOMSANPARTSSELSKABET AF 31. MAJ 1996 | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | København Ø |
| 2 | ApS KOMPLEMENTARSELSKABET OSNABRÜCK, TYSKLAND | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | København K |
| 3 | AGC Copenhagen ApS | 100,0% | -12.262 kr. | 6 | 5,5 | København SV |
| 4 | HOVEDSTADENS ERHVERVS RENGØRING ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,3 | København Ø |
| 5 | MSB Udlejning ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | København Ø |
| 6 | Aurelian ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | København Ø |
| 7 | Prostep ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | København K |
| 8 | Octo Ejendomsservice ApS | 100,0% | 2.188 kr. | 1 | 5,1 | København K |
| 9 | Antons Service ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Vanløse |
| 10 | BW Ejendomme ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Brønshøj |
| 11 | Green Pitches ApS | 100,0% | 2,3 mio. kr. | 19 | 6,7 | København K |
| 12 | SOA KBH ApS | 100,0% | — | 2 | 5,4 | København S |
| 13 | Byggeri-fabrikken ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | København S |
| 14 | Royal Global ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | København S |
| 15 | Servicehelper ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | København S |
| 16 | Scandic Pair ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 4,9 | København Ø |
| 17 | Service Pro ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | København N |
| 18 | NB Enterprise ApS | 100,0% | 0 kr. | 3 | 6,3 | Brønshøj |
| 19 | Nordic Solution Service ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | København SV |
| 20 | Solo Nina ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | København K |
| 21 | Snc rengøring ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,9 | København NV |
| 22 | Molavia Facility ApS | 100,0% | — | 2 | 6,3 | København NV |
| 23 | Hovedstadens Have & Håndværk ApS | 100,0% | 1,1 mio. kr. | 2 | 7,3 | København NV |
| 24 | Amri Corp ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | København NV |
| 25 | Trekantens Rengøringsservice ApS | 100,0% | 0 kr. | 3 | 6,2 | København S |
| 26 | Dit rengøringsfirma ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 7,0 | Valby |
| 27 | JE Drift ApS | 100,0% | — | 29 | 7,9 | København NV |
| 28 | Nordic Air Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | København V |
| 29 | Uffe Iversen Holding ApS | 99,6% | — | 1 | 6,2 | København Ø |
| 30 | Vigerslev Services ApS | 99,6% | -11.025 kr. | — | 7,1 | Valby |
| 31 | ApS KOMPLEMENTARSELSKABET HILLERØD II | 99,5% | -5.000 kr. | — | 6,9 | Aalborg |
| 32 | Focus Estate ApS | 99,3% | 629.301 kr. | 1 | 6,3 | København S |
| 33 | Nordic Properties ApS | 99,0% | -715.439 kr. | 1 | 5,7 | København K |
| 34 | DM GRUPPEN ApS | 98,5% | 0 kr. | — | 6,0 | København NV |
| 35 | Copenhagen Partners ApS | 98,4% | 18.458 kr. | 1 | 6,0 | København K |
| 36 | KØBMAGERGADE 30. 1998 ApS | 98,3% | 32.000 kr. | — | 8,7 | København SV |
| 37 | Gumbusters ApS | 98,2% | 88.451 kr. | — | 6,7 | Vanløse |
| 38 | DMZ EJENDOMSSERVICE ApS | 98,1% | 172.161 kr. | 1 | 6,0 | København N |
| 39 | JOJOS ApS | 97,8% | 19.779 kr. | 1 | 7,2 | Vanløse |
| 40 | APTO ApS | 97,1% | 51.173 kr. | — | 7,1 | Nordhavn |
| 41 | ApS KOMPLEMENTARSELSKABET BIGGIN STREET, DOVER | 96,3% | -1.900 kr. | — | 7,5 | København Ø |
| 42 | REVISIONSFIRMAET TORBEN HULT ApS | 94,8% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,6 | København K |
| 43 | Selected Invest A/S | 94,4% | -85.359 kr. | 2 | 6,8 | København K |
| 44 | STRONG BOHNES ApS | 93,5% | -8.225 kr. | — | 5,7 | København V |
| 45 | Genco Group ApS | 93,0% | -39.500 kr. | — | 6,7 | København K |
| 46 | RenAltan ApS | 92,2% | 551.123 kr. | 2 | 6,1 | København S |
| 47 | Joensen Service ApS | 90,4% | 41.403 kr. | — | 7,6 | Valby |
| 48 | KHRS ApS | 90,0% | 34,6 mio. kr. | 113 | 8,9 | København NV |
| 49 | Den Studios Denmark ApS | 89,1% | -1.240.687 kr. | — | 7,2 | Nordhavn |
| 50 | K & C SERVICES ApS | 88,6% | 865.102 kr. | 2 | 6,2 | Valby |
Ranglisten dækker alle 318 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i københavn sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er EJENDOMSANPARTSSELSKABET AF 31. MAJ 1996 med 100,0%, efterfulgt af ApS KOMPLEMENTARSELSKABET OSNABRÜCK, TYSKLAND (100,0%) og AGC Copenhagen ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.