| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Plejex ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Ishøj |
| 2 | IC-NITO HOLDING ApS | 93,3% | -65.776 kr. | — | 7,4 | Ishøj |
| 3 | Tolles Multiservice ApS | 74,9% | 443.398 kr. | 1 | 6,7 | Ishøj |
| 4 | Secureonce ApS | 70,1% | -947 kr. | — | 6,9 | Ishøj |
| 5 | Vekta Rengøring ApS | 65,1% | -13.952 kr. | 1 | 5,3 | Taastrup |
| 6 | IC-NITO ApS | 62,1% | 3,0 mio. kr. | 6 | 7,7 | Ishøj |
| 7 | LEMA SYSTEM - SERVICE ApS | 61,1% | — | 10 | 7,5 | Ishøj |
| 8 | I & M ApS | 61,0% | — | 1 | 6,0 | Ishøj |
| 9 | RENCO UDENDØRSSERVICE ApS | 59,3% | 1,5 mio. kr. | 3 | 6,3 | Ishøj |
| 10 | Vestegnens Vinduespudser ApS | 57,9% | 257.899 kr. | 3 | 5,3 | Ishøj |
| 11 | EveCLEAN ApS | 57,4% | — | 4 | 6,4 | Ishøj |
| 12 | UWP POVLSEN ApS | 57,4% | 826.327 kr. | 3 | 5,9 | Ishøj |
| 13 | MC Multiservice APS | 50,6% | 596.415 kr. | 6 | 5,0 | Ishøj |
| 14 | Juvel Ejendomsservice ApS. | 49,1% | 1,6 mio. kr. | 6 | 6,4 | Ishøj |
| 15 | Kasva CleanersS ApS | 47,2% | -35.840 kr. | — | 6,5 | Ishøj |
| 16 | NINAS RENGØRING ApS | 45,4% | 1,0 mio. kr. | 2 | 5,7 | Ishøj |
| 17 | GOLDEN GROUP ApS | 45,4% | 2,6 mio. kr. | 9 | 6,5 | Taastrup |
| 18 | Halifax Service ApS | 42,2% | -8.010 kr. | 4 | 4,1 | Ishøj |
| 19 | SANDRA ApS | 39,2% | — | 2 | 5,8 | Taastrup |
| 20 | PANORAMA ApS | 38,9% | 9,4 mio. kr. | 18 | 7,0 | Ishøj |
| 21 | TEAM3SERVICE ApS | 36,3% | 12,6 mio. kr. | 28 | 5,7 | Ishøj |
| 22 | Dansk Handy Service ApS | 31,6% | 1,2 mio. kr. | 5 | 4,6 | Ishøj |
| 23 | Iris Service ApS | 27,5% | 798.420 kr. | 1 | 5,4 | Ishøj |
| 24 | Event ApS | 25,1% | 3,9 mio. kr. | 68 | 6,8 | Hedehusene |
| 25 | Ecogenie ApS | 20,2% | 2,0 mio. kr. | 5 | 4,6 | Ishøj |
| 26 | ANTICIMEX A/S | 15,2% | 68,0 mio. kr. | 76 | 7,0 | Ishøj |
| 27 | TNC Ejendomsservice ApS | 14,4% | 334.859 kr. | 1 | 3,3 | Ishøj |
| 28 | DANSK ALARM OG HUNDETJENESTE ApS | 12,0% | 1,5 mio. kr. | 5 | 4,1 | Ishøj |
| 29 | Nordisk Naturel ApS | 6,3% | -11.308 kr. | 1 | 3,3 | Ishøj |
| 30 | Jr Erhverv ApS | 4,0% | — | 1 | 2,4 | Taastrup |
| 31 | Hjalthor Danmark ApS | 3,6% | 8,7 mio. kr. | 32 | 4,9 | Ishøj |
| 32 | Leo-Ren ApS | -3,5% | 1,0 mio. kr. | 2 | 2,8 | Ishøj |
| 33 | Laserren ApS | -8,1% | -33.324 kr. | — | 3,2 | Ishøj |
| 34 | Eska-byg ApS | -13,5% | 374.533 kr. | 1 | 2,7 | Ishøj |
| 35 | The Super Service ApS | -18,6% | 425.286 kr. | 6 | 2,3 | Ishøj |
| 36 | Detailing studio ApS | -14611,0% | 187.405 kr. | 3 | 2,7 | Ishøj |
36 af 36 | ||||||
Ranglisten dækker alle 36 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i ishøj sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Plejex ApS med 100,0%, efterfulgt af IC-NITO HOLDING ApS (93,3%) og Tolles Multiservice ApS (74,9%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.