| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AG Copenhagen ApS | 100,0% | -50.935 kr. | 3 | 5,1 | Hvidovre |
| 2 | EHN WHOLESALE ApS | 99,8% | -19.268 kr. | 1 | 5,9 | Hvidovre |
| 3 | HIMMERIGE ApS | 99,2% | 278.147 kr. | — | 8,2 | Hvidovre |
| 4 | GRØN ENTREPRISE HOLDING ApS | 97,9% | — | — | 6,7 | Hvidovre |
| 5 | FLYT OG BO ApS | 95,3% | -40.951 kr. | — | 6,3 | Hvidovre |
| 6 | Jensen Kan ApS | 86,3% | 304.668 kr. | — | 7,7 | Hvidovre |
| 7 | HK Service ApS | 80,7% | 0 kr. | — | 7,3 | Hvidovre |
| 8 | Zimpli ApS | 80,6% | — | 1 | 6,1 | Hvidovre |
| 9 | Nordisk Skadedyrsservice ApS | 76,3% | 747.803 kr. | 2 | 7,1 | Rødovre |
| 10 | Polygon A/S | 73,0% | 457,6 mio. kr. | 388 | 8,7 | Hvidovre |
| 11 | Tennberg Rengøring ApS | 72,9% | 4,9 mio. kr. | 21 | 6,9 | Hvidovre |
| 12 | Perfect Cleaning ApS | 67,3% | 8,1 mio. kr. | 12 | 6,9 | Hvidovre |
| 13 | FLISEGARTNEREN.DK ApS | 63,1% | 279.233 kr. | 1 | 5,3 | Hvidovre |
| 14 | IQ Service ApS | 61,0% | 862.748 kr. | 1 | 5,7 | Hvidovre |
| 15 | GRØN ENTREPRISE A/S | 61,0% | 7,5 mio. kr. | 13 | 7,5 | Hvidovre |
| 16 | DANSK PLANRENGØRING ApS | 60,2% | 2,4 mio. kr. | 5 | 5,8 | Hvidovre |
| 17 | REZ RENGØRING SERVICE ApS | 59,5% | 7,6 mio. kr. | 16 | 7,0 | Hvidovre |
| 18 | A TEC ApS | 59,2% | 1,0 mio. kr. | 2 | 5,7 | Hvidovre |
| 19 | Eurologistik ApS | 58,7% | 1,6 mio. kr. | 24 | 7,5 | Hvidovre |
| 20 | GLOBEL EJENDOMSSERVICE A/S | 56,2% | 10,2 mio. kr. | 22 | 7,3 | Hvidovre |
| 21 | Top til Bund Anlægsgartner ApS | 52,2% | 904.220 kr. | 1 | 6,4 | Rødovre |
| 22 | RS COPENHAGEN SOLUTION ApS | 52,0% | 168.605 kr. | 10 | 7,0 | Hvidovre |
| 23 | Omegnens Vicevært Service ApS | 50,5% | 500.478 kr. | 1 | 6,5 | Hvidovre |
| 24 | SØREN'S ApS | 50,2% | 2,5 mio. kr. | 8 | 6,8 | Hvidovre |
| 25 | HP EJENDOMSSERVICE ApS | 45,6% | 16,4 mio. kr. | 14 | 5,9 | Hvidovre |
| 26 | Eliteholdets Borgerservice ApS | 45,0% | 1,1 mio. kr. | 2 | 5,9 | Hvidovre |
| 27 | Recover ApS | 42,7% | 325,6 mio. kr. | 305 | 8,1 | Hvidovre |
| 28 | FAKS ApS | 42,6% | 1,2 mio. kr. | 9 | 5,3 | Hvidovre |
| 29 | Trappespecialisten ApS | 41,5% | 1,7 mio. kr. | 7 | 4,9 | Hvidovre |
| 30 | Suveren A/S | 37,9% | 16,4 mio. kr. | 97 | 7,7 | Hvidovre |
| 31 | Suveren Byggepladsservice ApS | 37,4% | 13,5 mio. kr. | 26 | 7,0 | Hvidovre |
| 32 | Premium Service ApS | 35,0% | -1.592 kr. | 2 | 3,8 | Hvidovre |
| 33 | KløverRen ApS | 34,7% | 16,9 mio. kr. | 101 | 7,6 | Hvidovre |
| 34 | JBF Service ApS | 34,3% | — | 4 | 5,4 | Hvidovre |
| 35 | HVIDOVRE RENGØRINGS SERVICE ApS | 30,8% | 1,6 mio. kr. | 5 | 5,8 | Hvidovre |
| 36 | Suveren Hotelservice ApS | 30,4% | 7,1 mio. kr. | 25 | 6,0 | Hvidovre |
| 37 | Faciliteam ApS | 28,7% | -9.939 kr. | — | 4,9 | Hvidovre |
| 38 | Specialised Service ApS | 26,2% | 5,1 mio. kr. | 24 | 5,9 | Hvidovre |
| 39 | DE 5 STJERNER ApS | 25,8% | 339,2 mio. kr. | 1.194 | 8,9 | Hvidovre |
| 40 | Evas ApS | 19,9% | -49.802 kr. | 2 | 3,6 | Hvidovre |
| 41 | SH vest ApS | 19,5% | 236.974 kr. | — | 6,1 | Hvidovre |
| 42 | Lynge Byg ApS | 14,5% | 2,2 mio. kr. | 8 | 5,1 | Hvidovre |
| 43 | Truee Service ApS | 12,8% | 2,7 mio. kr. | 17 | 4,2 | Hvidovre |
| 44 | SBO BYG OG SERVICE ApS | 8,1% | 254.378 kr. | 1 | 4,6 | Hvidovre |
| 45 | TIP TOP EJENDOMSSERVICE ApS | 8,0% | 24,2 mio. kr. | 79 | 6,4 | Hvidovre |
| 46 | FLEXKOS ADMINISTRATION ApS | 6,2% | 4,3 mio. kr. | 6 | 4,4 | Hvidovre |
| 47 | Voldik Ejendomsservice ApS | 5,9% | 1,2 mio. kr. | 3 | 4,0 | Hvidovre |
| 48 | Agit Pleje ApS | -14,3% | 699.291 kr. | 0 | 3,3 | Hvidovre |
| 49 | K.B. RENGØRING ApS | -16,0% | 221.388 kr. | 2 | 3,3 | Hvidovre |
| 50 | Specialised ppl ApS | -23,4% | 26,7 mio. kr. | 110 | 3,8 | Hvidovre |
Ranglisten dækker alle 61 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i hvidovre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er AG Copenhagen ApS med 100,0%, efterfulgt af EHN WHOLESALE ApS (99,8%) og HIMMERIGE ApS (99,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.