| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Brug for en hånd ApS | 97,9% | — | — | 6,7 | Hedehusene |
| 2 | EJVIND K. MADSEN ApS | 94,7% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,4 | Taastrup |
| 3 | Stay Clean ApS | 93,0% | 234.600 kr. | 1 | 5,9 | Ishøj |
| 4 | DAHLS ELKØB A/S | 87,0% | -53.098 kr. | 1 | 6,0 | Taastrup |
| 5 | BILLE ApS | 83,9% | 1,9 mio. kr. | 2 | 7,0 | Hedehusene |
| 6 | AFS ApS | 78,6% | 13.573 kr. | 1 | 6,9 | Taastrup |
| 7 | RService ApS | 74,9% | — | 1 | 6,5 | Taastrup |
| 8 | HAVE & ANLÆG ApS | 73,3% | 213.628 kr. | 1 | 4,6 | Hedehusene |
| 9 | KVIK-OP RENGØRINGSSELSKAB ApS | 70,2% | 345.384 kr. | 2 | 6,4 | Taastrup |
| 10 | ASAP ApS | 69,8% | 13,4 mio. kr. | 24 | 8,2 | Taastrup |
| 11 | MÜLLER EJENDOMSSERVICE APS | 69,6% | 287.090 kr. | 1 | 6,6 | Taastrup |
| 12 | Fagmatch ApS | 65,2% | -1.286 kr. | — | 6,8 | Taastrup |
| 13 | DANSK SKADEDYRS SERVICE ApS | 63,9% | 6,4 mio. kr. | 7 | 7,1 | Taastrup |
| 14 | NANOSTONE ApS | 63,8% | 28,7 mio. kr. | 75 | 7,8 | Hedehusene |
| 15 | Global Staffify ApS | 61,7% | 65.604 kr. | 1 | 4,6 | Taastrup |
| 16 | ANLÆGSGARTNERMESTER OVE JENSEN ApS | 60,9% | 3,0 mio. kr. | 4 | 7,4 | Hedehusene |
| 17 | FlotClean ApS | 59,3% | 2,9 mio. kr. | 9 | 6,7 | Hedehusene |
| 18 | Niva Byg & Montage ApS | 56,3% | 8,0 mio. kr. | 12 | 6,6 | Hedehusene |
| 19 | Dybkær ApS | 53,3% | 782.115 kr. | 1 | 6,0 | Taastrup |
| 20 | Yuup Lop ApS | 52,7% | 8.476 kr. | 1 | 4,7 | Taastrup |
| 21 | Rengøringsfirma København ApS | 51,7% | 4,4 mio. kr. | 9 | 7,2 | Taastrup |
| 22 | HENRIK RAVN TRÆPLEJE ApS | 50,5% | 8,0 mio. kr. | 13 | 6,8 | Taastrup |
| 23 | MAMOBA ApS | 48,6% | 12,1 mio. kr. | 9 | 7,1 | Taastrup |
| 24 | RENGØRINGS-SPECIALISTERNE ApS | 46,9% | 507.637 kr. | 1 | 4,7 | Hedehusene |
| 25 | PlusRen ApS | 45,0% | 10,4 mio. kr. | 38 | 7,3 | Taastrup |
| 26 | Mulbjerg Ejendomsservice ApS | 44,7% | 7,2 mio. kr. | 14 | 6,0 | Taastrup |
| 27 | F. J. POULSEN A/S | 41,9% | 30,1 mio. kr. | 55 | 7,8 | Taastrup |
| 28 | Berg rengøring service ApS | 40,0% | 906.393 kr. | 4 | 4,7 | Taastrup |
| 29 | Anders Andersen's Rengøring A/S | 39,4% | 572,8 mio. kr. | 1.072 | 7,9 | Taastrup |
| 30 | Flora Rengøring ApS | 37,1% | 925.597 kr. | 9 | 5,8 | Hedehusene |
| 31 | Niels Bille Vinduespolering ApS | 36,9% | 615.815 kr. | 2 | 5,9 | Hedehusene |
| 32 | DEN RENE FACADE ApS | 34,5% | — | 4 | 5,9 | Hedehusene |
| 33 | KD Group ApS | 32,2% | 1,2 mio. kr. | 5 | 5,7 | Taastrup |
| 34 | Shine Cleaning Service ApS | 28,3% | 810.745 kr. | 3 | 5,2 | Taastrup |
| 35 | MULTIFLEX GRUPPEN ApS | 27,5% | 1,7 mio. kr. | 4 | 6,2 | Taastrup |
| 36 | SGUE ApS | 22,0% | 2,0 mio. kr. | 3 | 4,9 | Taastrup |
| 37 | Herbel ApS | 19,7% | 510.092 kr. | 1 | 4,6 | Taastrup |
| 38 | AI Multiservice ApS | 19,5% | 1,7 mio. kr. | 8 | 4,6 | Taastrup |
| 39 | Mendole A/S | 19,3% | 126,9 mio. kr. | 12 | 5,8 | Hedehusene |
| 40 | QM Rengøring ApS | 15,4% | 2,3 mio. kr. | 14 | 4,4 | Taastrup |
| 41 | JC Anlæg ApS | 13,8% | 1,9 mio. kr. | 4 | 3,8 | Hedehusene |
| 42 | Himmel Service ApS | 9,5% | 1,2 mio. kr. | 14 | 3,9 | Taastrup |
| 43 | Havemand Olsen ApS | 4,0% | 258.465 kr. | 2 | 3,7 | Hedehusene |
| 44 | Nordisk Service.ApS | -1,8% | 28.211 kr. | 1 | 2,6 | Taastrup |
| 45 | Anmurh ApS | -19,9% | 4,4 mio. kr. | 30 | 3,5 | Taastrup |
| 46 | Loddo Services ApS | -22,2% | 54.567 kr. | 1 | 2,3 | Hedehusene |
| 47 | IngRima Rengøring ApS | -25,4% | — | 9 | 2,6 | Hedehusene |
| 48 | STENBJERGGAARD SERVICE ApS | -80,4% | -200.055 kr. | 1 | 2,8 | Taastrup |
| 49 | Clean & Care ApS | -100,4% | 7,1 mio. kr. | 29 | 3,9 | Taastrup |
| 50 | ZH Service ApS | -142,8% | 173.859 kr. | 1 | 2,3 | Taastrup |
Ranglisten dækker alle 59 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i høje-taastrup sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Brug for en hånd ApS med 97,9%, efterfulgt af EJVIND K. MADSEN ApS (94,7%) og Stay Clean ApS (93,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.