| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Total-Koncept P/S | 97,5% | 7,6 mio. kr. | 19 | 6,1 | Hillerød |
| 2 | LENNEYS NATURPLEJE ApS | 95,7% | — | 2 | 7,0 | Hillerød |
| 3 | M. S. ANLÆGS- OG ENTREPRENØRSERVICE ApS | 95,3% | 5,1 mio. kr. | 5 | 6,9 | Hillerød |
| 4 | TOTALKONCEPT ApS | 93,6% | -543 kr. | — | 7,2 | Hillerød |
| 5 | RENSAM ApS | 93,6% | 38.281 kr. | 1 | 6,3 | Hillerød |
| 6 | PRIMA-RENT ApS | 93,5% | 105.212 kr. | 2 | 5,7 | Hillerød |
| 7 | HIG Ejendomsservice ApS | 91,1% | 1,5 mio. kr. | 2 | 6,0 | Hillerød |
| 8 | Flower Termisk Aps | 88,6% | — | 1 | 7,3 | Hillerød |
| 9 | Entreprenørfirmaet Thillemann ApS | 88,6% | 26.902 kr. | — | 7,4 | Gørløse |
| 10 | JENS H. JENSEN ApS | 88,2% | — | 3 | 7,2 | Allerød |
| 11 | AnSvar Holding ApS | 77,1% | 619.176 kr. | — | 6,8 | Hillerød |
| 12 | Ullerød Byg & Anlæg ApS | 77,0% | 431.881 kr. | 2 | 5,5 | Hillerød |
| 13 | ANLÆGSGARTNER KIM ANDERSEN ApS | 74,2% | 350.542 kr. | 1 | 5,3 | Gørløse |
| 14 | MICHAEL ANDREASEN A/S | 73,2% | 4,0 mio. kr. | 5 | 6,5 | Slangerup |
| 15 | SHINE SERVICE ApS | 69,1% | 7,8 mio. kr. | 25 | 7,5 | Hillerød |
| 16 | LetEjendom ApS | 68,8% | -5.453 kr. | — | 7,5 | Hillerød |
| 17 | Havens Nøgle ApS | 66,8% | 5,8 mio. kr. | 18 | 7,1 | Skævinge |
| 18 | TULSTRUP EJENDOMSSERVICE OG VINDUESPOLERING ApS | 64,8% | 954.725 kr. | 3 | 6,8 | Skævinge |
| 19 | ALTID RENT ApS | 64,4% | 4,7 mio. kr. | 12 | 7,5 | Hillerød |
| 20 | KLIMA RENGØRING ApS | 61,7% | 514.995 kr. | 3 | 6,1 | Hillerød |
| 21 | NK Outdoor ApS | 60,8% | 39.977 kr. | — | 5,9 | Hillerød |
| 22 | RENGØRINGSSELSKABET NORDEN ApS | 56,8% | 101.930 kr. | 5 | 6,2 | Hillerød |
| 23 | Danpest ApS | 54,7% | — | 2 | 6,8 | Hillerød |
| 24 | FF Ejendomme & Service ApS | 54,4% | — | 1 | 7,1 | Hillerød |
| 25 | TAGRENS A/S | 52,6% | 4,9 mio. kr. | 8 | 7,0 | Hillerød |
| 26 | Danvision ApS | 49,5% | 933.668 kr. | 4 | 5,7 | Skævinge |
| 27 | SRS MULTISERVICE ApS | 46,9% | 12,7 mio. kr. | 67 | 7,2 | Hillerød |
| 28 | K.R.P ApS | 45,5% | 1,0 mio. kr. | 1 | 5,2 | Skævinge |
| 29 | MH KRAN & TRANSPORT ApS | 44,2% | 712.551 kr. | 1 | 5,5 | Slangerup |
| 30 | A HAND IN TIME ApS | 43,8% | — | 1 | 4,4 | Hillerød |
| 31 | AB ANLÆG & BELÆGNING ApS | 42,4% | 2,4 mio. kr. | 5 | 6,3 | Skævinge |
| 32 | KJØLLER & KROGH A/S | 36,5% | 3,5 mio. kr. | 8 | 5,7 | Skævinge |
| 33 | NV Ejendomsservice 2020 ApS | 33,6% | 1,2 mio. kr. | 3 | 5,1 | Hillerød |
| 34 | GORRISSEN HANDEL OG SERVICE ApS | 32,8% | 72.151 kr. | — | 6,8 | Hillerød |
| 35 | OLESEN ANLÆG ApS | 25,7% | 1,0 mio. kr. | 1 | 5,7 | Hillerød |
| 36 | KAARE ANLÆGSGARTNERI A/S | 25,1% | 7,1 mio. kr. | 17 | 5,4 | Skævinge |
| 37 | FMT A/S | 25,1% | 9,5 mio. kr. | 6 | 5,9 | Hillerød |
| 38 | ARENDS SERVICE ApS | 20,8% | 87.321 kr. | 1 | 4,7 | Hillerød |
| 39 | ALVANG ApS | 14,5% | 204.242 kr. | 1 | 3,8 | Hillerød |
| 40 | LMG Service ApS | 13,0% | 1,3 mio. kr. | 4 | 4,8 | Hillerød |
| 41 | Viburnum ApS | 12,3% | 218.850 kr. | 1 | 4,7 | Hillerød |
| 42 | CE Service ApS | 11,0% | 6,8 mio. kr. | 26 | 5,0 | Hillerød |
| 43 | Martus Service ApS | 1,8% | 259.307 kr. | 2 | 2,9 | Hillerød |
| 44 | A-Teams ApS | -6,4% | 5,0 mio. kr. | 14 | 3,9 | Slangerup |
| 45 | JCC Holding ApS | -70,4% | -3.750 kr. | — | 5,3 | Hillerød |
| 46 | CCJ EJENDOMSSERVICE ApS | -75,0% | 774.399 kr. | 5 | 3,0 | Hillerød |
| 47 | T.K Entreprise ApS | -149,1% | 22.918 kr. | 1 | 3,4 | Hillerød |
| 48 | P.R Facaderenovering ApS | -158,6% | 382.426 kr. | 2 | 2,5 | Gørløse |
| 49 | Reno Skadedyrsservice ApS | -162,1% | 208.147 kr. | 1 | 2,8 | Gørløse |
| 50 | Green Out Clean ApS | -260,7% | — | 1 | 2,2 | Hillerød |
Ranglisten dækker alle 52 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i hillerød sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Total-Koncept P/S med 97,5%, efterfulgt af LENNEYS NATURPLEJE ApS (95,7%) og M. S. ANLÆGS- OG ENTREPRENØRSERVICE ApS (95,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.