| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | EJENDOMSSELSKABET PRINS VALDEMARS ALLE 2 ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,6 | Charlottenlund |
| 2 | SR AVIATOR ApS | 100,0% | -200 kr. | — | 6,5 | Hellerup |
| 3 | TP byggeselskab ApS | 100,0% | 0 kr. | 2 | 4,8 | Gentofte |
| 4 | Ypnasted Fælled ApS | 99,9% | 854 kr. | — | 6,3 | Hellerup |
| 5 | RØDDER ApS | 99,7% | -89.121 kr. | — | 8,0 | Hellerup |
| 6 | Kjælp ApS | 90,9% | 136.315 kr. | 3 | 7,5 | Charlottenlund |
| 7 | Roboservice Denmark ApS | 85,5% | 4.215 kr. | 1 | 6,5 | Gentofte |
| 8 | NAB Rengøring Service ApS | 84,9% | — | 3 | 6,8 | Gentofte |
| 9 | NORIR ApS | 83,5% | 2,3 mio. kr. | 3 | 6,8 | Hellerup |
| 10 | BASAL SERVICE ApS | 83,1% | 316.991 kr. | 1 | 6,1 | Hellerup |
| 11 | Our Landscape Designs DK ApS | 80,3% | 1,1 mio. kr. | 2 | 7,1 | Hellerup |
| 12 | GENTOFTE BYG ApS | 73,8% | 538.549 kr. | 1 | 6,4 | Hellerup |
| 13 | PAUS SERVICE ApS | 71,3% | 829.349 kr. | 2 | 6,8 | Hellerup |
| 14 | JAD BYG ApS | 68,2% | 164.993 kr. | 4 | 6,1 | Charlottenlund |
| 15 | WILDBORK HOLDING ApS | 67,1% | 1,1 mio. kr. | 5 | 7,0 | Hellerup |
| 16 | M3 Property ApS | 66,6% | 53.026 kr. | 1 | 5,1 | Hellerup |
| 17 | Flittig og Flink ApS | 65,2% | — | 10 | 6,7 | Hellerup |
| 18 | RAVNCPH ApS | 64,2% | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,0 | Charlottenlund |
| 19 | KEG Invest og Consult ApS | 62,1% | -3.888 kr. | 1 | 5,4 | Gentofte |
| 20 | Daisy Garden Service ApS | 60,6% | 677.082 kr. | 1 | 6,0 | Charlottenlund |
| 21 | E A/S 1978 UKK | 58,1% | 2,0 mio. kr. | 1 | 7,4 | Hellerup |
| 22 | Primecleannordic ApS | 51,2% | -12.197 kr. | 9 | 5,8 | Hellerup |
| 23 | SKIMMELFRIT ApS | 50,7% | 4,2 mio. kr. | 13 | 6,2 | Charlottenlund |
| 24 | Holmø Group ApS | 50,2% | 469.213 kr. | 4 | 6,1 | Gentofte |
| 25 | LANDSKABSENTREPRENØR SVEN BECH A/S | 49,8% | 12,9 mio. kr. | 68 | 8,1 | Gentofte |
| 26 | J. BROCK & SØN A/S | 43,7% | 8,0 mio. kr. | 13 | 6,4 | Hellerup |
| 27 | Elgaard Anlæg ApS | 42,6% | 1,0 mio. kr. | 3 | 6,0 | Gentofte |
| 28 | A/S MAX HANSEN RENGØRING | 40,1% | 25,2 mio. kr. | 79 | 7,9 | Hellerup |
| 29 | Krabbe Christensen Ejendomme ApS | 36,7% | 264.555 kr. | 4 | 4,7 | Dyssegård |
| 30 | Grøn Rengøring & Pleje ApS | 35,2% | 1,1 mio. kr. | 3 | 5,0 | Hellerup |
| 31 | ID PARTNER ApS | 34,4% | 9,4 mio. kr. | 32 | 6,7 | Hellerup |
| 32 | Firma Service ApS | 33,6% | 2,0 mio. kr. | 10 | 5,7 | Charlottenlund |
| 33 | SKORSTENSFEJEREN I GENTOFTE ApS | 32,1% | 3,7 mio. kr. | 6 | 6,5 | Dyssegård |
| 34 | F&P Brancheløsninger P/S | 32,1% | 101,8 mio. kr. | 64 | 7,7 | Hellerup |
| 35 | AQUADUCT ApS | 31,7% | 884.449 kr. | 3 | 5,6 | Gentofte |
| 36 | Service by Larsen ApS | 30,8% | 3,7 mio. kr. | 13 | 6,2 | Hellerup |
| 37 | DIN POLERING ApS | 29,5% | 3,0 mio. kr. | 6 | 5,5 | Gentofte |
| 38 | TSM Service ApS | 29,1% | 3,6 mio. kr. | 17 | 5,2 | Hellerup |
| 39 | Thomsen's ApS | 27,7% | — | 25 | 6,4 | Charlottenlund |
| 40 | Østbygaard ApS | 26,6% | 222.295 kr. | 1 | 4,7 | Hellerup |
| 41 | AQUALOGIK ApS | 26,3% | 758.603 kr. | 1 | 5,3 | Gentofte |
| 42 | Ammendrup Services ApS | 24,7% | 1,2 mio. kr. | 2 | 5,7 | Charlottenlund |
| 43 | Homie Håndværkerservice ApS | 21,4% | 3,4 mio. kr. | 7 | 6,0 | Hellerup |
| 44 | BB SOLUTION ApS | 17,4% | 1,0 mio. kr. | 1 | 4,4 | Klampenborg |
| 45 | HB Erhvervsservice ApS | 15,9% | 737.201 kr. | 2 | 4,7 | Dyssegård |
| 46 | Ocean House ApS | 15,1% | 453.963 kr. | 1 | 4,4 | Gentofte |
| 47 | CAS CAS GRUPPEN A/S | 12,1% | 28,6 mio. kr. | 35 | 5,3 | Hellerup |
| 48 | Hallin VVS ApS | 9,2% | 152.723 kr. | 1 | 3,0 | Hellerup |
| 49 | Northern Marine Manning Services ApS | 4,2% | 3,9 mio. kr. | 73 | 4,4 | Hellerup |
| 50 | SchouGroup.com ApS | -34,0% | 2,1 mio. kr. | 15 | 3,8 | Charlottenlund |
Ranglisten dækker alle 55 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i gentofte sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er EJENDOMSSELSKABET PRINS VALDEMARS ALLE 2 ApS med 100,0%, efterfulgt af SR AVIATOR ApS (100,0%) og TP byggeselskab ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.