| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sulocan Service ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Farum |
| 2 | Guldkosten ApS | 98,1% | 25.625 kr. | 1 | 5,1 | Farum |
| 3 | Microbak ApS | 96,4% | -90.963 kr. | 1 | 4,9 | Farum |
| 4 | DP Consulting ApS | 76,9% | 39.999 kr. | — | 7,1 | Værløse |
| 5 | Nordic Clean A/S | 75,9% | 6,1 mio. kr. | 21 | 7,5 | Farum |
| 6 | Pro-Anlæg ApS | 70,9% | 5,3 mio. kr. | 10 | 7,6 | Farum |
| 7 | A. L. Tiders Service ApS | 61,8% | 42.420 kr. | 3 | 7,0 | Farum |
| 8 | Damsgaard FM ApS | 59,3% | — | 2 | 6,7 | Værløse |
| 9 | KBK EJENDOMSSERVICE ApS | 53,9% | 4,1 mio. kr. | 9 | 5,7 | Værløse |
| 10 | CDS Byggepladsservice ApS | 49,2% | — | 19 | 6,9 | Farum |
| 11 | Silvatica ApS | 47,1% | 4,1 mio. kr. | 2 | 6,0 | Farum |
| 12 | Foreningen SHHS F.M.B.A. | 34,8% | 46.450 kr. | 1 | 4,8 | Værløse |
| 13 | Den Unge Gartner A/S | 32,4% | 14,9 mio. kr. | 24 | 6,6 | Farum |
| 14 | RUBÆK RENGØRING ApS | 31,1% | 12,1 mio. kr. | 44 | 7,1 | Værløse |
| 15 | H.S Service ApS | 28,3% | 9,2 mio. kr. | 28 | 6,2 | Farum |
| 16 | Rent Grønt Miljø ApS | 22,0% | 413.048 kr. | 3 | 5,7 | Farum |
| 17 | Furesø Multi-Service ApS | 19,2% | 919.927 kr. | 2 | 4,7 | Værløse |
| 18 | Repto Service ApS | 17,9% | 1,8 mio. kr. | 5 | 5,3 | Værløse |
| 19 | OPTIREN ApS | 2,2% | 12,1 mio. kr. | 74 | 5,7 | Farum |
| 20 | Anlægsgartner Skovl & Saks ApS | -0,4% | 1,2 mio. kr. | 4 | 3,6 | Værløse |
| 21 | Ocab ApS | -5,4% | 76,2 mio. kr. | 121 | 4,9 | Farum |
| 22 | Smart Services ApS | -23,5% | 2,2 mio. kr. | 15 | 3,7 | Værløse |
| 23 | Home to Home ApS | -23,8% | 405.946 kr. | 2 | 3,8 | Farum |
| 24 | BYGMESTER KIM MEJER ApS | -35,4% | 1,2 mio. kr. | 1 | 4,3 | Værløse |
| 25 | Raun Anlæg & Entreprise Aps | -35,7% | 1,0 mio. kr. | 2 | 4,1 | Farum |
| 26 | EKK rengøring ApS | -217,1% | — | — | 3,5 | Farum |
26 af 26 | ||||||
Ranglisten dækker alle 26 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i furesø sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Sulocan Service ApS med 100,0%, efterfulgt af Guldkosten ApS (98,1%) og Microbak ApS (96,4%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.