| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Renovaa ApS | 100,0% | -40.000 kr. | — | 6,6 | Fredericia |
| 2 | Broes Vinduespolering ApS | 97,3% | -2.600 kr. | 8 | 6,4 | Fredericia |
| 3 | HTH RENGØRING ApS | 97,1% | 184.546 kr. | 2 | 7,0 | Fredericia |
| 4 | Naturejendomme af 30. juli 2023 ApS | 83,7% | 0 kr. | — | 6,9 | Fredericia |
| 5 | Byens Bilpleje Holding ApS | 79,6% | 3,2 mio. kr. | 1 | 5,8 | Fredericia |
| 6 | REVIDAN RENGØRING ApS | 70,3% | 2,7 mio. kr. | 2 | 7,5 | Fredericia |
| 7 | CS Service Group ApS | 67,7% | 842.202 kr. | 3 | 6,8 | Fredericia |
| 8 | 10-4 Anlæg ApS | 63,3% | 2,6 mio. kr. | 3 | 7,3 | Bredsten |
| 9 | ANLÆGSGARTNERFIRMAET TEFAX ApS | 52,4% | 5,4 mio. kr. | 10 | 6,9 | Fredericia |
| 10 | VIEMUS ApS | 48,6% | 2,2 mio. kr. | 3 | 6,6 | Fredericia |
| 11 | Renomé ApS | 41,6% | 15,3 mio. kr. | 24 | 7,3 | Fredericia |
| 12 | PLANTESHOP.DK ApS | 40,6% | -72.080 kr. | — | 5,5 | Fredericia |
| 13 | Tolstrup A/S | 40,6% | 75,5 mio. kr. | 135 | 8,7 | Fredericia |
| 14 | Hedegaard Bygningsservice ApS | 36,9% | -2.395 kr. | 1 | 3,9 | Fredericia |
| 15 | Greenzum Group ApS | 32,8% | 54.205 kr. | — | 5,8 | Fredericia |
| 16 | Multi-Services ApS | 30,7% | 4,4 mio. kr. | 15 | 5,7 | Fredericia |
| 17 | Forstas A/S | 27,6% | 465,7 mio. kr. | 403 | 7,6 | Fredericia |
| 18 | Lastlink ApS | 25,4% | 1,2 mio. kr. | 26 | 5,4 | Fredericia |
| 19 | SARF ApS | 23,2% | 3,9 mio. kr. | 2 | 5,3 | Fredericia |
| 20 | Jysk Rens ApS | 20,6% | — | 1 | 4,9 | Fredericia |
| 21 | Solo Rengøring ApS | 2,3% | 7,5 mio. kr. | 23 | 3,9 | Fredericia |
| 22 | Mister Håndværk ApS | -5,0% | -51.726 kr. | 2 | 2,2 | Fredericia |
| 23 | EE Rengøring ApS | -10,7% | 6,6 mio. kr. | 18 | 3,5 | Fredericia |
| 24 | Sunset Service ApS | -33,8% | 2,1 mio. kr. | 9 | 3,7 | Fredericia |
24 af 24 | ||||||
Ranglisten dækker alle 24 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i fredericia sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Renovaa ApS med 100,0%, efterfulgt af Broes Vinduespolering ApS (97,3%) og HTH RENGØRING ApS (97,1%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.