| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Haacks Haveservice ApS | 100,0% | 1.575 kr. | 1 | 6,7 | Faxe |
| 2 | LARSEN FUEL HOLDING ApS | 97,0% | -20.725 kr. | — | 7,1 | Haslev |
| 3 | SERVICE 96 ApS | 94,3% | 138.688 kr. | 1 | 5,4 | Haslev |
| 4 | Mulle's Multiservice ApS | 88,3% | 1,4 mio. kr. | 2 | 7,3 | Haslev |
| 5 | C.L. MONTAGE ApS | 83,1% | 1,8 mio. kr. | 3 | 6,1 | Rønnede |
| 6 | HAMKO ApS | 81,5% | 187.452 kr. | — | 7,8 | Karise |
| 7 | Cirkelgartneren ApS | 80,8% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,2 | Faxe Ladeplads |
| 8 | DANREGN VANDINGSANLÆG A/S | 76,4% | 7,5 mio. kr. | 6 | 8,1 | Faxe |
| 9 | Nielsens Entreprise ApS | 75,1% | 802.320 kr. | 1 | 7,3 | Faxe |
| 10 | SAFE-RENT ApS | 74,0% | 365.422 kr. | 1 | 6,1 | Rønnede |
| 11 | Alslev Anlæg A/S | 70,4% | 7,0 mio. kr. | 7 | 7,3 | Karise |
| 12 | Clean Force ApS | 68,5% | 1,4 mio. kr. | 2 | 6,1 | Haslev |
| 13 | JBH Service ApS | 66,6% | 3,4 mio. kr. | 3 | 6,0 | Faxe |
| 14 | LYSHOLM ANLÆG & NATURPLEJE ApS | 66,0% | 2,3 mio. kr. | 2 | 7,1 | Haslev |
| 15 | Birk-Entreprise ApS | 63,4% | 172.611 kr. | 1 | 5,0 | Rønnede |
| 16 | DEN GRØNNE FRØ RENGØRINGSANPARTSSELSKAB | 63,0% | 550.534 kr. | 5 | 6,7 | Rønnede |
| 17 | CLEANROOMS ApS | 59,1% | 4,2 mio. kr. | 29 | 7,6 | Haslev |
| 18 | Cleaning Star ApS | 58,5% | 521.323 kr. | 1 | 7,0 | Haslev |
| 19 | Kdrost Service ApS | 53,1% | -100.674 kr. | — | 5,7 | Haslev |
| 20 | CL polering ApS | 50,2% | 792.624 kr. | 1 | 5,9 | Haslev |
| 21 | A/S MORTALIN | 45,6% | 145,6 mio. kr. | 269 | 9,5 | Haslev |
| 22 | RM HAVESERVICE ApS | 39,5% | 1,1 mio. kr. | 3 | 5,9 | Haslev |
| 23 | Green Cleaning ApS | 38,3% | 697.837 kr. | 1 | 5,9 | Haslev |
| 24 | H & M ANLÆG ApS | 36,9% | 872.752 kr. | 1 | 5,3 | Tureby |
| 25 | Faxe-Hylleholt Polering ApS | 36,6% | 654.337 kr. | 1 | 4,8 | Faxe Ladeplads |
| 26 | Moe Service ApS | 28,9% | — | 6 | 5,9 | Haslev |
| 27 | TES Facility Management ApS | 27,6% | — | 2 | 4,7 | Rønnede |
| 28 | Schou's MultiService ApS | 25,4% | 504.486 kr. | 1 | 5,5 | Hårlev |
| 29 | HB Multi Service ApS | 23,5% | 4,0 mio. kr. | 11 | 5,0 | Haslev |
| 30 | Grønbo Anlæg . DK ApS | 20,9% | 488.953 kr. | 1 | 4,2 | Rønnede |
| 31 | Din Robot ApS | 13,6% | 725.063 kr. | 1 | 3,2 | Faxe |
| 32 | Scan-Kill A/S | -8,1% | 6,1 mio. kr. | 5 | 5,0 | Haslev |
| 33 | Holdten Service ApS | -20,7% | 10.806 kr. | 1 | 2,5 | Haslev |
| 34 | ANLÆGSGARTNER NIELS GLISSOV ApS | -37,0% | -26.570 kr. | — | 4,4 | Haslev |
| 35 | JM Christiansen ApS | -73,0% | 289.455 kr. | 1 | 2,9 | Haslev |
| 36 | MasterService ApS | -82,0% | -434.885 kr. | 1 | 3,0 | Haslev |
| 37 | HEK Service ApS | -116,1% | — | 1 | 2,7 | Rønnede |
| 38 | RenBåd.dk ApS | -134,8% | 1,5 mio. kr. | 15 | 2,5 | Haslev |
| 39 | P.S. Energi & Ejendomsservice ApS | -1523,3% | 483.130 kr. | — | 4,2 | Karise |
39 af 39 | ||||||
Ranglisten dækker alle 39 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i faxe sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Haacks Haveservice ApS med 100,0%, efterfulgt af LARSEN FUEL HOLDING ApS (97,0%) og SERVICE 96 ApS (94,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.