| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AQR ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Esbjerg Ø |
| 2 | JJB HOLDING ApS | 98,8% | -12.284 kr. | — | 5,8 | Esbjerg V |
| 3 | C. Hansen 2023 ApS | 98,7% | -105.955 kr. | 7 | 5,8 | Esbjerg V |
| 4 | TripleNine Services Esbjerg A/S | 98,0% | 12,5 mio. kr. | 16 | 8,3 | Esbjerg |
| 5 | FLEMMING SLOT HOLDING ApS | 94,0% | -16.563 kr. | 1 | 5,4 | Esbjerg V |
| 6 | Repruder ApS | 89,0% | -11.273 kr. | 1 | 5,9 | Esbjerg V |
| 7 | MJ RENGØRING, KOMPLEMENTAR ApS | 81,5% | -14.524 kr. | — | 7,3 | Esbjerg V |
| 8 | Ude & inde hjælp ApS | 80,7% | 202.721 kr. | 1 | 6,0 | Esbjerg V |
| 9 | Renvent.Nu ApS | 78,1% | 39.041 kr. | — | 8,3 | Ribe |
| 10 | Elevate service 4 you ApS | 75,7% | 482.438 kr. | 1 | 6,4 | Bramming |
| 11 | VESTERMARK A/S | 73,1% | 13,9 mio. kr. | 26 | 7,8 | Ribe |
| 12 | AWS. ApS | 72,7% | — | — | 7,2 | København V |
| 13 | Holst Service ApS | 72,0% | 33.404 kr. | — | 6,8 | Esbjerg N |
| 14 | BBI Totalrengøring ApS | 71,7% | 7,6 mio. kr. | 29 | 7,8 | Esbjerg N |
| 15 | Lizak Ejendomsservice ApS | 68,4% | 82.927 kr. | — | 7,7 | Esbjerg V |
| 16 | Korreborg ApS | 65,9% | 866.783 kr. | 2 | 6,0 | Esbjerg Ø |
| 17 | Frank & Bil ApS | 65,3% | 550.036 kr. | 1 | 6,1 | Esbjerg V |
| 18 | Jespers Service ApS | 64,9% | 680.465 kr. | 1 | 5,9 | Bramming |
| 19 | ECA-H2O ApS | 60,1% | 1,1 mio. kr. | 1 | 4,9 | Esbjerg N |
| 20 | Prima Vinduespolering ApS | 54,6% | 2,4 mio. kr. | 4 | 7,0 | Esbjerg |
| 21 | Gør Noget ApS | 53,6% | 18.078 kr. | 2 | 6,2 | Gørding |
| 22 | BendixenByg ApS | 52,2% | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,1 | Esbjerg N |
| 23 | EVR A/S | 48,6% | 37,9 mio. kr. | 73 | 8,5 | Esbjerg |
| 24 | CBL Service ApS | 45,5% | 1,7 mio. kr. | 12 | 6,5 | Esbjerg N |
| 25 | MKClean ApS | 42,8% | — | 11 | 5,4 | Esbjerg |
| 26 | Ribe Vinduespolering ApS | 40,6% | 1,5 mio. kr. | 4 | 5,5 | Ribe |
| 27 | Vestpro Clean ApS | 37,1% | 6,6 mio. kr. | 19 | 6,5 | Tjæreborg |
| 28 | GrønART A/S | 36,7% | 20,2 mio. kr. | 41 | 7,2 | Esbjerg V |
| 29 | DTH Anlæg ApS | 35,5% | 480.599 kr. | 2 | 6,0 | Bramming |
| 30 | PA EJENDOMME ApS | 34,9% | — | 1 | 5,5 | Esbjerg |
| 31 | ART SERVICE A/S | 33,6% | 45,5 mio. kr. | 146 | 7,4 | Esbjerg V |
| 32 | Jysk Anlægsgartner ApS | 28,0% | 3,4 mio. kr. | 12 | 6,1 | Esbjerg Ø |
| 33 | DAN REN SERVICE A/S | 25,3% | 21,8 mio. kr. | 83 | 7,8 | Esbjerg |
| 34 | LB-Multiservice ApS | 25,0% | -30.343 kr. | 1 | 3,7 | Ribe |
| 35 | Aarestrup Service ApS | 22,8% | — | 12 | 5,7 | Esbjerg V |
| 36 | MAJHOLM PLANTER OG ANLÆG ApS | 20,7% | 1,1 mio. kr. | 2 | 5,2 | Bramming |
| 37 | ALFA SERVICE REN ApS | 19,6% | 1,3 mio. kr. | 4 | 5,4 | Tjæreborg |
| 38 | Mandskab & Co. ApS | 19,6% | 834.646 kr. | 3 | 4,2 | Esbjerg |
| 39 | Ren Service Plus ApS | 15,8% | 27,3 mio. kr. | 107 | 6,0 | Gredstedbro |
| 40 | EHLERS TOTALSERVICE ApS | 15,7% | 4,4 mio. kr. | 15 | 5,4 | Esbjerg |
| 41 | dk facility ApS | 15,5% | 1,1 mio. kr. | 2 | 4,4 | Esbjerg N |
| 42 | EJENDOMSSELSKABET JEPSEN ApS | 15,5% | 333.701 kr. | — | 5,5 | Esbjerg N |
| 43 | Max Ren AM ApS | 12,3% | 1,8 mio. kr. | 14 | 4,5 | Esbjerg |
| 44 | Have & Anlæg Esbjerg ApS | 3,0% | 964.199 kr. | 1 | 3,4 | Esbjerg V |
| 45 | Spar-2 Polering ApS | 2,4% | — | 2 | 3,2 | Esbjerg V |
| 46 | ETMO ApS | 1,2% | 995.851 kr. | 1 | 3,6 | Esbjerg |
| 47 | HP Esbjerg ApS | -12,3% | 245.429 kr. | 1 | 3,2 | Esbjerg |
| 48 | Bramming Have & Anlæg ApS | -43,8% | 992.615 kr. | 2 | 3,4 | Bramming |
| 49 | 5 Stjernet Rengøring Ribe-Esbjerg ApS | -50,8% | 3,5 mio. kr. | 17 | 2,9 | Esbjerg Ø |
| 50 | KongGræs ApS | -73,7% | -143.246 kr. | — | 4,1 | Ribe |
Ranglisten dækker alle 52 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i esbjerg sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er AQR ApS med 100,0%, efterfulgt af JJB HOLDING ApS (98,8%) og C. Hansen 2023 ApS (98,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.