| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GOHA ApS | 100,0% | — | 2 | 5,1 | Stenløse |
| 2 | Kaarsberg Entreprise ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Ølstykke |
| 3 | Nordens combi service ApS | 97,4% | -30.814 kr. | — | 7,1 | Smørum |
| 4 | ABC-SERVICE AF 2000 ApS | 92,5% | 202.554 kr. | 1 | 6,6 | Veksø Sjælland |
| 5 | EJENDOMSSELSKABET FLODVEJ 73 C ApS | 91,2% | 947.132 kr. | 1 | 6,4 | Smørum |
| 6 | DE GRØNNE SMØLFER ApS | 91,1% | 6,5 mio. kr. | 15 | 7,1 | Ølstykke |
| 7 | Rørbæk Maskinstation Sne&Salt ApS | 90,3% | 23.440 kr. | — | 6,3 | Stenløse |
| 8 | MACO WAY Aps. | 90,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Smørum |
| 9 | Test Patrice Aps | 89,0% | 7.284 kr. | — | 5,9 | Smørum |
| 10 | REEL ANLÆGSGARTNERFIRMA ApS | 86,5% | 622.552 kr. | 1 | 6,7 | Veksø Sjælland |
| 11 | MS Skovservice ApS | 86,1% | 1,8 mio. kr. | 3 | 6,9 | Ølstykke |
| 12 | BOSTON RENGØRING & VINDUESPOLERING ApS | 86,0% | 257.321 kr. | 2 | 6,2 | Ølstykke |
| 13 | GRÆS-RØDDERNE ApS | 75,8% | 2,0 mio. kr. | 5 | 6,3 | Ølstykke |
| 14 | DANSK VVS & TAGTEKNIK ApS | 71,0% | 2,6 mio. kr. | 2 | 6,3 | Ølstykke |
| 15 | Anlægsgartner Krogh og Søndergaard ApS | 69,2% | 2,1 mio. kr. | 5 | 6,5 | Smørum |
| 16 | Er-Gartner ApS | 66,9% | 1,6 mio. kr. | 3 | 6,9 | Smørum |
| 17 | JN Servicebilen eftf. ApS | 65,5% | 876.839 kr. | 1 | 7,3 | Ølstykke |
| 18 | SYSTEM SKADESERVICE RENGØRING ApS | 63,2% | 434.320 kr. | 1 | 6,0 | Ølstykke |
| 19 | Christian Vilsøe Holding ApS. | 62,9% | 224.977 kr. | 1 | 5,3 | Ølstykke |
| 20 | 369 Prime Service ApS | 61,9% | 163.701 kr. | 2 | 7,3 | Smørum |
| 21 | Trim Havebrug ApS | 60,8% | 2,9 mio. kr. | 2 | 7,3 | Veksø Sjælland |
| 22 | SK Drift ApS | 57,9% | 357.301 kr. | — | 7,1 | Ølstykke |
| 23 | KR Ejendomsservice ApS | 57,5% | 963.249 kr. | 2 | 6,1 | Smørum |
| 24 | L-W RENGØRING ApS | 57,2% | 1,5 mio. kr. | 3 | 6,1 | Stenløse |
| 25 | NT anlæg & borydning ApS | 52,1% | 61.639 kr. | 1 | 7,1 | Ølstykke |
| 26 | EGEDAL ANLÆG OG EJENDOMSSERVICE ApS | 50,0% | 15,9 mio. kr. | 30 | 7,7 | Ølstykke |
| 27 | FN POLERING ApS | 47,6% | — | 2 | 6,0 | Smørum |
| 28 | CL-TOTAL APS | 44,1% | 831.230 kr. | 2 | 5,4 | Ølstykke |
| 29 | QS Rengøring ApS | 44,1% | 90.942 kr. | 1 | 5,9 | Smørum |
| 30 | S & L Mandskab ApS | 38,6% | 530.715 kr. | 3 | 4,1 | Stenløse |
| 31 | THIRS EJENDOMME ApS | 35,6% | 2,7 mio. kr. | 6 | 5,6 | Ølstykke |
| 32 | Kasvu Haver ApS | 20,9% | 725.497 kr. | 2 | 4,2 | Slangerup |
| 33 | Ditlev ApS | 19,2% | 1,7 mio. kr. | 12 | 3,8 | Ølstykke |
| 34 | CopenServices ApS | 11,3% | 427.266 kr. | 1 | 3,1 | Ølstykke |
| 35 | JN Multiservice ApS | 9,9% | 101.704 kr. | 1 | 4,6 | Stenløse |
| 36 | WELZIN'S RENGØRING OG VINDUESPOLERING ApS | 0,7% | 561.463 kr. | 2 | 4,5 | Stenløse |
| 37 | Bio Property Services ApS | -15,3% | 20,9 mio. kr. | 77 | 4,8 | Smørum |
| 38 | ABC Anlægsgartner ApS | -115,7% | 219.703 kr. | — | 3,3 | Smørum |
| 39 | DMZ Elite Service ApS | -167,1% | 506.257 kr. | 1 | 3,3 | Stenløse |
| 40 | RST - Service ApS | -3011,1% | -64.259 kr. | 1 | 2,7 | Stenløse |
40 af 40 | ||||||
Ranglisten dækker alle 40 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i egedal sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er GOHA ApS med 100,0%, efterfulgt af Kaarsberg Entreprise ApS (100,0%) og Nordens combi service ApS (97,4%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.