| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nordic Shine Service ApS | 100,0% | 8.424 kr. | 1 | 4,9 | Brøndby |
| 2 | Shah Invest ApS | 100,0% | -24.594 kr. | 1 | 6,0 | Bagsværd |
| 3 | Pro Ejendomsservice ApS | 99,7% | -496 kr. | 1 | 6,0 | Brøndby Strand |
| 4 | ISALIE HOLDING ApS | 99,3% | -18.693 kr. | — | 7,0 | Brøndby |
| 5 | GÅRDMAND BJØRN ApS | 99,2% | -102.251 kr. | 1 | 6,2 | Brøndby |
| 6 | FD 52025 ApS | 94,4% | 49.945 kr. | — | 7,1 | Brøndby Strand |
| 7 | Alberts Multiservice ApS | 94,3% | 103.900 kr. | 1 | 5,1 | Brøndby |
| 8 | LARA SERVICE ApS | 75,7% | 366.195 kr. | 1 | 5,0 | Brøndby |
| 9 | Team Action Rengøring ApS | 68,6% | 876.872 kr. | 3 | 5,9 | Hørsholm |
| 10 | CleanPlus ApS | 66,5% | 2,0 mio. kr. | 11 | 7,0 | Brøndby Strand |
| 11 | ALM Bright Services ApS | 60,9% | 6,5 mio. kr. | 24 | 6,3 | Brøndby |
| 12 | BHR SERVICE A/S | 60,4% | 20,0 mio. kr. | 69 | 9,0 | Brøndby |
| 13 | Servicekonsulenten ApS | 56,8% | 7,1 mio. kr. | 14 | 7,6 | Brøndby |
| 14 | Tiponi Botilbud ApS | 55,4% | 12,9 mio. kr. | 27 | 7,4 | Brøndby |
| 15 | Bentø Anlæg ApS | 54,0% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,7 | Brøndby |
| 16 | SP EJENDOMSSERVICE ApS | 53,1% | 6,9 mio. kr. | 15 | 7,0 | Brøndby |
| 17 | CRYSTAL POWER ApS | 52,6% | 5,1 mio. kr. | 27 | 7,7 | Brøndby |
| 18 | NinjaVinduespolering.dk ApS | 50,6% | 624.765 kr. | 1 | 4,9 | Brøndby |
| 19 | E.M Service ApS | 50,5% | 543.719 kr. | 1 | 5,9 | Brøndby |
| 20 | Gårdmand Bjørn Drift ApS | 48,8% | 7,0 mio. kr. | 17 | 6,9 | Brøndby |
| 21 | SUBLIMT Facility ApS | 48,4% | 2,2 mio. kr. | 8 | 6,4 | Brøndby |
| 22 | VASKEBJØRNEN HÅNDVÆRKERSERVICE ApS | 43,4% | 343.432 kr. | 2 | 5,9 | Brøndby Strand |
| 23 | EFK Ren ApS | 43,0% | 1,9 mio. kr. | 7 | 6,2 | Brøndby |
| 24 | Valbjørn's ApS | 42,4% | 5,9 mio. kr. | 11 | 6,9 | Brøndby Strand |
| 25 | MONSTRUM ApS | 42,4% | 84,6 mio. kr. | 99 | 8,9 | Brøndby |
| 26 | VASKEBJØRNEN RENGØRING & VINDUESPOLERING ApS | 41,1% | 6,9 mio. kr. | 12 | 6,2 | Brøndby |
| 27 | PROFILSERVICE A/S | 38,3% | 179,7 mio. kr. | 586 | 9,3 | Brøndby |
| 28 | ELITE REN ApS | 34,1% | 5,2 mio. kr. | 16 | 6,7 | Brøndby |
| 29 | KBHrengøring ApS | 33,6% | 2,8 mio. kr. | 11 | 5,5 | Brøndby Strand |
| 30 | VEST RENGØRING ApS | 31,8% | 47.335 kr. | 1 | 4,3 | Brøndby Strand |
| 31 | POLERMESTRENE ApS | 30,6% | 4,4 mio. kr. | 9 | 5,4 | Brøndby Strand |
| 32 | Clean360.dk ApS | 27,0% | 10,3 mio. kr. | 37 | 5,9 | Brøndby |
| 33 | NOVE REN ApS | 21,7% | 2,1 mio. kr. | 2 | 4,5 | Brøndby |
| 34 | KKS ApS | 16,7% | 6,1 mio. kr. | 45 | 5,9 | Glostrup |
| 35 | FRIIS RENGØRING OG VINDUESPOLERING ApS | 12,6% | 12,8 mio. kr. | 23 | 4,9 | Brøndby |
| 36 | ALBERTS ApS | 11,4% | 7,5 mio. kr. | 5 | 4,6 | Brøndby |
| 37 | Fresh Service ApS | 4,0% | 2,1 mio. kr. | 11 | 4,1 | Brøndby |
| 38 | Horizon Kvalitets Service ApS | 3,8% | — | 1 | 3,2 | Brøndby |
| 39 | Hebsoe ApS | -4,6% | 611.912 kr. | 2 | 3,1 | Brøndby |
| 40 | JA Group ApS | -32,3% | — | 23 | 3,4 | Brøndby |
| 41 | MY 2015 ApS | -45,0% | 0 kr. | 1 | 2,9 | Brøndby Strand |
| 42 | Akut Gruppen Danmark ApS | -46,2% | 3,9 mio. kr. | 12 | 3,4 | Brøndby |
| 43 | BS Multiservice ApS | -59,6% | 1,3 mio. kr. | 3 | 3,1 | Brøndby Strand |
| 44 | Wash and Polish ApS | -86,2% | -88.641 kr. | 4 | 2,8 | Brøndby |
| 45 | Brøndby Bazar ApS | -109,3% | — | 2 | 1,9 | Brøndby Strand |
| 46 | Ribe Service ApS | -115,9% | 120.181 kr. | 1 | 2,2 | Brøndby Strand |
| 47 | Gold Service ApS | -139,6% | 2,0 mio. kr. | 22 | 2,4 | Brøndby Strand |
| 48 | BOMIN ERHVERV SERVICE ApS | -179,3% | 204.038 kr. | 1 | 3,5 | Brøndby |
48 af 48 | ||||||
Ranglisten dækker alle 48 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i brøndby sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Nordic Shine Service ApS med 100,0%, efterfulgt af Shah Invest ApS (100,0%) og Pro Ejendomsservice ApS (99,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.