| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Buswash ApS | 100,0% | 0 kr. | 3 | 4,9 | Ballerup |
| 2 | Bright Services ApS | 100,0% | 0 kr. | 5 | 6,3 | Ballerup |
| 3 | MK master ApS | 99,7% | — | 1 | 6,6 | Ballerup |
| 4 | RM SALESFORCE ApS | 90,9% | 250.132 kr. | 3 | 6,8 | Ballerup |
| 5 | VK. 4 PLUS ApS | 83,3% | 117.720 kr. | 1 | 5,7 | Ballerup |
| 6 | Højgaard ApS | 72,7% | 874.933 kr. | 1 | 6,8 | Ballerup |
| 7 | VALBY EJENDOMSSERVICE ApS | 68,3% | 129.082 kr. | 1 | 6,8 | Skovlunde |
| 8 | Press x Logistisk ApS | 67,5% | 184.034 kr. | 0 | 6,9 | Ballerup |
| 9 | Nemovo Rengøring ApS | 64,8% | 176.610 kr. | 4 | 6,9 | Skovlunde |
| 10 | Weitsicht Vinduespolering ApS | 61,4% | 240.302 kr. | 2 | 4,8 | Ballerup |
| 11 | Trillebøren ApS | 58,8% | 1,7 mio. kr. | 2 | 6,5 | Ballerup |
| 12 | BYENS RENGØRINGSSERVICE ApS | 57,6% | 3,1 mio. kr. | 15 | 7,6 | Måløv |
| 13 | MBM-Multiservice ApS | 56,8% | 142.896 kr. | 2 | 6,9 | Skovlunde |
| 14 | GARTNEREN I BYEN ApS | 55,4% | 972.879 kr. | 4 | 5,7 | Ballerup |
| 15 | BROVALL SKADEDYRSSERVICE ApS | 54,6% | 1,5 mio. kr. | 4 | 5,7 | Ballerup |
| 16 | Landskabs Teknik ApS | 54,4% | 986.673 kr. | 1 | 6,5 | Ballerup |
| 17 | ASKEPOT, KØBENHAVN ApS | 48,4% | 5,3 mio. kr. | 15 | 6,0 | Ballerup |
| 18 | Rødovre Ejendomsservice ApS | 45,3% | 3,5 mio. kr. | 9 | 5,8 | Skovlunde |
| 19 | BS Ejendomsservice ApS | 43,5% | 2,1 mio. kr. | 5 | 4,3 | Måløv |
| 20 | TOTAL EJENDOMSSERVICE ApS | 36,6% | 3,8 mio. kr. | 9 | 5,3 | Skovlunde |
| 21 | Xelence ApS | 33,9% | 1,6 mio. kr. | 16 | 5,7 | Ballerup |
| 22 | OMØ MILJØ & FACADERENS A/S | 31,7% | 1,7 mio. kr. | 9 | 5,2 | Skovlunde |
| 23 | FORENEDE SERVICE A/S | 29,2% | 977,7 mio. kr. | 2.496 | 8,0 | Ballerup |
| 24 | EJENDOMSANPARTSSELSKABET BUDDINGEVEJ 54 | 26,8% | 267.337 kr. | — | 5,4 | Ballerup |
| 25 | R.M.S Service ApS | 19,5% | 1,3 mio. kr. | 5 | 4,5 | Ballerup |
| 26 | Skorstensfejeren i Herlev, Ballerup & Værløse ApS | 18,7% | 4,9 mio. kr. | 9 | 4,6 | Ballerup |
| 27 | Anemoner Rengøring ApS | 16,8% | 1,3 mio. kr. | 11 | 4,5 | Ballerup |
| 28 | DK ERHVERVS-SERVICE ApS | 3,9% | 418.179 kr. | 2 | 3,1 | Ballerup |
| 29 | Verte Rent ApS | -9,1% | 628.874 kr. | 7 | 3,9 | Skovlunde |
| 30 | Rolighed Anlæg og Service ApS | -13,4% | — | 1 | 3,6 | Ballerup |
| 31 | Din Blå Himmel ApS | -19,9% | 4.903 kr. | — | 4,1 | Ballerup |
| 32 | Musvit-Service APS | -30,7% | 1,2 mio. kr. | 4 | 3,5 | Mørkøv |
| 33 | Densio ApS | -39,8% | 370.571 kr. | 1 | 3,1 | Måløv |
| 34 | NFA GRUPPEN ApS | -55,1% | 0 kr. | — | 4,2 | Skovlunde |
| 35 | JustPolering ApS | -56,4% | 788.970 kr. | 2 | 2,3 | Måløv |
| 36 | Dansk Rengøring ApS | -62,1% | 520.760 kr. | 3 | 2,5 | Skovlunde |
| 37 | RnB Office ApS | -398,5% | -61.550 kr. | — | 4,8 | Ballerup |
| 38 | God rengøring for jer ApS | -621,9% | 973.592 kr. | 6 | 2,5 | Ballerup |
38 af 38 | ||||||
Ranglisten dækker alle 38 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i ballerup sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Buswash ApS med 100,0%, efterfulgt af Bright Services ApS (100,0%) og MK master ApS (99,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.